اعتبار یک میلیون تومانی برای یارانه بگیران ؛ بازپرداخت طی دو سال

اعتبار یک میلیون تومانی برای یارانه بگیران ؛ بازپرداخت طی دو سال

صبح امروز حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جلسه ای که با هیئت وزیران داشت از افزوده شدن اعتبار یک میلیون تومانی به کارت یارانه بگیران خبر داد و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در ویدیو کنفرانس جلسه مقابله با کرونای استان گلستان خبر اعطای وام دو میلیون تومانی به اقشار کم درآمد را داد. در ادامه تدابیر دولت برای دوران پسا کرونا را از نظر می گذرانیم.

یارانه یک میلیون تومانی

محمد شریعتمداری برای تصدی وزارت رفاه به مجلس معرفی شد

 • وام دو میلیون تومانی برای اقشار بدون درآمد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ویدیو کنفرانس امروز جلسه مقابله با کرونای استان گلستان، خبر داد که به همه افراد فاقد درآمد ثابت در کشور وام خرید اعتباری تا سقف دو میلیون تومان تعلق می گیرد. این اعتبار قرار است به صورت کارت اعتباری خرید در اختیار افراد فاقد شغل و درآمد ثابت قرار بگیرد.
 • به گفته آقای شریعتمداری سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمد را داشته اند و تحت پوشش هیچ سازمان یا نهادی نبوده و حقوق و مستمری دریافت نمی کنند نیز بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در ایام نوروز دریافت کرده اند.
 • وام با سود ۱۲ درصد برای کسب و کارها: به گفته وزیر کار کسب و کارهایی که به خاطر شیوع کرونا دچار کساد شده اند و آسیب دیده اند نیز میتواند وام هایی با سود ۱۲ درصد را دریافت کنند تا بخشی از خسارت های آن جبران شده و بتوانند حقوق و دستمزد پرسنل خود را واریز نمایند.
 • مهلت سه ماهه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما: کلیه کارفرمایانی که به خاطر شیوع کرونا کسب و کارشان دچار آسیب شده و توانایی پرداخت حق بیمه کارکنانشان را ندارند تا تیرماه امسال از سازمان تامین اجتماعی مهلت گرفته اند تا حق بیمه خود را واریز نمایند.
 • بیمه بیکاران غیر ارادی کرونا: دولت با همکاری سازمان تامین اجتماعی تدابیری را اندیشید که کلیه افرادی که به خاطر شیوع کرونا و به صورت غیر ارادی بیکار شده بودند به مدت سه ماه (از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹) بتوانند حقوق بیکاری دریافت کنند.
 • افزوده شدن اعتبار یک میلیون تومانی به کارت یارانه بگیران: حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان نیز ضمن تشریح مصوبات امروز هیئت وزیران از اختصاص اعتبار یک میلیون تومانی به تمامی سرپرستان یارانه بگیر در کشور خبر داد و اعلام نمود که اقساط این اعتبار به مرور از محل یارانه سرپرست خانوار کسر می شود. به این ترتیب ۲۳ میلیون خانوار ایرانی که هم اکنون یارانه می گیرند یک میلیون تومان اعتبار دریافت می کنند و این اعتبار در دوره ۲۴ ماهه و به صورت قسطی از محل خود یارانه بازپرداخت می شود. به گفته رئیس جمهور ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این طرح اختصاص یافته است و از اواخر فروردین یا ابتدای اردیبهشت ماه این اعتبار به به حساب یارانه بگیران واریز می شود.
 • بسته های معیشتی چهارگانه دولت: حجت الاسلام روحانی همچنین از پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی دولت در هفته پایانی فروردین خبر داد وعده داد که این بسته طی چهار نوبت و به صورت ماهانه برای سه میلیون خانوار کم درآمد قرار می گیرد. وی همچنین اشاره کرد که وامی به مبلغ یک تا دو میلیون تومان با بهره ۲ درصد برای ۴ میلیون خانوار کم درآمد در نظر گرفته شده است که به تدریج پرداخت می گردد.
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

 • امیر فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

  عنوان مطلب طنز بسیار زیبایی بود
  ظاهری پر از خنده اما درون مایه ای از غم و اندوه سنگین.