۱۲ اپلیکیشن محبوب گردشگری و سفر برای آیفون به دست ها

جهانگردی از Lyft تا Trivago و Airbnb

۱۲ اپلیکیشن محبوب گردشگری و سفر برای آیفون به دست ها

اپلیکیشن گردشگری از محبوب ترین اپ هایی است که کاربران برای تعیین مسیر،‌رزرو هتل و هاستل، پیدا کردن تاکسی،‌ اجاره خوردو، پیدا کردن رستوران و کافه و مقصدهای گردشگری در کشورهای مختلف دنیا از آن استفاده می کنند. در این گفتار به معرفی ۱۰ اپ پردانلود حوزه گردشگری و سفر در اپل استور می پردازیم.

الگوهای خوبی برای کاربران ایرانی به خصوص استارت اپ ها و عاشقان کارآفرینی دیجیتالی در حوزه گردشگری آنلاین. بحث اقتصاد اشتراکی در مقوله گردشگری جهان، جدی است. استارت آپ های ایرانی به این مقوله مثل همسفریابی و تحویل غذا و مسیریابی توجه کنند. این یک مقاله ترجمه شده نیست و تلاش کرده تا تجربه‌هایی را در اختیار علاقمندان به اپ گردشگری قرار دهد.

اپلیکیشن سایت ایر ان بی ان بی

طبق اعلام سایت اپل استور، رتبه دوم پر دانلود ترین اپ حوزه سفر و گردشگری در این سایت بوده وتوسط شرکت معروف Airbnb Inc آمریکا طراحی و راه اندازی شده است. بیش از ۴۴۳ هزار کاربر به این اپ رتبه داده و رتبه ۴.۸ از ۵ دارد. میلیون ها کاربر دارد و از بهترین اپ های برای پیدا کردن محل اقامت در سراسر جهان است. ۲۶۱ مگ حجم دارد و به ده ها زبان در اختیار گردشگران مجازی قرار دارد.

اپلیکیشن ایر بی ان بی از نرم افزارهای گردشگری حوزه سفر در اپل استوربرای اقامت خودمانی در نقاط  مختلف جهان از خدمات سایت airbnb.com استفاده کنید و الگواهی جذابی برای علاقمندان به طراحی و راه اندازی استارت آپ های گردشگری و کارآفرینی دیجیتالی در حوزه توریسم دارد.

اپ تریپ ادوایزر

تصویری از رابط کاربری اپ تریپ ادوایزر

اپلیکیشن تریپ ادوایزر از محبوب ترین اپ های آیفون برای علاقمندان به سفر و گردشگری، اپ tripadvisor است که بیش از ۱۱۰ هزار کاربر اپل استور به این اپ معروف، رای داده و رتبه ۴.۷ از ۸ را در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی بدست آورد.

رتبه بیست و پنجم محبوب ترین اپ گردشگری اپل استور، در اختیار این اپ می باشد. محصولی از شرکت TripAdvisor LLC که صدها میلیون بار دانلود شده و توسط بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر و گردشگر استفاده می شود. ۲۴۶ مگ حجم دارد و الگویی فوق العاده الهام بخش برای علاقمندان کارآفرینی دیجیتالی و طراحی اپ است.

عاشقان طراحی اپ به ظرفیت های UI و UX که مربوط به تجربه کاربری و رابط کاربری اپ و ساختار خدمات تریپ ادوایزر است توجه کنند. نکته های خوبی دارد. رزرو هتل و تور و آشنایی با نظرات میلیون ها گردشگر درباره میلیون ها مقصد گردشگری و شکم گردی، از طریق این اپ در دسترس است.

اپلیکیشن Yelp

سومین اپ پر دانلود و محبوب آیفون به دست ها در سال ۲۰۲۰ میلادی، اپ yelp است. برای آگاهی از خدمات گردشگری و غذایی و شکم گردی در کشورههای مختلف جهان، یلپ پیشنهادهای هیجان انگیزی ارائه می کند. بیش از ۳۲۶ هزار نظر رای از سوی کاربران اپل استور گرفته و رتبه ۳ در فهرست هزاران اپ حوزه گردشگری و سفر در apple store دارد که خود رتبه بسیار خوبی برای معرفی یک اپ موفق برای گردشگران دیجیتالی است.

