فروش میلیاردی تجهیزات کریسمس به تهرانی‌های غیر مسیحی

فروش میلیاردی تجهیزات کریسمس به تهرانی‌های غیر مسیحی

کریسمس ۲۰۲۰ میلادی بر همه هموطنان عزیز در سراسر کشور مبارک باد. تبریک کریسمس و آغاز سال نو میلادی و میلاد مسیح روح الله، اتفاق خوبی است که پیام آور صلح و شادی و آغاز سال نیکو خواهد بود. در سراسر دنیا، چه طرفداران مسیح، چه منتقدان این آیین الهی و چه طرفداران آئین او، آغاز سال نو میلادی را جشن می گیرند.

در ایام کریسمس و ژانویه، جشن ها و برنامه های مختلف برگزار می شود و رد پای این اتفاقات جالب و هیجان انگیز ایام کریسمس را میتوان در هشتگ های مخصوص کریسمس در اینستاگرام مشاهده کرد.

برای این که بدانید میلیون ها عاشق کریسمس در ایران و نقاط مختلف جهان، در یک هفته اخیر منتهی به ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی، چگونه درخت کاج خود را آذین کردند، چه هدایایی خریدند، چه لباس هایی بر تن کردند، چه گونه هدایای خود را بسته بندی کردند و نورپردازی خانه و کاشانه و خیابان ها در ایام کریسمس چگونه بوده است، کافی است به هشتگ های کریسمسی مثل #christmas مراجعه کنید.

قریب به نیم میلیارد عکس و ویدیو در خدمت شما است که می‌تواند الگوهای الهام بخش دوست داشتنی برای عاشقان کریسمس و ژانویه گردی ۲۰۲۰ میلادی باشد. کریسمس در کشورهایی که مسیحی نیستند و اکثریت آن را مسلمانان و غیر مسیحی ها تشکیل میدهند، سال به سال داغ تر از قبل می شود و نقش شبکه های اجتماعی را در شعله ور شدن تنور کریسمس و اقتصاد آن که به کام سرمایه داری است را نباید فراموش کرد.

خیلی ها که اعتقادی به آیین مسیح و مسیحیت و روش و مرام مسیح ندارند، کریسمس را جشن می گیرند و به استقبال جشن های ژانویه در کشورهای مختلف جهان به خصوص کشورهای همسایه می روند. تورهای کریسمس خیلی شلوغ است و این را از پاتوق ایرانیان در تفلیس و دوبی و استانبول و وان میتوان مشاهده کرد. لاکچری گردهای ایرانی در اینستاگرام، این روزها با کریسمس غوغایی برپا کردند.

کریسمس

در تهران ظرف چند هفته اخیر، بیش از ۶ میلیارد تومان درخت کریسمس به فروش رفته است و خیابان میرزای شیرازی که یکی از پاتوق های لاکچری گردهای عاشق کریسمس است، روزهای شلوغی را تجربه می‌کند. بسیاری از فروشندگان کالاها و تجهیزات کریسمس معقدند که خریداران، اکثرا غیر مسیحی هستند. جای تعجب هم ندارد.

این حجم بالا از گردش مالی اقتصاد کریسمس آن ها فقط در تهران، توسط هموطنان غیر مسیحی صورت می گیرد که علاقمند به فرهنگ و برنامه های این روزها هستند. حتی اگر اعتقادی به مسیح و مسیحیت نداشته باشند. به نظر نمی رسد که طرفداری از کریسمس و ژانویه، احساسات ناسیونالیستی واقعی یا الکی ما را خدشه دار کند! خیلی هم منافاتی با اسلام ندارد.

شما دوست دارید شاد باشید و یک برنامه جهانی را اجرا کنید. شاید اصلا دوست و آشنای مسیحی هم ندارید. اما با داشتن درخت کریسمس و هدایایی اطرف آن و روشن کردن آن، به نوعی حس وابستگی شما به جامعه ای هر چند غرب شده یا شرق زده، بیشتر می شود و حال شما خوب می شود. اشکالی ندارد. اگر افراط نشده باشد، کار خوبی است.

هر کاری که شما را شاد کند و ضرری برای جامعه نداشته باشد، ارزشمند است. طرفداران اقتصاد کریسمس، همه ثروتمند نیستند و از اقشار مختلف جامعه می باشند. این که چرا کریسمس در میان کشورهای مسلمان با استقبال گسترده در چند دهه اخیر همراه شده، سوالی است که پاسخ کلی به آن نمی توان داد.

قطعا کسانی که صدها هزار تومان برای کریسمس هزینه می کنند، لنگ یارانه معیشتی نیستند که امروز ۱۰ دی ۹۸، مرحله دوم آن واریز می شود. به هرحال به نظر می رسد، کریسمس هم لاکچری شده است. به هر حال، کریسمس شما هم مبارک.

سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده است و سال مهمی است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برگزاری رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، شانزدهمین دوره برگزاری جام ملت های اروپا، آغاز رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری پسا «روحانی»، سال سخت کسری بودجه دولت ایران، سال شگفتی سازی مجدد شاخص کل بورس ایران و آغاز سومین دهه قرن بیست و یکم میلادی و آخرین سال سده پر فراز و نشیب سیزدهم هجری شمسی  (۱۳۹۹). ویزای شنگن هم از ۲۰۲۰ میلادی، ۸۰ یورو می‌شود.

حتما ببینید: پربیننده ترین هشتگ های  کریسمس  ۲۰۲۰

بدون نظر

ورود