۱۰ سریال علمی تخیلی جدید که در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد [قسمت دوم]

۱۰ سریال علمی تخیلی جدید که در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد [قسمت دوم]

ژانر علمی تخیلی یکی از جذاب ترین ژانرهای سینما و تلویزیون است که برخی از بهترین تولیدات سال های اخیر در حوزه سرگرمی را به خود اختصاص داده است. گستره این ژانر در دنیای تلویزیون از سریال های علمی تخیلی در مورد ابرقهرمانان تا سریال هایی با فضایی آخرالزمانی متفاوت است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از ۱۰ سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از 10 سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

۵- The Walking Dead: World Beyond

به دنبال سریال اصلی The Walking Dead و اسپین آف اولش با عنوان Fear The Walking Dead، در سال جاری دنیای Fear The Walking Dead با یک اسپین آف دیگر که ترکیبی از فضای دو سریال اول است بزرگ تر خواهد شد. داستان سریال The Walking Dead: World Beyond که در ابتدا یک رویکرد نسبتاً علمی به خود می گیرد یک دهه پس از فرارهای افسانه ای ریک گریمز و همراهانش در شروع بوجود آمدن زامبی ها رخ داده و نگاهی به بازسازی دنیا از درون دیوارهایی که پر از دانش آموزان دبیرستانی، آزمایشگاه ها، مجموعه های مسکونی و خانه های متعلق به نسل های آینده بشر است خواهد انداخت. و در شرایطی که این نوجوانان به سن بلوغ می رسند، در می یابند که می خواهند زندگی شان معنایی داشته و بدین ترتیب سر به دنیای خطرناک بیرونی که پر از زامبی هاست می گذارند.

شور و شوق بسیاری در مورد این سریال علمی تخیلی جدید وجود دارد زیرا در دنیایی از The Walking Dead قرار دارد که متفاوت از دیگر تلاش های صورت گرفته در این ژانر است. در حالی که به نظر می رسد شخصیت های این سریال جدید جذاب و درگیر کننده هستند، جذاب ترین موضوع در مورد آن سازمانی است که باقیمانده بشریت را از این دنیای آخرالزمانی بیرون کشیده و به آن کمک کرده که خود را بازسازی کند. از این رو به نظر می رسد که سریال علمی تخیلی جدید The Walking Dead: World Beyond ما را به پاسخ سوالات مربوط به برخی از رازهای طولانی جهان هستی خواهد رساند. در شرایطی که تاکنون دو فصل از این سریال برنامه ریزی و تایید شده، قرار بود اولین فصل آن از ماه آوریل منتشر شود اما شبکه AMC انتشار آن را به ادامه سال موکول کرد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از 10 سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

۴- Superman And Lois

طرفداران دنیای Arrowverse  چهار سال گذشته را به تقاضای مصرانه از شبکه The CW برای دادن یک سریال جداگانه به Man of Steel تایلر هوشلین گذرانده اند و بعد از این تلاش ها، شبکه مذکور در نهایت رضایت داده و خواسته آن ها را برآورد کرد اما با یک تغییر و پیچش جذاب. سریال علمی تخیلی Superman and Lois در مسیری که سریال Supergirl قدم برمی دارد و داستان منشأ این ابرقهرمان معروف را روایت می کند گام نگذاشته اما این یکی در دنیایی معاصر رخ داده و داستان دو شخصیت اصلی و دوست داشتنی دنیای دی سی کمیکس را در شرایطی که با قهرمانی ها و ماجراجویی هایشان دست و پنجه نرم می کند با دیوانگی بزرگ کردن دو پسر نوجوانشان روایت می کند.

Superman and Lois که یک مفهوم جذاب و تازه است که نشان می دهد نسبت به دیگر انشعابات دنیای Arrowverse  متفاوت است، پتانسیل بلاایی داشته که هوشلین و الیزابت تولوچ در نقش های اصلی آن ایفای نقش کرده و به همین زودی توانسته بسیاری را به خود جلب کند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از 10 سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

۳- Resident Alien

در شرایطی که مفاهیم فرا زندگی و تولیدات مرتبط با دنیای ابرقهرمانی زیادی در بازار علمی تخیلی وجود دارد، نادیده گرفته شدن برخی از تولیدات کوچکتر در این ژانر امری طبیعی است. اما یکی از عناوینی که می تواند ثابت کند که حجم و بزرگی یک سریال نمی تواند همیشه مهم باشد سریال کمدی عجیب و غریب Resident Alien از شبکه Syfy است. این سریال علمی تخیلی که بر اساس یک سری کتاب کمیک موفق به همین نام و با بازی آلن تودیک در نقش اصلی ساخته شده، داستان یک موجود فضایی را روایت می کند که به طور تصادفی به زمین آمده و مجبور می شود نقش یک دکتر را بازی کند در حالی که منتظر است دوستان فضایی اش آمده و او را نجات دهند و همزمان از دست یک آژانس دولتی که در تعقیب اوست دور بماند.

