زمان اعلام نتایج برندگان قرعه کشی گرین کارت ۲۰۲۰ آمریکا

زمان اعلام نتایج برندگان قرعه کشی گرین کارت ۲۰۲۰ آمریکا

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ سومین شنبه خرداد ۹۹ است. زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ تا مختص به یک روز یا چند هفته نیست و زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ تا چند ماه فرصت مشاهده نتایج به شرکت کنندگان می دهد. از زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ آمریکا در خرداد ۹۹ تا سال ۱۴۰۰، می توانید با مراجعه به سایت قرعه کشی گرین کارت آمریکا، قبولی یا ردی خود را بررسی کنید.

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا موسوم به DV-Lottery در سال ۲۰۲۰ میلادی، از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه ۶ ماه جون یعنی عصر شنبه ۱۷ خرداد ماه ۹۹ اعلام می شود.

نتایج برندگان قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۱۹ که قرار بود ششم ماه می ۲۰۲۰ میلادی اعلام شود، با یک ماه تاخیر به ۶ جون ۲۰۲۰ میلادی موکول شد. برندگان قرعه کشی گرین کارت ۲۰۲۱ از طریق تماس تلفنی به شخص برنده اعلام نمی شود. اسامی برندگان لاتاری ۲۰۲۱ ابتدا از طریق سایت رسمی دولت آمریکا اعلام می شود.

احتمال از زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ از ششم جون ۲۰۲۱ میلادی، شاهد کند شدن سایت باشیم که این موضوع پس از گذشت چند روز، مرتفع می شود. اگر در زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ از ایران نتوانستید به سایت وصل شوید، از دوستان مقیم خارج بخواهید تا کد تایید ۱۶ رقمی شما را چک کنند.

از بین بیش از ۲۰ میلیون نفری که در سال ۲۰۱۹ میلادی در برنامه لاتاری شرکت کرده اند، به ۵۵۰۰۰ نفر کارت سبز ورود به آمریکا اعطا می شود. معمولا نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا ، چند برابر ظرفیت اعلام می شود تا انتخاب نهایی، پس از بررسی مدارک و فرآیند مصاحبه باشد.

شرکت کنندگانی که در سال ۱۳۹۸، با مراجعه به سایت dvprogram.state.gov، نسبت به تکمیل فرم اینترنتی شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی شرکت کرده بودند و کد تاییدیه ۱۶ رقمی (confirmation number) دریافت کردند، می توانند از ۱۸ خرداد ماه سال ۹۹ با مراجعه به آدرسی که در بالا معرفی کردیم، کد تاییدیه و مشخصات هویتی خود را وارد کرده تا نسبت به قبولی یا عدم قبولی خود در قرعه کشی سال ۲۰۱۹ میلادی، آگاه شوند.

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا

برای همه شرکت کننده گان در قرعه کشی گرین کارت، کد ۱۶ رقمی ارسال شده است

برای برندگان در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، نامه ای ارسال خواهد شد و شرایط و مدارک لازم برای ادامه فرآیند دریافت کارت سبز آمریکا قید شده است. هیچ تماسی از سوی مسئولان امور کنسولی Department of State با برندگان قرعه کشی گرفته نمی شود و مراقب تبلیغات افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری در این زمینه باشید.

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۱۳۹۸، از ۱۸۸ خرداد ۱۳۹۹ در دسترس است.

شما بایستی با مراجعه به لینکی که در بالا گفتیم و مربوط به Electronic Diversity Visa Lottery است، روی بخش CHECK STATUS کلیک کنید که در عکس بالا مشاهده می کنید. از ۶ جون ۲۰۲۰ میلادی، این بخش فعال می شود. ثبت نام در قرعه کشی DV-2021 از ۲ اکتبر ۲۰۱۹ تا ۵ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی بود. امسال قدری اعلام نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا با تعویق همراه شده است.

برای شرکت در قرعه کشی سال ۲۰۲۱ میلادی، بایستی از اکتبر تا نوامبر نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام کنید. هیچ پولی نیاز به پرداخت نیست و مدرکی هم از شما برای ضمیمه شدن به فرم اینترنتی، درخواست نمی شود.

سال گذشته بیش از ۱.۵ میلیون هموطن در قرعه کشی گرین کارت آمریکا حضور داشتند که بیش از ۳۰۰۰ نفر موفق به دریافت کارت سبز می شوند. برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت، شرط لازم برای دریافت کارت سبز است اما شرط کافی نیست.

