چالش و سرگرمی: حدس بزنید این عکس ها مربوط به چه هستند؟

چالش و سرگرمی: حدس بزنید این عکس ها مربوط به چه هستند؟

بسیاری از افراد معتقدند که اگر به کسی یا چیزی خیلی نزدیک شوید، ممکن است نتوانید آن را بشناسید یا تشخیص دهید چه چیزی است.  شاید بسیار دیده باشید که برای دیدن بهتر نمای کلی از یک تصویر، از آن فاصله می‌گیرند و از دور به آن نگاه می‌کنند ولی وقتی که قصد دیدن جزئیات را داشته باشند، خیلی به آن تصویر یا شیء نزدیک می‌شوند.

ما چقدر به اشیاء اطراف خود دقت می‌کنیم؟ ساختار اشیاء مختلفی که در اطراف ما قرار دارند، بسیار جالب هستند و وقتی آنها را از نزدیک بررسی کنیم واقعاً باورنکردنی به نظر می‌رسند.

فکر می‌کنید شما اگر خیلی به یک تصویر یا شیء نزدیک شوید می‌توانید آن را تشخیص دهید؟

 

اهمیت تقویت چشم و ذهن

امروزه به خاطر رشد تکنولوژی و پیدایش وسایل مختلف، معمولاً چشم‌های ما زمان بسیار زیادی در معرض صفحه تلویزیون، موبایل، تبلت، بازی‌های کامپیوتری و مواردی از این قبیل قرار دارد. خیلی از این موارد اجتناب‌ناپذیر هستند زیرا در عصر جدید ماهیت بسیاری از مشاغل تغییر کرده و مشاغل جدید بسیاری نیز به واسطه همین تکنولوژی ایجاد شده است.

در عین حال به واسطه همین رشد تکنولوژی و ابزارهای جدید، میزان استفاده از مغز هم در بعضی از موارد به شدت کاهش پیدا کرده است و جای خود را به این ابزارها داده است.

پس تقویت و ورزش دادن چشم و ذهن به منظور جلوگیری از بیماری و ضعف در این اعضای مهم بدن بسیار مهم است.

امروز در روزیاتو ما برای شما یک چالش و سرگرمی بسیار جالب داریم. می‌توانید همین الان با اعضای خانواده بنشینید و تصاویر را ببینید و حدس بزنید. انجام این چالش مفرح و سرگرم‌کننده همزمان چشم و مغز و هماهنگی بین آنها را تقویت می‌کند. هر کسی می‌تواند نظر و حدس خود را از تصویر اصلی بیان کند. می‌توانید جواب‌های افراد مختلف را جمع‌آوری و بعد از دیدن جواب‌ها، برنده را انتخاب کنید.

به تصاویر زیر نگاه کنید و ببینید آیا می‌توانید موارد موجود در آنها را حدس بزنید.

تصویر اول:

 

تصویر دوم:

 

تصویر سوم:

 

تصویر چهارم:

 

تصویر پنجم:

 

تصویر ششم:

 

تصویر هفتم:

 

تصویر هشتم:

 

چالش‌ها را حدس زدید؟ به نظر خودتان چند مورد را توانسته‌اید به درستی تشخیص دهید؟ در ادامه تصاویر از فاصله دورتر قرار داده خواهد شد تا جواب‌ها را متوجه شوید.

جواب تصویر اول:

 

جواب تصویر دوم:

 

جواب تصویر سوم:

 

جواب تصویر چهارم:

 

جواب تصویر پنجم:

 

جواب تصویر ششم:

 

جواب تصویر هفتم:

 

جواب تصویر هشتم:

 

امیدوارم موفق شده باشید این چالش را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. اگر دوست دارید بیشتر ذهن خود را تقویت کنید می‌توانید از این مطلب و سایر مطالب مشابه در روزیاتو استفاده نمایید.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • Mahnaz اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹

    جالب بود فقط یکیو متوجه نشدم چی بود?