حقایق عجیب و باورنکردنی؛ از پنگوئن شوالیه تا قارچ‌های ۸ متری و کلئوپاترا!

حقایق عجیب و باورنکردنی؛ از پنگوئن شوالیه تا قارچ‌های ۸ متری و کلئوپاترا!

حقایق عجیب و باورنکردنی چیزهایی هستند که حوصله ما از دانستن آنها هیچ وقت سر نمی‌رود و در واقع اطلاع از این حقایق همیشه برای ما بسیار سرگرم‌کننده‌اند؛ البته تا زمانی که موضوع آنها از نظر ما جالب باشند.

اگر دوست دارید اطلاعات جدیدی را کسب کنید که هم بامزه و هم باورنکردنی و هیجان‌انگیز باشند، خواندن این مطلب روزیاتو را از دست ندهید. مثلا، آیا می‌دانستید حیوان ملی کشور اسکاتلند اسب تک‌شاخ است؟

سردی و گرمی آب

گرم یا سرد بودن آب را می‌توان با گوش دادن به صدایی که ایجاد می‌کند متوجه شد.

چیدمان کارت‌های بازی

تعداد روش‌هایی که می‌توان کارت‌های بازی را چید از تعداد کل اتم‌های روی کره زمین بیشتر است؛ یعنی رقمی که با عدد ۸ شروع می‌شود و جلوی آن ۶۷ صفر قرار دارد!

کلئوپاترای افسانه‌ای

زمان زندگی کلئوپاترا بیشتر نزدیک به زمانی بوده که بشر برای اولین بار قدم به روی کره ماه گذاشته تا زمانی که اهرام ثلاثه مصر ساخته شده است. او بین سال‌های ۶۹ تا ۳۰ سال قبل از میلاد مسیح زندگی می‌کرده است.

انسان برای بار در سال ۱۹۶۹ موفق شد به کره ماه سفر کند اما هرم بزرگ مصر در سال ۲۵۶۰ قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. به این معنی که دوران حیات کلئوپاترا به اختراع اولین آیفون نزدیک‌تر بوده تا به ساخت یکی از عجایب هفتگانه دنیا.

آواز دلفین‌ها

مامان دلفین‌ها، وقتی باردار هستند، برای بچه‌ای که در شکم دارند آواز می‌خوانند. آنها از همان دوران جنینی کودک خود به او آواز خواندن را می‌آموزند. این سوت‌ها در دنیای دلفین‌ها به معنی اسم آنها و نحوه تشخیص آنها از یکدیگر هستند.

زمین قارچ‌های غول‌پیکر

اینجا سرزمین قارچ‌های غول‌پیکر بوده است! بیش از ۴۰۰ میلیون سال پیش، کره زمینی که ما روی آن زندگی می‌کنیم، مملو از درخت و گیاهان مختلف نبوده است بلکه در عوض روی زمین قارچ‌های بزرگ ۸ متری رشد می‌کرده‌اند که ارتفاع آن خیلی بلندتر از قد موجودات بوده .

عسل جادویی

عسل خراب نمی‌شود. این ماده خوراکی تنها غذایی است که فاسدشدنی نیست. بله، درست است… اگر امروز یک بطری عسل بخرید، نوه نوه نوه نوه نوه نوه نوه شما (یعنی ۶ نسل آینده) روزی آن را خواهد خورد؛ بدون این که مشکلی برای او پیش بیاید یا مسموم شود! با این حال، ممکن است عسل به مرور زمان شکرک بزند. اما حتی اگر شکرک هم بزند، باز هم می‌توان آن را در آب قرار دارد و گرم کرد تا به شکل و حالت اولیه خود برگردد و قابل خوردن باشد.

شوالیه پنگوئن

روزی روزگاری در نروژ یک پنگوئن به مقام شوالیه رسید. بریگادیر سِر نیلز اولاو سوم نام یک شاه‌پنگوئن است که در باغ وحش ادینبرگ واقع در اسکاتلند زندگی می‌کرد. او طفیلی و سرهنگ کل گارد شاهنشاهی نروژ بود و توسط شاه هارالد پنجم به مقام شوالیه رسید. او اولین پنگوئنی است که به چنین افتخاری در ارتش نروژ نائل شده است.

اسب تک‌شاخ

حیوان ملی اسکاتلند یک اسب تک‌شاخ است. اسب تک‌شاخ در بازارهای محلی اسکاتلند به وفور یافت می‌شود. در شهر فورس اسکاتلند یک موزه ملی تک‌شاخ نیز وجود دارد.

آب شرب  ما و دایناسورها

آبی را که ما امروز می‌نوشیم، روزی روزگاری برای اولین بار توسط دایناسورها نوشیده شده است. احتمال تقریبا ۱۰۰ درصدی وجود دارد که ملکول‌های آبی که امروزه می‌نوشیم، از سیستم گوارشی دایناسورها عبور کرده باشد.

تایرسازی شرکت لگو

لگو بزرگ‌ترین کارخانه ساخت تایر در دنیاست. در سال ۲۰۱۱، کارخانه لگو بیش از ۳۱۸ میلیون تایر ساخت اما برندهایی نظیر بریجستون، میشلین و گودیر هر کدام سالانه ۲۰۰ میلیون تایر تولید می‌کنند.

اولین کفش پاشنه‌ بلند

کفش پاشنه‌ بلند اولین بار توسط جنگجویان ایرانی اختراع شد. اگر چه منشا کفش‌های پاشنه بلند هنوز مشخص نیست اما در قدیمی‌ترین نسخ تاریخی بر جای مانده در نقاشی‌های جنگجویان ایرانی در سال ۱۵۹۰ کفش‌های پاشنه بلند به چشم می‌خورد!

به نظر می‌رسد سربازان ایرانی سوار بر اسب از این کفش‌ها استفاده می‌کردند که به آنها کمک کند وقتی پشت اسب سوارند به راحتی رکاب را فشار دهند.

ماموت‌ها و اهرام ثلاثه مصر

ماموت‌های پشمالو در زمان ساخت اهرام مصر هنوز هم وجود داشته‌اند. در حالی که مصریان باستان مشغول ساخت اهرام سه‌گانه مصر بودند، مجموعه‌ای از ماموت‌های پشمالو که هنوز منقرض نشده بودند، در یک جزیره کوچک به نام جزیره رنگِل (Wrangle Island) زندگی می‌کردند. ماموت‌ها تا سال ۱۶۵۰ قبل از میلاد مسیح وجود داشته و تقریبا یکهزار سال بعد از ساخت اهرام مصر منقرض شدند.

تئوری بیگ بنگ

ما می‌توانیم اثرات باقیمانده از تئوری بیگ بنگ را در تلویزیون مشاهده کنیم. درصد کمی از استاتیک (ایستایی) که ما در تلویزیون می‌بینیم، باقیمانده تشعشعات انفجار بزرگ یا بیگ بنگ است. به عبارت دیگر، ما در حال تماشای بخش کوچکی از آفرینش دنیا هستیم.

جنسیت واقعی وینی پوه

وینی پوه یا وینی خرسه در واقع یک خرس دختر است نه پسر! وینی خرسه‌ای که در کارتون‌ها می‌بینیم و در کتاب‌ها می‌خوانیم، در واقع برگرفته از حقیقت است و به یک خرس ماده در دنیای واقعی برمی‌گردد که نامش وینی پیگ یا وینی بوده است.

آیا این اطلاعات برای شما هم جالب بود؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک گذارید.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Javad بهمن ۲۷, ۱۳۹۸

    بسیار عالی بود
    ممنون
    واقعا زحمت میکشید