هر سوالی درباره شیوه و مدارک و شرایط سفر به آمریکا در سال ۲۰۲۰ و پس از آن دارید، به سایت رسمی TRAVEL.STATE.GOV رجوع کنید. سوالات خود درباره قرعه کشی گرین کارت آمریکا را با پست الکترونیک رسمی به نشانی: PRA_BurdenComments@state.gov در میان بگذارید.

عکس زیر مربوط به آمار شرکت کنندگان در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی بود که بیش از ۱ میلیون و ۶۲۴ هزار هموطن شرکت کرده بودند و به نظر می رسد این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی، بیش از ۱.۶ میلیون نفر بوده باشد.

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا نشان می دهد که سالانه بیش از ۵۵۰۰۰ تن از ۲۰ میلیون شرکت کننده، برنده می شوند.زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ تا یک سال در دسترس است

مشاهده نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا مربوط به سال ۲۰۱۹ میلادی، تا سپتامبر یعنی شهریور ماه سال ۱۳۹۹ امکان پذیر است.

اگر خواهان سفر به ایالات متحده هستید، اخذ پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری با بورس یا بدون بورس، یکی از روش های اقدام است. به دلیل قوانین travel ban، امکان اقدام برای اخذ ویزای توریستی از سفارتخانه های آمریکا با گذرنامه ایران فراهم نیست.برای اخذ بورسیه دکترا از دانشگاه های آمریکا،داشتن مدرک GRE و نمره تافل ۹۰ از ۱۲۰ یا آیلتس ۶.۵ از ۹ الزامی است.

پس از زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱ در صورتی که در فهرست برنده ها بودید، منتظر ای میل و هم‌چنین نامه ای که از طریق پست به نشانی اعلامی در سایت قرعه کشی گرین کارت آمریکا ارسال می شود، باشید. آغاز زمان شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۱۳۹۹، در پاییز امسال است. تاریخ دقیق را در state.gov‌ مشاهده کنید. اعلام نتایج برندگان لاتاری ۲۰۲۱ احتمالا بعضی از هموطنان را مشتاق به تحصیل و دریافت ویزای آمریکا در سال ۲۰۲۰ کند. باید توجه داشت که محدودیت های زیادی فرا روی شهروندان ایران برای دریافت ویزای آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ قرار گرفته است.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • Mr. Saxobeat خرداد ۱۵, ۱۳۹۹

  سلام
  ممنون بخاطر پوشش
  یک سوال مگه امکان پذیر هست که دیگه با استفاده از لاتاری وارد خاک امریک شد خصوصا برای ما ایرانی ها ؟چرا که تا جایی که بنده اطلاع دارم اینکار نشدنی شده

  • علی زمانی خرداد ۱۵, ۱۳۹۹

   you can

   • Mr. Saxobeat خرداد ۱۵, ۱۳۹۹

    البته الان رو نمیدونم که شرایط عوض شده ولی برای سال ۲۰۱۸ پدر من لاتاری برنده شدن و از طریق وکیل با سفارت انکارا اقدام کردیم.سال ۲۰۱۷ بود سفارت کارهاشو انجام دادیم اما حتی تاریخ مصاحبه هم بهمون ندادن و وکیل پدرم اعلام کردن نمیشه و ما هم کلا بیخیال شدیم .دقیقا خورد به فرمان مهاجرتی ترامپ و ممنوعیت ورود ایرانیان به امریکا.
    همون سال ۲۰۱۷ دقیقا برای یکی از خویشاوندانم همین شرایط پیش اومد اوشون همون خرداد ماه یا اردیبهشت دقیق یادم نیست وقت گرفتن برای شهریور اما وقت سفارت رو براش کنسل کردن.

    • نامجو خرداد ۱۵, ۱۳۹۹

     شما دیگه چقدر بدشانس بودی…

     • Mr. Saxobeat خرداد ۱۶, ۱۳۹۹

      دیگه اگه نگیم قسمت بوده چی بگیم که دلمون رو خوش کنیم باهاش

  • سیامک خرداد ۱۶, ۱۳۹۹

   از من میشنوی رو اروپا و کانادا کار کن بهتره. امریکا و رویای امریکایی خیلی وقته تبدیل به سراب شده . مگه اینکه یکی از نخبه های شریف و تهران و امیر کبیر باشی و به این علت یه نیمچه احترامی برات بزارن

   • نامجو خرداد ۱۶, ۱۳۹۹

    برای زندگی اروم و معمولی درسته ولی مسئله اینه که حتی آلمان و سوئد و انگلیس هم brain drain رو به سمت امریکا دارن!