تاریخ ولنتاین ۹۸ چه روزی است؟ [ولنتاین ۲۰۲۰]

تاریخ ولنتاین ۹۸ چه روزی است؟ [ولنتاین ۲۰۲۰]

ولنتاین سال ۲۰۱۹ میلادی به رسم هر سال روز ۱۴ فوریه است. این روز در تقویم شمسی امسال مصادف با روز جمعه ۲۵ بهمن ماه خواهد بود.

ولنتاین روز ابراز عشق است و معمولا با فرستادن کارت پستال یا خرید هدایایی مانند گل سرخ، شکلات، عطر و جواهرات انجام می‌شود. این روز آداب و رسوم خاصی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم.

همان طور که گفتیم، از هدایای مرسوم در این روز شکلات است که در شکل‌های مختلف عرضه می‌شود.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای ابراز عشق است. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به‌شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: با گران‌قیمت‌ترین شکلات‌های جهان آشنا شوید؛ ۱ میلیون دلار برای یک جعبه شکلات

در کشور اروپایی ایتالیا این روز از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوری که آن را از مهدهای پیدایش ولنتاین می‌دانند. در گذشته در ایتالیا رسم بر این بوده که دخترها و پسرهای مجرد در باغ‌ها جمع می‌شدند و به جشن و پایکوبی مشغول می‌شدند و سپس دو به دو با هم جفت شده و وصلتی بینشان صورت می‌گرفت.

در فرانسه هم تا مدت زیادی این رسم و رسوم باقی بود تا اینکه با مخالفت کلیسا، ادامه این مراسم قطع شد.

یکی از رسوم عجیب روز ولنتاین به کشور انگلستان مربوط است. در این روز مردان جوان و مجرد نام تمام زنان جوان و مجرد را بر روی تکه کاغذ می‌نوشتند، سپس مردان می‌بایست با چشمان بسته،  از کاسه اسمی بیرون بکشند و نام دختری که درمی‌آمد تا یک سال آینده ولنتاین او بود.

این رسم حتی وقتی که انگلستان در اشغال رومی‌ها هم بود همچنان پابرجا بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کادو ولنتاین برای مردان

تاریخ ولنتاین ۹۷ چه روزی است؟ [ولنتاین 2019]

در یونان نیز رسمی عجیب وجود داشته، در روز ولنتاین دو رومی جوان که توسط کشیش معروف تبرک شده‌اند ، شلاق چرمی به دست می‌گیرند و در خیابان‌ها می دوند ، شلاق را به هر کس که برسد می‌زنند. اینکار برای تطهیر انجام می‌شود.

گفته می‌شود کلمه February که هم اکنون به کار می‌بریم هم از همین ریشه است.

به باور یونانی‌های باستان اگر شلاق در مسیر به زنی برخورد می‌کرد، می‌گفتند که او بهتر می‌تواند بچه به دنیا بیاورد. عجیب‌تر این است که هنوز هم هر در بعضی نقاط یونان  این رسم به صورت سنتی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: کادو کردن هدیه در عرض ۱۵ ثانیه با کمترین میزان چسب و کاغذ [تماشا کنید]

بدون نظر

ورود