آیزاک میلر؛ نابغه ۴ ساله با ضریب هوشی ۱۵۴ و توانایی صحبت کردن به سه زبان متفاوت

آیزاک میلر؛ نابغه ۴ ساله با ضریب هوشی ۱۵۴ و توانایی صحبت کردن به سه زبان متفاوت

یک پسربچه ۴ ساله آمریکایی در این سن کم توانسته به عضویت انجمن منسا یا همان انجمن بین‌المللی تیزهوشان درآمده، در حالی که نام تمام ۵۰ ایالت کشورش و الفبا را در ۳ زبان متفاوت بلد است. آیزاک میلر نابغه دارای ضریب هوشی ۱۵۴ است که او را به یکی از یک درصد افرادی تبدیل می کند که در رده سنی او نابغه به شمار می آیند. آیزاک در سن سه سالگی توانست در آزمون منسا قبول شده و اکنون جایگاه خود را در این باشگاه باهوشان بین المللی شناخته شده بدست آورد.

نابغه

این کودک نابغه از دو سالگی کتاب خواندن را آموخته و می تواند الفبای زبان های انگلیسی، یونانی و عربی را بنویسد بدون اینکه دودمانی یونانی یا عربی داشته باشد. مادر او، میشل نلسون ۳۲ ساله، می گوید که پسرش عاشق زبان است و در همین سن کم خواستار کتاب هایی برای یادگیری الفبای زبان روسی نیز شده است. با توان خوانشی که مربوط به یک فرد ۷ سال و ۱۰ ماهه است و مهارت های ریاضی که در یک کودک معمولی ۶ سال و نیمه دیده می شود، نامه پذیرش او در انجمن منسا ماه گذشته به دست خانواده او رسیده است.

نابغه

خانم نلسون که معلم دوره راهنمایی است درباره فرزندش چنین می گوید :«آیزاک تنها فرزند من است و به همین دلیل در مسیر تربیت فرزند شوکه شدم که یک روز دیدم او می تواند بخواند. این بیشتر به خاطر بیرون بودن با او بود و اینکه تابلوها و نمادها در اتوبوس و مترو را می خواند، اسم ایستگاه ها را به زبان می آورد و دستورالعمل هایی که روی پوسترهایی مانند لطفا بنشینید را می خواند. مردم به او نگاه کرده و می پرسیدند که آیا او به مدرسه می رود زیرا نمی توانستند باور کنند کودکی با این سن کم بتواند بخواند. هر باری که از خانه بیرون می رفتم کسی از او تعریف می کرد».

نابغه

آیزاک همچنین می تواند به زبان اسپانیایی از یک تا ده بشمارد، به ترتیب اسم تمامی سیاره ها را بلد است و برای ارتباط دادن الفبا با اشیاء معادلشان وقت می گذارد، برای مثال حرف الف در کنار آکواریوم. مادر آیزاک در ادامه در مورد فرزندش می گوید: «باید در مورد عربی نوشتنش به مهد کودک خبر می دادم زیرا فکر می کردند که او دارد چیزهای بی معنی می نویسد. آن ها نمی توانستند این موضوع را باور کنند زیرا هیچ یک از آن ها با این الفبا آشنایی نداشت».

نابغه

در گزارشی که از هوش آیزاک توسط دکتر  پیتر کونگون، روانشناس آموزشی، منتشر شده، وی آیزاک را «کودکی با هوش عمومی بسیار برتر و دستاوردهای آموزشی در همان سطح» توصیف می کند. از آنجایی که تست های منسا برای کودکان زیر ۱۰ سال به کار گرفته نمی شود، آن ها مجبور بودند یک ارزیابی مستقل پیش از تست اصلی روی آیزاک اجرا کند. جوان ترین عضو انجمن منسا، کودکی بود که در هنگام پذیرفته شدن تنها ۲ سال و چهار ماه داشت.

بیشتر بخوانید: صحبت های جنجالی «دونالد ترامپ» در مورد قد کوچکترین پسرش و نابغه بودن او

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود