چرا بعضی مردان خیانتکار تمایلی به طلاق و ترک همسرشان ندارند؟

چرا بعضی مردان خیانتکار تمایلی به طلاق و ترک همسرشان ندارند؟

خیانت همواره یکی از آفت های زندگی مشترک بوده و بسیاری از ازدواج ها به همین دلیل به طلاق منجر شده اند. تحقیقات نشان داده احتمال خیانت در مردان بیشتر از زنان است. اما خیانت همیشه به معنای تصمیم و میل به ترک همسر و طلاق نیست. در واقع این سؤال پیش می آید که چرا بعضی مردان با وجود آنکه به خیانت خود ادامه می دهند اما مایل به طلاق هم نیستند.

در ادامه می خواهیم به دلایل این مسأله بپردازیم و ببینیم چرا بعضی مردان خیانتکار همسرشان را ترک نمی کنند.

۱- هنوز خانه اش برایش بهترین نقطه ی دنیا است

خیانت مردان

او سال ها است که شما را می شناسد، شما برایش آشپزی می کنید و از فرزندان تان نگهداری می کنید. او در این زندگی احساس راحتی می کند و به دنبال یک رابطه ی پنهانی است چون می خواهد چیز جدیدی را امتحان کند، نه لزوماً به این خاطر که می خواهد زندگی اش را تغییر دهد. برای چنین مردی خانه حکم قصر را دارد.

او هرگز به این فکر نمی کند که باید شما را ترک کند یا نه. او اصلاً چنین چیزی را نمی خواهد، چون بدون همسرش، مدیریت خانه برای او سخت می شود. شاید دیگر هیچ عشق و علاقه ای وجود نداشته باشد، اما دوستی و احترام برقرار است. او فقط یک حاشیه ی امن می خواهد که بتواند در آن با خیال راحت استراحت کند.

۲- فقط می خواهد «کمی استراحت کند»

در بسیاری از موارد، مرد با وجود رابطه ی خوبی که با همسرش دارد، به دنبال یک رابطه ی پنهانی هم هست. اینگونه مردان خانواده ی خوبی دارند و مسئولیت هایی هم در قبال آن ها دارند، اما به قصد طلاق نیست که خیانت می کند.

میان این مردان و همسرشان عشقی بزرگ برقرار است اما داشتن یک رابطه ی پنهانی برای آن ها فقط حکم استراحت کردن و ماجراجویی دارد.

۳- تصور می کرد چاره ی مشکلش را در یک رابطه ی پنهانی پیدا می کند اما هنوز اینطور نشده

گاهی علت خیانت مردان این نیست که مشکلی با همسرشان دارند یا اینکه همسرشان زن خوبی نیست. بلکه علت مشکلی است که در خود آن ها وجود دارد.

بعضی مردان تصور می کنند با حضور یک زن جدید در زندگی شان چیزی تغییر خواهد کرد و آن ها به شادی خواهند رسید، اما این اتفاق رخ نمی دهد. آن ها به همسرشان علاقه دارند اما ممکن است درگیر مشکلات روحی باشند.

۴- واقعاً همسرش را دوست دارد

در ماجرای خیانت گاهی با مردهایی رو به رو می شویم که بسیار محترم و خانواده دوست هستند و با وجود داشتن یک رابطه ی پنهانی، قصد ترک همسرشان را ندارند. در اینصورت ممکن است این سؤال برای بسیاری از ما پیش آید که این مردان چرا چنین رفتاری دارند.

در واقع خیانت برای بعضی مردان چیزی جز نوعی «فتیش» نیست یعنی جذابیتی وسواس گونه برای آن ها دارد. در حالی که در واقع به همسرشان علاقه مند هستند.

۵- شجاعت کافی برای تغییر کامل زندگی اش را ندارد

مرد سال های طولانی است که ازدواج کرده و همسر و پدر خوبی هم هست، اما ناگهان با نیمه ی گمشده اش رو به رو می شود. این احساس جدید می تواند بسیار قوی باشد و فرد را به کلی درگیر سازد.

در چنین مواردی ممکن است بعضی مردان طلاق را ترجیح دهند و دوباره ازدواج کنند، اما بعضی هم توانایی این کار را ندارند. آن ها هنوز وابستگی بسیار زیادی به همسرشان دارند.

۶- فکر می کند حلقه های اتصال مستحکمی مثل فرزندان وجود دارد

طلاق بسیار دردناک است اما از آن دردناک تر جدایی از فرزندان است. چنین چیزهایی می تواند بسیاری را از طلاق منصرف کند، حتی اگر در کنار همسرشان احساس شادی نکنند.

شاید دیگر هیچ عشقی میان همسران وجود نداشته باشد، اما وظایف و مسئولیت های آن ها کماکان پابرجا هستند و این حلقه های اتصال می توانند بسیار مستحکم باشند.

۷- نمی خواهد خود را درگیر رنج و درد طلاق کند

واژه ی «طلاق» به خودی خود میلیون ها فکر و تداعی ناخوشایند را به ذهن می آورد. طلاق یعنی سر و کار پیدا کردن با وکلا، جنگیدن، تقسیم دارایی ها و مذاکره درباره ی سرپرستی بچه ها.

بعضی مردان ممکن است ترجیح دهند بگذارند همه چیز همانطور که هست باقی بماند تا درگیر رنج و درد و خشمی نشوند که به دنبال تجربه ی طلاق می آید. حتی اگر دیگر هیچ رابطه ی سالمی هم بین آن ها و همسرشان وجود نداشته باشد، راحت تر آن است که برای خود یک معشوقه دست و پا کنند.

علاوه بر این، او هنوز مایل نیست فرزندان و همسرش را درگیر اضطراب کند.

۸- بعد از تجربه ی رابطه ی پنهانی به اشتباه خود پی برده

مردان گاهی بعد از خیانت به اشتباه خود پی می برند. آن ها متوجه می شوند که هنوز به همسرشان علاقه دارند و تمایلی به طلاق ندارند.

منبع: brightside
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • parham دی ۲۱, ۱۳۹۸

    تحقیقات نشان داده احتمال خیانت در مردان بیشتر از زنان است.
    چرا اطلاعات غلط ترویج میکنی؟