هتل کیساوا؛ اولین اقامتگاه توریستی جهان با چاپ سه بعدی شن و آب نمک در آفریقا

هتل کیساوا؛ اولین اقامتگاه توریستی جهان با چاپ سه بعدی شن و آب نمک در آفریقا

هتل کیساوا یک اقامتگاه توریستی در موزامبیک است که اولین مجتمع رفاهی دنیا با چاپ سه بعدی از شن و آب نمک محسوب می‌شود. پایداری و حفظ محیط بومی و طبیعی می‌تواند مسئله بزرگ بعدی در سفرهای لوکس آینده باشد.

اقامتگاه توریستی کیساوا (Kisawa) به عنوان یک مجتمع رفاهی در جزیره بنگوورا (Benguerra) نزدیک سواحل موزامبیک است. این اقامتگاه با شرط بر این که بازدیدکنندگان حاضرند برای یک سفر پیشرفته و باکلاس با چاشنی فناوری چاپ سه بعدی هزینه کنند در حال ساخته شدن به شکل یک محیط کاملا بومی است.

این هتل در تابستان امسال (تابستان سال ۲۰۲۰) افتتاح خواهد شد و از هر گونه امکانات رفاهی و تسهیلاتی که گردشگران مد نظرشان است برخوردارند: پرسنل اختصاصی، سرآشپزهای اختصاصی، انواع غذا و نوشیدنی، سلامت و تناسب اندام و اسپا، فعالیت‌های داخل هتل مثل غواصی و سفرهای زیردریایی، خودروهای برقی و دوچرخه‌های الکتریکی برای پیمایش املاک و مستقلاتی به مساحت ۷۵۰ هکتار.

این اقامتگاه ۱۲ کلبه ییلاقی اختصاصی یک، دو یا سه خوابه دارد که هر کدام از آنها در یک زمین اختصاصی با یک ساحل اختصاصی در رو به رو واقع شده‌اند. کلبه‌های یک‌خوابه با قیمت ۵ هزار یورو برای هر شب اقامت کرایه داده می‌شوند.

آن طور که خود این مجموعه ادعا می‌کند این اقامتگاه کاملا با فناوری چاپ سه بعدی ساخته نشده است اما این فناوری به آنها امکان داد تا شن و آب نمک لازم را برای مصالح و مواد ساختمان‌سازی به کار ببرند که با این حال هنوز هم ایده خلاقانه و مبتکرانه‌ای به شمار می‌رود.

حالا بیایید با هم نگاهی به داخل این اقامتگاه توریستی بیندازیم.

این اقامتگاه در جزیره بنگووِرا دومین جزیره بزرگ مجمع‌الجزایر بازاروتو است که هزاران سال‌ پیش از سرزمین اصلی آفریقا جدا شده است.

کیساوا توسط خانم نینا فلور، مدیر اسبق شرکت جت اختصاصی ویزاجت (VistaJet)، کشف شد

ویزاجت در سال ۲۰۱۳ توسط پدر خانم فلور بنیان‌گذاری شد و به چشم مشتریان ثروتمند و بین‌المللی بسیار جذاب آمد. قیمت پروازها به ازای هر ساعت پرواز ۱۵ هزار دلار بود.

هر کدام از کلبه‌های ییلاقی کیساوا در یک قطعه یک هکتاری مجهز به ساحل اختصاصی کامل، استخر، آشپزخانه در فضای باز و خیلی چیزهای دیگر واقع شده‌اند.

بنا بر پست‌های اینستاگرام نینا فلور، این اقامتگاه یک مزرعه اختصاصی برای پرورش مواد غذایی طبیعی دارد که می‌توان برای میهمانان سرو کرد.

مصالح به کار رفته در ساختمان اقامتگاه از شن جزیره و آب نمک کمک گرفته است تا ملاتی بر پایه شن تولید شود.

این ملات به عنوان ماده اصلی فناوری چاپ سه بعدی برای چاپ مصالح ساخت مانند کفپوش سازی، کاشی کاری و سنگ تراشی به کار رفته است.

اشیاء و لوازم داخل این ۱۲ کلبه در سرتاسر اقامتگاه و نمای بیرونی آنها همراه با صخره‌های مرجانی و زیستگاه‌های دریایی همه با چاپ سه بعدی ساخته شده است.

در طراحی دکوراسیون ساختمان‌ها از صنایع بافندگی، نجاری و منسوجات ساکنان بومی جزیره بنگوورا استفاده شده است.

اقامتگاه کیساوا توانسته یکهزار فرصت شغلی برای ساکنان بومی ایجاد کند و علاوه بر این، محیط و فرهنگ بومی اطراف آن را همچنان به خوبی و با دقت زیاد حفظ نماید.

جزیره بنگوورا حیات وحش و زیستگاه حیوانات زیبایی شامل فلامینگو، دلفین و لاک پشت است. کیساوا یک مرکز غواصی جذاب دارد که می‌تواند مهمانان را با خود به سفرهای زیردریایی حیرت‌انگیزی ببرد.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود