با گران ترین گل های دنیا آشنا شوید؛ از زعفران تا ملکه شب

با گران ترین گل های دنیا آشنا شوید؛ از زعفران تا ملکه شب

گل ها یکی از زیباترین مخلوقات خداوند هستند و زیبایی آن ها هر بیننده ای را به وجد می آورد. شاید تا به حال برای خودتان یا کسی گل خریده باشید. اما آیا حاضرید برای یک شاخه گل میلیون ها یورو پول خرج کنید؟ حتماً باورنکردنی به نظر می رسد اما در دنیا گل هایی این چنین گران قیمت وجود دارند. در ادامه با گران ترین گل های دنیا آشنا خواهیم شد.

۱- گل کادوپول (Kadupul Flower) : بدون قیمت

گران ترین گل های دنیا

این گل زرد و سفید دلربا که به «ملکه شب» مشهور است در واقع گل یک گیاه کاکتوس است که به ندرت و آن هم فقط شب ها گل می دهد و گل های آن قبل از سپیده ی صبح پژمرده می شوند. کوتاهی عمر این گل آن را بسیار نادر کرده و قیمت گذاری بر روی آن را غیر ممکن ساخته. این کاکتوس گیاه بومی جنوب مکزیک و آمریکای جنوبی است و گل آن را نمی توان چید چون به محض لمس شدن پژمرده می شود.

۲- ارکیده اسلیپر روتسچایلد / ارکیده طلای کینابالو (Rothschild’s Slipper Orchid / Gold of Kinabalu Orchid) : 4 هزار یورو

این گونه نادر و در معرض انقراض ارکیده ۱۵ سال طول می کشد تا رشد کند و گل دهد. این گل ارکیده که فقط در پارک ملی کینابالوی مالزی یافت می شود، روی کوه کینابالو در ارتفاع ۵۰۰ تا ۱،۲۰۰ متری می روید. هر شاخه ی این گل، به دلیل نادر بودن گونه اش، در بازار سیاه به قیمتی تا حدود ۴ هزار یورو به فروش می رسد.

۳- رز ژولیت (Juliet Rose) : 2/3 میلیون یورو

این گل گران قیمت ترین رز تولید شده در دنیا است و عمل آوردن آن برای تولید کننده اش دیوید آستین ۱۵ سال زمان می برد و ۲/۳ میلیون یورو هزینه برمی دارد. این گل اولین بار در سال ۲۰۰۶ در نمایشگاه گل چلسی به نمایش درآمد.

۴- ارکیده شنژن نونگکه (Shenzhen Nongke Orchid) : 160 هزار یورو

این گل ارکیده که ساخته ی دست انسان است، نامش را از دانشگاه شنژن نونگه گرفته، یعنی همان جایی که دانشمندان چینی حوزه ی کشاورزی این گل را تولید کردند. این گل نادر که تنها هر ۴ تا ۵ سال یک بار گل می دهد، در یک حراجی به قیمتی معادل ۱۶۰ هزار یورو به فروش رسید.

۵- گل زعفران (Saffron Crocus) : 9،۵۰۰ یورو

این گل با آن گلبرگ های بنفش و پرچم های نارنجی اش واقعاً تماشایی است. گل زعفران که توسط انسان کشت می شود، بیشتر به عنوان نوعی ادویه شناخته می شود اما بعد از به عمل آمدن این گل، برای تهیه ی تنها ۵۰۰ گرم زعفران به حدود ۸۰ هزار گل زعفران نیاز است.

۶- گاردنیا (Gardenia) : بین ۱۵ تا ۴۵ یورو

گل گاردنیا گرچه به اندازه ی دیگر گل های حاضر در این فهرست گران قیمت نیست اما سر سفید پر و زیبای این گل آن را به گزینه ی مناسبی برای گل عروسی تبدیل کرده. البته گل گاردنیا را به صورت شاخه ای نمی توان خریداری کرد و تنها کل گیاه آن به فروش می رسد و همین مسأله سبب شده این گل از بیشتر گل ها گران تر باشد.

منبع: countryliving
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود