قیمت یخچال امروز چند؛ از سه میلیون تا ۲۵۰ میلیون تومان!

قیمت یخچال امروز چند؛ از سه میلیون تا ۲۵۰ میلیون تومان!

این روزها به خاطر شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارهای خصوصی، نرخ بیکاری نیز رکورد زده است. چندی پیش سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که فهرستی ۲۴۰ هزار نفری از بیکاران مشمول دریافت حق بیمه بیکاری دوران کرونا را تهیه کرده و مقرری یاد شده را حداقل به نیمی از آنها پرداخت کرده است. اما نباید از یاد برد که این رقم صرفا شامل مقرری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی است و جمعیت زیادی از دارندگان مشاغل آزاد (نظیر دست فروش ها، کارگران، رانندگان و …) که فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند و به خاطر شیوع کرونا بیکار شده اند از این رقم قلم گرفته شده اند.

اگر هم شانس با شما یار بوده و توانسته اید کار خود را حفظ کنید، رقم دریافتی تان احتمالا به قدری نیست که این روزها بتوان با آن از عهده تامین مسکن و تهیه لوازم اولیه زندگی بر آمد و اساسا شاید به همین خاطر است که روحانیونی نظیر حجت الاسلام محمد ادریسی سردبیر نشریه سراج پیشنهاد ازدواج اجباری مجردهای بالای ۲۸ سال را مطرح کرده اند؛ جوانانی که از ترس هزینه های زندگی و آینده مبهم کاری شان تجرد پیشه کرده اند و تن به ازدواج نمی دهند.

اما چنانچه قرار باشد این ازدواج اجباری هم رقم بخورد به پیش نیازهایی برای تشکیل زندگی نیاز است. در ادامه این مطلب بر آن شدیم تا نگاهی داشته باشیم به چند قلم کالای اساسی برای زندگی زوج های جوان که به تدریج در حال وارد شدن به دوره میانسالی خود هستند و هنوز جفتی برای خود برنگزیده اند. در بخش اول این مطلب قیمت انواع یخچال از برندهای موجود در بازار را بررسی می کنیم و مطلب خود را براساس سه سطح درآمدی (ضعیف، متوسط و بالا) انجام می دهیم هرچند که این روزها به خاطر اوضاع نابسامان اقتصادی طبقه متوسط به تدریج در حال از میان رفتن و ادغام با طبقه فقیر است و فاصله میان دو طبقه بالا و پایین بیشتر از هر زمان دیگری شده است.

گروه یخچال های میان رده

گروه بالاتر از متوسط

البته با وجود ممنوعیت دو ساله ورود کالا و لوازم خانگی به منظور رونق بخشیدن بر تولید داخلی هنوز هم برخی اقلام خارجی از برندهایی نظیر بلک اند دکر، میله آلمان، بوش و سیگنچر ال جی هم در بازار وجود دارند که از قیمت پایه ۴۰ میلیون تومان به بالا شروع می شود و تا ۲۵۰ میلیون تومان برای مدل های لوکس ادامه پیدا می کند. در هر حال سوال اینجاست که با پایه حقوق یک میلیون و هشتصد هزار تومان در ماه که از سوی وزارت کار اعلام شد چطور می توان ارزان ترین یخچال بازار را خرید حال مدل های لاکچری که جای خود را دارند.

در پایان شاید بد نباشد اشاره کنیم که یخچال جی پلاس مدل GRF-J302 ظرف چهار ساعت از زمان نوشته شدن این مطلب با چهارصد هزار تومان افزایش قیمت همراه بود و بهای آن از ۶ میلیون و نهصد هزارتومان به هفت میلیون و سیصد هزار تومان افزایش داده شد!

قیمت یخچال

قیمت یخچال مدل سیگنچر ال جی

قیمت یخچال

قیمت یخچال مدل میله آلمان

قیمت یخچال

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • امیر خرداد ۲۱, ۱۳۹۹

    یخچال ۲۵۰ تومنی!!!!!!!!!!
    خخخخخخخخخخ

  • sadegh خرداد ۲۱, ۱۳۹۹

    اکثر این برندها اصل نیستن. های کپی ان. تو هند تو ترکیه مشابهشو میسازن و میارن. چند وقت پیش تو انگلیس یه فروشگاهی رو بستن کل جنسهاش های کپی ساخت هند بود. صاحابشم هندی بود.
    تو بازار ایران زیاد به برند بودن چیزی اطمینان نکنین. من یکی حتی شک دارم برندای کره ایی اصل باشن.