برای گردشگران، نظر افراد محلی درباره یک رستوران و کافه و تور و مقصد گردشگری اهمیت زیادی دارد. مخصوصا برای زمانی که تنها سفر می کنید. یلپ یک شرکت آمریکایی در سانفرانسیسکو، یکی از پایتخت های تولید اپ های گردشگری در جهان است. سفارش غذا و رزرو غذا بخشی از خدمات yelp است که جزییات بیشتر را در yelp.com دنبال کنید.

اپ  WAZE

اپلیکیشن مسیریاب ویز دومین اپ پر دانلود و محبوب گردشگری و سفر در اپل استور، اپ محبوب ایرانیان یعنی WAZE است که توسط شرکت WAZE INC طراحی شده است. وضعیت ترافیک جاده ها و اتوبان ها و خیابان ها را به شما به صورت آنلاین اعلام می کند. ۲.۳ میلیون رای برای این اپ سبب شده تا رتبه دوم اپل استور را از آن خود کند. ۱۳۱ مگ حجم داشته و برای امور NAVIGATION یک انتخاب عالی محسوب می شود.

اپلیکیشن گردشگری Booking

رتبه نهم پربیننده ترین و پر دانلود ترین اپلیکیشن اپل استور که محبوب گردشگران دیجیتالی آیفون به دست می باشد، اپ بوکنیگ دات کام است. برای رزرو هتل و آشنایی با فرصت های گردشگری و تورها و سفرهای انفرادی و گروهی در سراسر جهان، گزینه خوبی به نظر می رسد. بیش از ۸۰۰ هزار رای و کسب رتبه ۴.۸ از ۵ در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی نشان می دهد که محصول booking.com مشتریان زیادی دارد. بیش از ۱ میلیون هتل و مقصد اقامتی در ۲۰۰ کشور جهان از طریق این اپ در اختیار شما خواهد بود. لیدر جهانی برای پیدا کردن محل های اقامتی لاکچری و ارزان و خودمانی، همین اپ است.

اپلیکیشن گردشگری تریواگو

رتبه ۳۳ پربیننده ترین و پر دانلود ترین و محبوب ترین اپ گردشگری و سفر اپل استور که محبوب آیفون به دست های جهان است، اپی به نام TRIVAGO است که توسط شرکت TRIVAGO N.V‌ تولید شده و بیش از ۸۲ هزار رای کاربران اپل استور را کسب کرده و رتبه ۴.۸ از ۵ دارد. برای پیدا کردن هتل مورد نظر با قیمت های خوب در ۱۹۰ کشور دنیا، بهتر است از این اپ هم استفاده کنید. نظرات مسافران و مهمانان هتل از جمله موضوعاتی است که باید مد نظر کاربران این اپ قرار بگیرد. ۷۲ مگ حجم دارد.

اپلیکیشن گردشگری هتلز

برای پیدا کردن هتل و محل اقامت در سراسر جهان، اولین سایت و اپی که به ذهن کاربران آیفون می افتد، احتمالا اپ hotels.com است. رتبه ۱۹ پر دانلود ترین و محبوب ترین و پر بیننده ترین اپ حوزه سفر و گردشگری اپل استور را در اختیار داشته و بیش از ۱ میلیون رای از کاربران این سایت گرفته و رتبه ۴.۸ از ۵ دارد.

به ازای هر ۱۰ شب اقامت، یک شب اقامت رایگان در اختیار رزرو کنندگان هتل از طریق این اپ قرار می گیرد. ۱۳۲ مگ حجم دارد و به زبان های مختلفی ارائه شده است. اگر استارت آپ طراحی اپ هتل دارید، حتما از الگوهای تجربه کاربری این اپ استفاده کنید.

اپلیکیشن گردشگری و سفر کایاک

برای مقایسه قیمت بلیط هواپیما و تور و هتل و اجاره ماشین، می توان از کایاک استفاده کرد که مثل اسکای اسکنر، گزینه خوبی برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط هواپیما به مقاصد مختلف در ۵ قاره است.

رتبه ۴۳ پر بیننده ترین و پر دانلود ترین اپ های اپل استور را داشته و ۲۴۳ هزار رای کاربران را نیز دارد. توسط شرکت KAYAK ساخته شده است. ۱۶۵ مگ حجم دارد. فیچر ها و آپشن های کایاک با استقبال برخی از کاربران این اپ روبرو شده است و سرعت و سهولت استفاده، از جمله مقولاتی است که در UI اپ کایایک مد نظر بوده است. کایاک توسط KAYAK SOFTWARE CORP ساخته شده و دانلود آن مجانی است.

اپلیکیشن گردشگری گرب

رتبه پنجاه و چهارمین اپ محبوب و پر دانلود و پر بیننده اپل استور، اپ GraB است که توسط سایت grab.com ارائه شده و ۱۲ هزار نظر و رتبه ۴.۳ از ۵ را در اختیار دارد. برای موضوعات حمل و نقل و تحویل غذا و سفارش آن، استفاده می شود. هم چنین برای اجاره تاکسی و خودرو در نقاط مختلف جهان می توان از خدماتش استفاده کرد و از نظر کاربران که به صورت دسته بندی منطقه ای ارائه شده ، بهره برد. ۵۷۵ مگ حجم دارد و توسط شرکت GRABTAXI HOLDING PET LTD راه اندازی شده است.

اپلیکیشن گردشگری لیفت

رتبه دوم پر بیننده ترین اپ در حوزه سفر و گردشگری و رزرو هتل در اپ استور، اپی کم تر شناخته شده برای کاربران ایرانی به نام Lyft است که توسط شرکت Lyft Inc تولید شده است. ۷.۳ میلیون نظر توسط کاربران اپل استور و کسب رتبه ۴.۹ از ۵ نشان می دهد که لیفت، یک گزینه فوق العاده برای سفر و سفرهای اشتراکی (ride sharing) محسوب می شود. الگوهای خوبی کارآفرینان دیجیتالی ایرانی در حوزه طراحی اپ گردشگری و سفر می توانند از این دریافت کرده و دانلود آن را برای آشنایی با ظرفیت های عالی UI و UX آن توصیه می‌کنیم.

اپلیکیشن گردشگری

اپلیکیشن گردشگری در حوزه اقتصاد مشارکتی

برای کسانی که هر روز به یک مقصد سفر می کنند و تنها هستند و دوست دارند تا دیگران نیز که هم مقصد آن هستند، در این سفر درون شهری یا برون شهر همراه شوند، گزینه خوبی برای همسفریابی و دوست یابی و البته کسب درآمد است. البته این شرکت خدماتی که ارائه می دهد برای رانندگانی است که گواهی شده و چک های DMV را گذرانده اند. میلیون ها کاربر از این اپ استفاده می کنند و الگویی الهام بخشی برای استارت آپ های گردشگری اشتراکی و سفرهای اشتراکی محسوب می شود.

داستان کار پولینگ یا سفر اشتراکی یا CAR POOLING را جدی بگیرید. اقتصاد اشتراکی در زمینه حمل و نقل خودرو اهمیت بسیار دارد. هم چنین درحوزه گردشگری. توضیحات این لینک جذاب است.

یک توصیه کوچولو!

حوزه گردشگری و در واقع صنعت گردشگری یکی از جذاب ترین صنایع برای سرمایه گذاری در قرن بیست و یکم است. موتور محرک صنعت توریسم به خصوص در عرصه رزرواسیون و گردشگری سلامت، گردشگری دیجیتالی است. اگر پول کافی برای راه اندازی استارت آپ گردشگری و ساخت اپلیکیشن گردشگری ندارید،‌ سهام شرکت های فعال در حوزه گردشگری در بورس ایران را خریداری کنید. مثل نمادهای: «سمگا» و «وهنر».

بدون نظر

ورود