۱۰ هرم اعجاب‌انگیز و زیبا در دنیا که نباید از دیدن آنها غافل شوید 

۱۰ هرم اعجاب‌انگیز و زیبا در دنیا که نباید از دیدن آنها غافل شوید 

اگر فکر می‌کنید مصر تنها کشوری است که شما می‌توانید اهرام شگفت‌انگیزی را در آن ببینید، ممکن است تعجب کنید اگر به شما بگوییم، کاملا در اشتباه هستید.

تعداد هرم‌هایی که در گوشه و کنار دنیا توسط نوع بشر ساخته شده‌اند بسیار زیاد هستند؛ اهرامی که هوش از سر شما می‌برند. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم در این مطلب روزیاتو شما را با ۱۰ تا از اعجاب‌انگیزترین اهرام در سراسر دنیا آشنا کنیم.

در فهرست امروز اهرام ما، اهرام مصر هم دیده می‌شود زیرا مشهورترین هرم در کل دنیا به حساب می‌آید. ما  امروز می‌خواهیم گشتی در کشورهای دیگر دنیا بزنیم که ساختارهایی شبیه به هرم در آنها به چشم می‌خورد. امیدواریم شما با مشاهده این فهرست و بررسی آنها تصمیم بگیرید یک مقصد زیبا و دیدنی را انتخاب کنید و برای سفر به این عجایب حیرت‌انگیز چمدان خود را ببندید.

ساختار اهرام بخشی از دنیای باستان است که ما جزوی از آن به حساب نمی‌آییم. این ساختمان‌ها ما را شگفت‌زده می‌کنند زیرا متعجب می‌شویم از این که چطور تمدن باستان می‌توانست چنین بناهایی را طراحی کرده و بسازد.

اگر شما هم در پی یافتن تفاوت و تمایز بین این اهرام هستید، در فهرست ۱۰ هرم اعجاب‌انگیز دنیا متوجه همه چیز خواهید شد.

تپه هرم سانتا آگاتا در ایتالیا

هرم سانتا آگاتا (Santa Agata Pyramid Hill ) در پرووانس بِنِوِنتو در ایتالیا واقع شده است. از روی این هرم باشکوه شما می‌توانید درختان زیتون وسوسه‌انگیزی را پیدا کننید که روی دیوارهای سنگی سربرافراشته‌اند. واقعا لذت دیدن این هرم را نباید از دست داد.

مانک ماوند در سنت لوییس

تپه‌های مانک (Monk Mound) در سنت لوییس بزرگترین هرم شناخته شده در شمال امریکای باستان است.

تپه پایرامیدا در اسلوونی

تپه پایرامیدا (Pirimida Hill ) در اسلوونی بیشتر به یک بنای طبیعی با نمایی زیبایی از شهر ماریبور شباهت دارد تا یک هرم.

زمین باستانی کوهستان آندیان

بر فراز سرزمین باستانی (Ancient Land) در کوهستان آندیان در پرو، شما می‌توانید چند هرم خیره‌کننده و نفس‌گیر را پیدا کنید. ساخت این اهرام بیش از ۵ هزار سال پیش شروع شده است. هنوز بحث و جدل‌های زیادی مبنی بر این امر وجود دارد که آیا اینجا یکی از اولین شهرهای امریکا بوده است یا نه.

هرم تیکال در گواتمالا

هرم تیکال (Tikal) پایتخت تمدین باستانی مایاها است که اکنون همان گواتمالا محسوب می‌شود. چندین هرم دیگر هستند که قبلا به عنوان بناهای مخصوص پرستش خدایان کاربرد داشتند؛ مثل اهرام قبیله سرخپوستی آزتک‌ها.

هرم تنوکتیتلان در مکزیک

تنوکتیتلان (Tenochtitlan) در شهر باستانی آزتک (تمدن سرخپوستی قدیم) در واقع همان مکزیکو سیتی امروز است. با این حال، شما می‌توانید هرم بزرگ تنوکتیتلان (Great Pyramid of Tenochtitlan) را در آنجا مشاهده کنید. منتوکوزومای اول مغز متفکر ساخت این پرستشگاه بزرگ و زیبا بوده است.

ژیانلینگ مازولیوم (هرم سفید)

به گفته وب سایت World-Pyramids، دومین امپراتور سلسله تانگ، گائوزونگ، در پایین کوه با همسرش، ملکه وُو، دفن شده است. تاریخ این هرم به ۶۸۴ سال بعد از میلاد مسیح باز می‌گردد.

تپه هرم نمرود

تپه هرم نمرود (Nemrut Pyramid Mound) در کشور ترکی و در زمان پادشاه آنتینوخوس ساخته شده است. در نوک هرم تعدادی مجسمه وجود دارد. به سختی می‌توان به نوک هرم رفت زیرا تا ارتفاع ۲۱۰۰ متری سر به آسمان دارد.

اهرام توکومه در پرو

اهرام توکومه (Túcume Pyramids) چند تا از جالب‌ترین بناهای هرمی در دنیا هستند. تعداد این اهرام به ۲۶ دستگاه می‌رسد و در بافت سنتی و باستانی اسپانیا واقع شده است.

هرم بزرگ مصر

هرم بزرگ مصر جیزه (Great Pyramid of Giza) در کشور مصر واقع شده است. گفته می‌شود این هرم مقبره خوفو، فرعون بزرگ بوده است. اهرام مصر حدود ۱۳۸.۵ متر ارتفاع دارد که در بیابان‌های مصر سر به فلک کشیده است.

منبع: 10mosttoday
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود