خبر خوش برای ۴۹ میلیون ایرانی؛ اعلام زمان آزادسازی سهام عدالت

خبر خوش برای ۴۹ میلیون ایرانی؛ اعلام زمان آزادسازی سهام عدالت

زمان آزادسازی سهام عدالت اعلام شد. بالاخره پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از اعطای سهام عدالت به بخشی از جامعه ایران در دولت احمدی نژاد و افزایش سودآوری سهام عدالت در یک دهه اخیر، امروز رئیس سازمان خصوصی سازی کشور اعلام کرد که زمان آزادسازی سهام عدالت ، خرداد ماه ۹۹ است.

با این خبر زمان آزادسازی سهام عدالت در خراد ماه، قابلیت، خرید، فروش، انتقال و واگذاری پیدا کرده و قید دولتی بودن آن حذف می شود. زمان دقیق آزادسازی سهام عدالت در سال جهش تولید نشان می دهد که روند بازار سرمایه با رئیس جدید، در مسیر صعودی قرار دارد و باید منتظر اتفاقات طلایی با اعلام زمان آزادسازی سهام عدالت در بورس باشیم.

رهبر انقلاب نیز روز سه شنبه ۹ اردیبهشت ۹۹ با صدور ابلاغیه ای، آزاد سازی سهام عدالت را اعلام کردند تا شورای عالی بورس، بر اساس قانون، فرآیند آزاد سازی آن را فراهم کند. این ابلاغیه، سبب انفجار قیمتی در سهم فرابورس خواهد شد که با خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس و عرضه اولیه های سال ۹۹، بزودی بالای ۲۰ هزار تومان تثبیت می شود.

این خبر خوبی برای ۴۹ میلیون هموطن دارنده سهام عدالت است که قادر خواهند بود تا سهام عدالت خود را به فروش رسانده و شناسایی سود کنند. شمار مشمولان سهام عدالت بیش از ۴۹ میلیون نفر است که از این تعداد، ۴۶ میلیون نفر تا بهمن ۹۸ در قید حیات بودند.

سهام عدالت در واقع کلکسیونی از بهترین سهام بورس ایران است که در اختیار مشمولان سهام عدالت در یک دهه اخیر قرار گرفته و طبق گفته معاون اول رئیس جمهور، هر ۱ میلیون تومان آن، امروزه بیش از ۸ میلیون تومان قیمت دارد.

یعنی ارزش سهام عدالت یک خانواده ۴ نفره، بیش از ۳۲ میلیون تومان تخمین زده می شود. پیش تر، امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود نداشت. اما با اعلام زمان آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه ۹۹، همه دارندگان سهام عدالت قادر هستند که طبق دستورالعمل فرابورس ایران که احتمالا هفته های آینده اعلام می شود، نسبت به فروش سهام عدالت خود اقدام کنند.

سهام عدالت شامل ۲۵ شرکت بورسی به ارزش روز ۲۳۵۹۱۸۵ میلیارد ریال و ۱۴ شرکت غیر بورسی به ارزش روز ۳۸۵۳۸ میلیارد ریال می‌باشد که از شهریور ماه این حجم عظیم دارایی توسط دارندگان سهام عدالت در فرابورس ایران، قابل معامله خواهد شد.

سایت سهام عدالت در نشانی samanese.ir قرار داشته و برای بررسی وضعیت پرتفو دارنده سهام عدالت و تغییر اطلاعات بانکی، بایستی به سامانه الکترونیکی سهام عدالت وارد شده و صورت وضعیت دارایی را مشاهده کنید. ارزش مجموع پرتفو سهام عدالت در فروردین ۹۹ به ۲۳۹۷ هزار میلیارد ریال رسید.

زمان آزادسازی سهام عدالت

تصویر ایندکس سامانه الکترونیکی سهام عدالت سازمان خصوصی سازی که برای اطلاع از پرتفو سهام عدالت خود به آن مراجعه کنید

اگر سود سهام عدالت سال ۹۸ را دریافت نکردید، به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده و شماره شبا حساب بانکی خود را اعلام کنید. سود سهام عدالت کلیه دارندگان سهام عدالت تا پایان سال ۹۸ واریز شده است. با آزاد سازی سهام عدالت از شهریور ۹۹ ، قید دولتی بودن این سهام برداشته می شود.

برای فروش سهام عدالت، بایستی کد بورس داشته باشید. در واقع برای خرید یا فروش هر سهمی یا اوراق بهاداری در بازار سرمایه، بایستی کد بورس گرفته و در سامانه سجام ثبت نام کنید.

با مراجعه به سامانه سجام در این لینک، درج اطلاعات هویتی و پرداخت ۱۰ هزار تومان، کدرهگیری دریافت کرده و به یکی از ۱۰۶ کارگزاری رسمی سازمان بورس در ۳۱ استان کشور مراجعه کنید. دفاتر خدماتی هم امکان صدور کد بورس و احراز هویت دارندگان سهام عدالت به منظور دریافت کد بورس را دارند.

اگر قصد دریافت کد معاملاتی آنلاین به منظور خرید و فروش سهام هم دارید، به کارگزاری ها مراجعه و کد آنلاین دریافت کنید. روش، شیوه و نحوه عرضه سهام عدالت در فرابورس ایران در شهریور ماه ۹۹ بزودی طی اطلاعیه های تکمیلی اعلام می شود.

اعلام زمان آزاد سازی سهام عدالت در فرابورس ایران در شهریور ماه ۹۹، منجر به اتفاقات خوبی در بورس ایران در سال طلایی جهش تولید خواهد شد. بیش از ۱۴ میلیون هموطن کد بورس دارند و حدود ۲ میلیون نفر نیز در بازار فعال بوده و هر سال حداقل یک خرید و فروش را ثبت می کنند.

با اعلام زمان آزاد سازی سهام عدالت در شهریور ۹۹، بیش از ۴۹ میلیون نفر کد بورس گرفته و نقدینگی عظیمی وارد بورس شده و تقریبا بیش از نیمی از جامعه ایران، صاحب کد سهامداری شده و با اصول خرید و فروش سهام و کارکرد بازار سرمایه آشنا می شوند.

خرید و فروش سهام عدالت در بازار فرابورس انجام می شود و به ازای هر خرید و فروش، کارمزدی نصیب شرکت فرابورس ایران می شود. شرکت فرابورس ایران، یک شرکت حاکمیتی زیر نظر سازمان بورس واوراق بهادار است که سهامی عام شده است و در قالب نماد فرابورس، فعالیت دارد. با اعلام زمان آزاد سازی سهام عدالت در شهریور ماه ۹۹ در فرابورس، کارمزد فوق العاده ای نصیب «فرابورس» خواهد شد.

درباره نماد فرابورس و زمان آزادسازی سهام  عدالت

این کارمزد خرید و فروش برای سهم فرابورس ایران که در بازار اول فرابورس قرار دارد به حدی است که سبب صدها میلیارد تومان سود برای این شرکت در سال ۹۹ خواهد شد و منجر به انفجار قیمتی فرابورس در سال جاری می شود.

قیمت هر سهم فرابورس ایران در روز ۲۴ فروردین ۹۹، ۷۹۳۶ تومان بود. قیمت هر سهم فرابورس ایران در ۲۴ فروردین ۹۸، ۱۰۵۰ تومان بود. یعنی هر سهم فرابورس ایران ظرف یک سال اخیر با ۸۰۰ درصد افزایش قیمت همراه شده و به نظر می رسد که با اعلام زمان آزاد سازی سهام عدالت در فرابورس ایران، شاهد قیمت بالای ۵۰ هزار تومان هر سهم فرابورس در سال آینده باشیم که بستر را برای افزایش سرمایه این سهم فراکابی عالی و انتقال به بازار اصلی فراهم می کند.

زمان آزادسازی سهام عدالت

وضعیت تابلو نماد فرابورس در دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹

اگر به دنبال یک سهم فوق العاده و آینده دار در بازار سرمایه کشور هستید، سهم حاکمیتی و ممتاز فرابورس را در پرتفو بلند مدتی خود داشته باشید.

سهم فرابورس، یکی سهم عادی مثل بقیه سهام بازار سرمایه ایران نیست. سهم فرابورس، مثل سهم انرژی۳، کالا و بورس، از سهام فراکابی، حاکمیتی و به نوعی گاوهای شیرده بورس ایران است که درآمد شگفت انگیزی از کارمزد معاملات بازار دارند و می توان تا سالها، به درآمد زایی آن ها به دلیل بزرگ شدن بورس ایران، افزایش شمار دارندگان کد بورس و افزایش روند تزریق نقدینگی و پول هوشمند به بازار سرمایه ایران ، امیدوار بود.

۲۰ درصد کل سهام شرکت فرابورس ایران در اختیار شرکت بورس اوراق بهادار تهران است که مدیرعاملی آن را دکتر حسن قالیباف اصل (رئیس جدید سازمان بورس اوراق بهادار) بر عهده داشت. رئیس فعلی سازمان بورس ایران، مدیرعامل سابق سهامدار عمده «فرابورس» است.

شرکت گروه مالی ملت، شرکت سرمایه گذاری امید، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین و شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، هر کدام بین ۲ تا ۵ درصد سهام فرابورس را در اختیار دارند.

آزاد سازی سهام عدالت در شهریور ماه ۹۹ یا به طور کل در نیمه دوم سال جهش تولید، جهش بورس را ده چندان خواهد کرد و شاخص کل بورس ایران را در کانال ۱ میلیون واحد، تثبیت می کند تا راه برای فتح کانال ۲ میلیون واحدی در اوایل سال ۱۴۰۰ هجری شمسی مهیا شود.

زمان آزادسازی سهام عدالت

در سال ۹۹، ۲۶ عرضه اولیه نیز در فرابورس صورت میگیرد که اولی آن، صبا بود و سپس منتظر آریا و شستا (غول تامین اجتماعی)، استقلال و پرسپولیس، پدیده شاندیز، ایران مال و شرکت‌های زیر مجموعه دفتر رهبری و  فروش دارایی های دولت خواهیم بود. همه این ها، سودآوری عالی نصیب بورس و فرابورس می کند.

با اعلام زمان آزادسازی سهام عدالت در پایان تابستان امسال، بایستی منتظر اطلاعیه سازمان خصوصی سازی و شرکت فرابورس ایران باشیم. زمان آزاد سازی سهام عدالت به صورت دقیق اطلاع رسانی می شود. لذا اخبار تکمیلی را از رسانه ملی یا سازمان بورس (seo.ir) دنبال کنید. اطلاعات آخرین وضعیت پرتفو شرکت های بورسی سهام عدالت در سامانه tsetmc.com قابل مشاهده خواهد بود.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • هانی اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

    یکط به زبان گویا و ساده بگه چیشده