اگر این سریال علمی تخیلی بتواند ترکیب دقیق و درستی از درام و کمدی باشد، Resident Alien این پتانسیل را دارد که به سریالی بسیار جذاب و پرطرفدار تبدیل شود. بزرگ ترین دارایی این سریال می تواند مردی باشد که پشت نقاب آدم فضایی سبز رنگ پنهان شده است. تودیک از آن دسته استعدادهای بازیگری نادر است که در هر نقشی که بر عهده می گیرد الهام بخش است و سال گذشته بازی خارق العاده ای در Doom Patrol از او دیده شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از 10 سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

۲- Green Arrow And The Canaries

در حالی که دنیای Arrowverse در تلاش است تا از شرایط فعلی پس از Arrow خارج شود با دو سریال علمی تخیلی جدید هیجان انگیز به استقبال تماشاگران این سریال معروف شتافته است. و در حالی که در آیتم های قبلی به سریال Superman and Lois پرداختیم در این بخش به دیگر سریال ساخته شده در دنیای مذکور به نام Green Arrow and The Canaries می پردازیم. داستان این سریال علمی تخیلی در سال ۲۰۴۰ ودر دنیایی بسیار تکنولوژی محور گذشته و ماجراهای نسل جدیدی از قهرمانانی که به پا خواسته و به مقابله با شخصیت شروری که از استارسیتی برخواسته، در دو دهه پس از فداکاری کماندار سبز و تبدیل کردن این منطقه به یک منطقه خالی از جرم و جنایت را دنبال می کند.

قهرمانان مذکور دختر الیور، مایا، و قناری های سیاه، لورل لنس و دینا دریک، خواهند بود. با روایتی متفاوت از دیگر عناوین دنیای Arrowverse، کتی کسیدی، جولیانا هارکاوی و کاترین مک نامارا بار دیگر در نقش های خود در سریال اصلی ظاهر خواهند شد. اگر چه هنوز تصمیم گیری های اصلی در مورد آن باقی مانده اما Green Arrow and The Canaries با توجه به روایت منحصربفرد و تیم تولید قوی اش می تواند یک سریال موفق جدید در این ژانر باشد. واکنش ها نسبت به اپیزود آزمایشی این سریال بسیار مثبت بوده و به پربیننده ترین اپیزود فصل پایانی سریال Arrow تبدیل شده و همین موضوع نشان می دهد که تقاضای قابل توجهی برای آن وجود دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از 10 سریال علمی تخیلی جدید و برتر تلویزیون که در یک سال جاری منتشر خواهند شد آشنا کنیم.

۱- Loki

اگر هر یک از ما فهرستی از شخصیت های محبوب دنیای سینمایی مارول را داشته باشیم، با اطمینان می توان گفت که شخصیت Loki با بازی تام هیدلستون راهی به میان ۵ شخصیت برتر همه باز خواهد کرد. این موضوع نه تنها اشاره ای به بازی خوب هیدلستون در این نقش دارد بلکه بر محبوبیت و شهرت این بازیگر شناخته شده در دنیای کنونی سرگرمی تاکید دارد. به همین دلیل است که استودیوهای مارول نیز تصمیم گرفتند یک سریال اسپین آف منشعب از یکی از محبوب ترین فرانچایزهایشان بسازند که در آن Loki نیازی به اشتراک شهرت و فضا با هیچ شخصیت دیگری ندارد.

داستان سریال علمی تخیلی Loki که توسط سرویس استریمینگ Disney+ ساخته و منتشر می شود بعد از رخدادهای فیلم Avengers: Endgame را روایت می کند. شخصیت لوکی هچگاه به خاطر جنایت هایش توبه نکرده، به شدت شیفته برادرش بوده و به دست ثانوس کشته نشده است و این بدان معناست که شاهد خرابکاری های شرورانه بسیاری در این سریال علمی تخیلی جدید خواهیم بود. مانند دیگر تولیدات مارولی سرویس Disney+، این سریال نیز در ۶ اپیزود تولید شده و انتظار می رود که اوایل سال آینده منتشر شود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته جالب در مورد سریال Money Heist محبوب ترین سریال غیرانگلیسی نتفلیکس

منبع: whatculture
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود