خواهر و برادرهای مشهور هالیوودی که باهم همکاری داشته اند

خواهر و برادرهای مشهور هالیوودی که باهم همکاری داشته اند

وجود یک چهره ی مشهور در خانواده می تواند بقیه ی اعضای خانواده را هم ترغیب به ادامه ی راه آن شخص کند. گرچه بعضی ها سعی می کنند با اعضای خانواده شان همکاری مشترک نداشته باشند – مثل جیمز فرانکو، بازیگر مشهور هالیوودی و برادرش، دیو – اما بعضی هم  – مثل جان کیوزاک و خواهرش، جون – بارها باهم کار کرده اند. در ادامه با تعدادی از خواهر و برادرهای مشهور هالیوودی آشنا خواهیم شد که تجربه همکاری مشترک باهم داشته اند.

مگی و جیک جیلنهال

همکاری مشترک خواهر و برادرهای مشهور

مگی و جیک جیلنهال از کودکی در چندین پروژه ی سینمایی و تلویزیونی با یکدیگر همبازی بوده اند.

این خواهر و برادر، زمانی که کودک بودند، با یکدیگر در فیلم «زن خطرناک» (A Dangerous Woman) که کارگردان آن پدرشان بود، بازی کردند. آن ها در دو اپیزود از یک برنامه ی آشپزی به نام «مولتو ماریو» (Molto Mario) هم به همراه مادرشان حضور داشتند.

اما شاید شناخته شده ترین همکاری مشترک جیک و مگی در فیلم «دانی دارکو» (Donnie Darko) باشد که در آن نقش خواهر و برادر همدیگر را هم داشتند. به گفته ی ریچارد کلی، کارگردان کار، آن ها مجبور شدند مگی را متقاعد کنند که این نقش برای او ساخته شده بود.

در واقع مگی معتقد بود فقط به خاطر آنکه خواهر جیک است این نقش را به او پیشنهاده داده اند و به کلی گفته بود باید بهترین بازیگر برای این نقش را پیدا کند. کلی که تحت تأثیر از خود گذشتگی مگی قرار گرفته بود مصمم شد او را راضی به بازی در این نقش کند.

به گفته ی کلی حضور مگی در این نقش به شکل گرفتن رابطه ی خواهر و برادری در برابر دوربین کمک کرده بود. کلی مگی را عنصری اساسی در پازل روابط خانوادگی فیلم بیان کرده و از اینکه او این نقش را قبول کرد اظهار خوشحالی کرده.

جیمز و دیو فرانکو

جیمز و دیو فرانکو، برادران مشهور، در چندین فیلم با یکدیگر همبازی بوده اند، مثل «برج شکسته» (The Broken Tower)، فیلمی به کارگردانی جیمز فرانکو که در واقع پایان نامه ی دوره ی کارشناسی ارشد او در دانشگاه نیویورک بود. اما این دو برادر عمدتاً سعی کرده اند از داشتن همکاری مشترک خودداری کنند. با این حال فیلم «هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist) فرصتی برای همکاری دوباره ی این دو برادر رقم زد.

جیمز و دیو در این فیلم نقش تامی وایزو و گرگ سسترو، بازیگران آمریکایی را داشتند. «هنرمند فاجعه» که کارگردانی و تهیه کنندگی آن را خود جیمز برعهده داشت، درباره ی روند ساخت فیلم «اتاق» (The Room) با بازی این دو بازیگر آمریکایی بود.

دیو در مصاحبه ای گفته به این دلیل از همکاری با برادرش خودداری می کند که می خواهد در حرفه اش روی پای خودش باشد و تا آخر عمر «برادر کوچک تر جیمز فرانکو» خطاب نشود.

هیلاری و هایلی داف

این دو خواهر از دوران نوجوانی بارها در کنار یکدیگر خوانندگی و بازیگری کرده اند.

هیلاری گرچه نقش اصلی سریال محبوب «لیزی مک گوایر» (Lizzie McGuire) را برعهده داشت، اما خواهر بزرگ ترش، هایلی هم در چندین اپیزود این سریال حضور داشت.

این دو خواهر در چند پروژه ی دیگر هم در کنار یکدیگر بوده اند، از جمله فیلم «دختر مادی» (Material Girls) و خوانندگی در بازسازی آهنگ Our Lips Are Sealed.

نیک، جو و کوین جوناس

برادران جوناس ابتدا کار خود را به عنوان یک گروه موسیقی شروع کردند.

اولین تجربه ی بازیگری آن ها بازی در نقش خودشان در یکی از ایپزودهای سریال «هانا مونتانا» (Hannah Montana) بود. بعد از آن، در فیلم «کمپ راک» (Camp Rock) و دنباله ی بعدی اش با دمی لواتو، خواننده ی مشهور، همبازی شدند. آن ها چند مستند تلویزیونی هم ساختند و یک سریال هم در شبکه ی دیزنی مختص خود به نام «جوناس ال ای.» داشتند.

برادران جوناس جزء صداپیشه های فیلم «شب در موزه: نبرد اسمیتسونین» (Night at the Museum: Battle of the Smithsonian) هم بودند.

بیانسه و سولانژ ناولز

این دو خواهر گرچه عمده ی فعالیت شان در صنعت موسیقی جداگانه بوده، اما همیشه حامی یکدیگر در این مسیر بوده اند. سولانژ ترانه نویس تعدادی از کارهای بیانسه مثل Why Don’t You Love Me هم بوده. بیانسه در سال ۲۰۱۴ در کنسرت سولانژ در جشنواره ی کوچلا، به همراه خواهرش بر روی صحنه حضور پیدا کرد.

