آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان در بهار ۹۹؛ «بانک فرهنگیان» در راه است

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان در بهار ۹۹؛ «بانک فرهنگیان» در راه است

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان حاکی از اتفاقات خوب مالی در این موسسه و سرمایه گذار فعال بازار سرمایه کشور دارد. صندوق ذخیره فرهنگیان مثل بانک سرمایه و موسسات مالی و اعتباری منحل شده یا ادغام شده، یکی از جنجالی ترین مراکز اقتصادی کشور در دهه نود هجری شمسی بود.

همچنان اخبار این صندوق، پرتفو صندوق ذخیره فرهنگیان و متهمان و محکومان پرونده فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، در دادگاه ها و قوه قضاییه، پیگیری می شود و اخبار صندوق ذخیره فرهنگیان در فهرست اخبار اقتصادی مهم کشور قرار دارد.

میلیون ها معلم در ۳۱ استان کشور که از سهامداران صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، همواره به دنبال آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان هستند. در هفته سوم اردیبهشت ۹۹، رئیس قوه قضاییه از صدور حکم محکومیت ۲۰ نفر در پرونده فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

مبالغ زیادی از صندوق ذخیره فرهنگیان توسط ۲۰ متهمی که هنوز جزییات محکومیت آن ها منتشر نشده است،‌به یغما رفته و با اعلام آقای رئیسی، بخشی از اموال به یغما رفته، مسترد شده و بخشی هم  بازگردانده شده است.

آخرین خبر از صندوق ذخیره فرهنگیان در بهار ۹۹ حاکی از این موضوع است که طبق اعلام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در اردیبهشت ماه سال جهش تولید، سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی ۱۳۹۸، بیش از یک هزار و یک صد میلیارد تومان بوده است. پیش بینی سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان تا سال ۱۴۰۲ هجری شمسی نیز سالانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

اسفند ۹۸ نیز اعلام شد که با پیگیری های صندوق ذخیره فرهنگیان در زمستان ۹۸ در خصوص دریافت سهم دولت، از احیای سیصد و شصت و یک میلیارد تومان از مطالبات اعضای صندوق از سهم دولت از طریق تهاتر با بانک صادرات صورت گرفت. این خبر خوبی برای سهامداران صندوق ذخیره فرهنگیان است.

اگر بازنشسته وزارت آموزش و پرورش هستید، مطلع باشید که صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی ۱۳۹۷، بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان سود بین اعضاء توزیع کرد و ۷۴۲میلیارد ریال نیز سود مالی به حساب بازنشستگان در سال پیش واریز شد.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می دهد که طبق اعلام معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، صندوق ذخیره فرهنگیان در سال های آینده، تبدیل به بانک خواهد شد. شفافیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان، الزامی برای بانک شدن صندوق ذخیره فرهنگیان است. فعلا بانک مرکزی درباره بانک شدن صندوق ذخیره فرهنگیان،واکنشی نداشته است و باید منتظر مجلس یازدهم بود که کارش را از اواخر تابستان ۹۹ آغاز می کند.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می دهد که سود صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۴۰۲ هجری شمسی به ۶۰۰۰ میلیارد تومان می رسد و ارزش افزوده دارایی های صندوق به ۷۰۰ هزار عضو آن پرداخت می شود. سهم فرهنگی از صندوق ذخیره فرهنگیان از ۲۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ به ۲۰۰ میلیون ریال رسیده است. صندوق ذخیره فرهنگیان در ۱۵۰ شرکت، سهامدار است.

در بیش از ۳۰ شرکت از ۱۵۰ شرکت، ۵۰ درصد سهام را در اختیار دارد و یکی از صندوق های سرمایه گذاری قدرتمند کشور است. آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان را از سایت صندوق ذخیره فرهنگیان دنبال کنید. اگر بازنشسته هستید، بهتر است که از صندوق ذخیره فرهنگیان خارج نشوید تا همچنان از سود توزیع شده صندوق در بلند مدت،‌ بهره مند شوید.

با توجه به اینکه شاهد رکورد زنی شاخص کل بورس تا سال ۱۴۰۱ هجری شمسی هم هستیم، پرتفو صندوق ذخیره فرهنگیان در سال های آینده، رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان

سایت صندوق ذخیره فرهنگیان

سید محمد امامی، از دوستان سید محمد هادی رضوی (داماد وزیر تعاون و محکوم پرونده بانک سرمایه)، سرمایه گذار سریال شبکه خانگی شهرزاد بود. در جلسات رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۹۷ و ۹۸، سید محمد امامی از متهمان این پرونده بود که برای دومین بار، راهی زندان شد. این ۲ تهیه کننده جوان، متهم به اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه بودند و هستند.

مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان (شهاب الدین غندالی) محکوم و در سال ۹۸ به زندان رفت. در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان در سال ۱۳۹۸، نام هایی چون: سید محمد امامی، دکتر خانی، هادی رضوی، احسان دلاویز، برادران ریخته گران و غندالی، مطرح بود.

سامانه صورت وضعیت اعضاء صندوق ذخیره فرهنگیان در این لینک در دسترس است.

اگر سوالی درباره سود سهام، اعلام شماره شبا، افزایش سهامداری و اخبار صندوق ذخیره فرهنگیان دارید، مراتب را از طریق تلفن ۰۲۱۴۳۳۷۶ اطلاع دهید. تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال با سود ۱۵ درصد با بازپرداخت ۳ ساله در سال ۱۳۹۹ در اختیار اعضا قرار می گیرد.

از طریق مراجعه به اتاق شیشه ای صندوق ذخیره فرهنگیان، در جریان آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه صورت سود و زیان مقایسه ای ۳ ساله وترازنامه مقایسه ای ۳ ساله و صورت وضعیت سپرده اعضا و سهم دولت و مبالغ پرداخت شده به اعضای خروجی قرار بگیرید.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می دهد که این موسسه در ۶ گروه شامل ساختمان، صنعت، بورس، خدمات رفاهی، فناوری اطلاعات و گروه انرژی، در شرکت های بورسی و غیر بورسی سرمایه گذاری کرده است.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه پرتفو بورسی را در سایت tsetmc.com مشاهده کنید و ببینید که صندوق ذخیره فرهنگیان،‌چند درصد سهام شرکت های بورسی را در اختیار دارد. شرکت پتروفرهنگ و کیمیای خاورمیانه و پتروشیمی مروارید طبق آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان، در فهرست شرکت های گروه انرژی صندوق قرار دارد.

آخرین خبرها از صندوق ذخیره فرهنگیان در اردیبهشت ۹۹ نشان می دهد که این موسسه از سهامداران شرکت بازرسی مهندسی ایران و شرکت ماشین سازی اراک با نماد فاراک در بورس است که از شرکت های خوش آتیه بازار سرمایه محسوب می شود.

۲ نظر

ورود

  • محمدی اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۹

    سلام
    اقای زمانی اگه میشه یکم لطف کنید بیشتر خبر های بورسی قرار بدین . مخصوصا بهترین صندوق های etf معرفی کنین تشکر