داکوتا و ال فانینگ

داکوتا و ال فانینگ هر دو بازیگری را از کودکی شروع کردند. اولین تجربه ی بازیگری ال بازی در نقش خردسالی کاراکتر داکوتا در فیلم «من سم هستم» (I Am Sam) بود. هر دو خواهر از صداپیشه های نسخه ی دوبله انگلیسی انیمیشن «همسایه من توتورو» (My Neighbor Totoro) بودند.

قرار است ال و داکوتا در اقتباس سینمایی رمان «بلبل» (The Nightingale) نقش دو خواهر را بازی کنند.

ویلو و جیدن اسمیت

ویلو اسمیت و برادر بزرگترش جیدن، فرزندان ویل اسمیت و جیدا پینکت اسمیت، در چند پروژه با یکدیگر همکاری داشته اند.

این خواهر و برادر در سال ۲۰۱۲ یک آهنگ به نام Find You Somewhere منتشر کردند. در موزیک ویدئوی این آهنگ هم هر دو حضور داشتند. ویلو در یکی از اپیزودهای سریال انیمیشنی «نئو یوکیو» (Neo Yokio) هم صداپیشگی کرده که جیدن صداپیشه ی نقش اصلی آن است.

جان و جون کیوزاک

این خواهر و برادر ۱۰ فیلم مشترک باهم داشته اند و از قرار معلوم ترسی از بازی کردن در کنار هم ندارد.

این فیلم ها عبارتند از: «کلاس» (Class)، «شانزده شمع» (Sixteen Candles)، «گراندویو، ایالات متحده» (Grandview, USA)، «چیزی بگو» (Say Anything…)، «گراس پوینت بلنک» (Grosse Pointe Blank)، «گهواره خواهد جنبید» (Cradle Will Rock)، «وفادارانه» (High Fidelity)، «کودک مریخی» (Martian Child) و «شرکت جنگ» (War, Inc).

اوون و لوک ویلسون

اوون و لوک ویلسون کار بازیگری خود را باهم از فیلم «منور» (Bottle Rocket) با نویسندگی مشترک اوون ویلسون و وس اندرسون شروع کردند.

این دو برادر بار دیگر در فیلم «خانواده اشرافی تننبام» (The Royal Tenenbaums) به کارگردانی وس اندرسون با یکدیگر همبازی شدند. این فیلم هم محصول نویسندگی مشترک اوون ویلسون و اندرسون بود. لوک و اوون در فیلم «دور دنیا در ۸۰ روز» (Around the World in 80 Days) در نقش برادران رایت ظاهر شدند. لوک در یکی دیگر از فیلم های وس اندرسون به نام «راشمور» (Rushmore) بازی کرده که فیلمنامه ی آن را هم برادرش اوون و اندرسون با یکدیگر نوشته بودند.

بن و کیسی افلک

کیسی افلک جا پای برادرش گذاشته و همکاری های مختلفی با او داشته .

یکی از اولین تجربه های بازیگری کیسی، بازی در نقش کودکی کم سن و سال در فیلم «به دنبال امی» (Chasing Amy) بود که برادر بزرگترش، بن هم در آن حضور داشت. او در فیلم «ویل هانتینگ خوب» (Good Will Hunting) هم با برادرش همبازی بود. بن فیلمنامه ی این کار را به همراه دوست قدیمی اش، مت دیمون نوشته بود. این دو برادر در فیلم «۲۰۰ سیگار» (۲۰۰ Cigarettes) هم حضور داشتند.

بن سال ها بعد در اولین تجربه ی کارگردانی خود، فیلم «رفته عزیزم رفته» (Gone Baby Gone) نقش اصلی را بر عهده ی برادر کوچکترش، کیسی گذاشت.

مکالی، کیرن و روری کالکین

اولین تجربه ی بازیگری کیرن در فیلم «تنها در خانه» (Home Alone) بود که برادرش، مکالی، نقش اصلی آن را برعهده داشت. این دو برادر در قسمت دوم این فیلم هم که «تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک» (Home Alone 2: Lost in New York) نام داشت با یکدیگر همبازی بودند. مکالی و کیرن در فیلم «تنهای تنها» (Only the Lonely) هم حضور داشتند.

اولین تجربه ی بازیگری روری هم یک نقش فرعی و کوتاه در فیلم «پسر خوب» (The Good Son) بود که مکالی هم در آن حضور داشت. او در فیلم «ریچی ریچ» (Richie Rich) نقش کودکی شخصیت «ریچی» را داشت که مکالی نقش آن را بازی می کرد.

کریس و لوک همسورث

لوک در فیلم «ثور: راگناروک» (Thor: Ragnarok) که برادر کوچکترش، کریس، نقش اصلی آن را بازی می کرد، در نقشی فرعی و کوتاه حضور پیدا کرد.

کریس در این فیلم نقش «خدای رعد» را به عهده داشت و لوک در صحنه ای که یک تئاتر را نشان می داد نقش «ثور» را بازی می کرد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • امیرحسین خرداد ۱۴, ۱۳۹۹

    هیلاری و هایلی داف
    واقعا این دوتا دافن

  • بهزاد اسفند ۲۸, ۱۳۹۹

    بسیار عالی، فقط اگه در مورد کریس همسورث برادرش لیام رو مثال میزدین بهتر بود.