نگاهی به آثار برگزیده مسابقه بین المللی عکس مسکو در سال ۲۰۲۰

نگاهی به آثار برگزیده مسابقه بین المللی عکس مسکو در سال ۲۰۲۰

یک رشته کوه که گویی میان آسمان و زمین معلق مانده. پل مه گرفته ی منهتن. و نبرد اسب های نر.

این ها تنها گوشه ای از صحنه های شگفت انگیز به نمایش درآمده در عکس های برگزیده ی جشنواره میفا یا همان مسابقه بین المللی عکس مسکو است.

این مسابقه که هفتمین سال برگزاری خود را پشت سر گذاشت و هدف از آن شناسایی و حمایت از  استعدادهای در حال ظهور است، امسال عکاسانی از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا در آن شرکت کردند.

در میان آثار راه یافته به این مسابقه تصویر شگفت انگیزی از شفق قطبی بر فراز جزیره لوفوتن نروژ، عکسی هوایی از تغییر فصل در جمهوری چک و تصویر آرامش بخشی از دشت گل های وحشی پایپلانتوس در برزیل هم وجود دارد.

حسین فرمانی، پایه گذار و رئیس جشنواره میفا گفته: «عکاسی هیچگاه به اندازه ی حالا نقش اساسی ای در بیان حقیقت سانسور نشده ی وقایع در حال وقوع بر روی سیاره ی ما و در عین حال بردن ما به دنیایی بین احتمال و خیال نداشته.»

در ادامه نگاهی خواهیم داشته به تعدادی از آثار برگزیده ی این مسابقه.

مسابقه بین المللی عکس مسکو 2020

جایزه ی عکس سال جشنواره میفا به ایزابلا تاباکی، عکاس ایتالیایی به خاطر مجموعه عکس هایش از منظره ی فوق العاده ای از شبه جزیره کامچاتکای روسیه تعلق گرفت. این عکس یک رشته کوه را بر بالای یک کوه آتشفشانی نشان می دهد که گویی میان آسمان و زمین معلق مانده.

کامیل بریوته، عکاس فرانسوی این لحظه ی شگفت انگیز از نبرد اسب های نر را در ناحیه ی کامارگوی فرانسه شکار کرده. این عکس زیبا جایزه ی نقره ای بخش طبیعت مسابقه را دریافت کرد.

کیریل سیماکوف، عکاس روس این عکس از پل مه گرفته ی منهتن را یک صبح مه آلود در شهر نیویورک گرفته. این عکس جایزه ی برنز بخش معماری/پل های مسابقه را برای او به ارمغان آورد.

ریکو تاکاهاشی، عکاس ژاپنی جایزه ی نقره ای بخش طبیعت/زیر آب مسابقه را به خاطر عکس فوق العاده اش از کوسه‌نهنگی که در آب های تایلند دیده بود به دست آورد.

مارتین کریستینک، اهل اسلواکی جایزه ی نقره ای بخش رویدادها/ورزش مسابقه را به خاطر این عکس نفس گیر دریافت کرد. این عکس یک دوچرخه سوار را در حال انجام یک حرکت نمایشی بر روی قله ی لامنیکی که یکی از بلندترین قله های رشته کوه تاترای اسلواکی است نشان می دهد.

این تصویر متعلق به روکسولیانا هیلویچ، عکاس ایتالیایی است که آن را در نزدیکی جزیره ی گیمسویا در محل جزایر لوفوتن نروژ گرفته.

این عکس زیبای پاتریک هرتزوگ، عکاس فرانسوی غارهای یخی زیر یخچال طبیعی واتنایوکول در ساحل جنوبی ایسلند را نشان می دهد. رتبه ی دوم بخش طبیعت مسابقه به این عکس تعلق گرفت.

توماس نیوورث از جمهوری چک جایزه ی طلایی بخش هنرهای زیبا/کلاژ مسابقه را به خاطر این عکس هوایی زیبا به نام «جاده ی میان فصل ها» دریافت کرد. این تصویر از ترکیب دو عکس ساخته شده که در دو شرایط آب و  هوایی مختلف از یک نقطه، در محل کوه جسینیکی جمهوری چک گرفته شدند.

این عکس آرامش بخش ماریو استیوز کابرال از دشت گل های وحشی پایپالانتوس در برزیل جایزه ی نقره ای بخش طبیعت/گل های مسابقه را از آن او کرد.

این عکس که «حمله ی دوباره ی افعی آبی» نام دارد متعلق به رابین یانگ، عکاس استرالیایی است که جایزه ی طلایی بخش طبیعت/حیوانات خانگی مسابقه را به خاطر آن دریافت کرد.

کریستین ایستوود، عکاس بریتانیایی جایزه ی برنز بخش معماری/فضای داخلی مسابقه را برای این عکس دریافت کرده که فضای داخلی استخری معلق به دوره ی ادواردین در شهر بیرمنگام انگلیس را نشان می دهد.

گرگ لوکر جایزه ی طلایی بخش طبیعت/زیر آب مسابقه را به خاطر این عکس شگفت انگیز دریافت کرد که فوک ها را در حال شنا در اطراف یک کوه یخ در شبه جزیره جنوبگان نشان می دهد.

این تصویر معلق به لوییس-فیلیپ پروست، عکاس کانادایی است که جایزه ی نقره ای بخش معماری/ساختمان های مسابقه را دریافت کرد و نمای بیرونی ساختمان  Via 57 West در شهر نیویورک را نشان می دهد.

این عکس را نیک سومیادیس اهل استرالیا در دره آنتلوپ در ایالت آریزونای آمریکا گرفته. او جایزه ی بخش هنرهای زیبا/مناظر مسابقه را به خاطر این عکس دریافت کرد.

استنلی آریانتو، عکاس استرالیایی این صحنه ی برفی را در محل آبشار سانپواپتای کانادا گرفته. این عکس جایزه ی نقره ای بخش طبیعت/فصول مسابقه را دریافت کرد.

لی پو-یی از تایوان جایزه ی برنز بخش تبلیغات/سفر و گردشگری مسابقه را با این عکس شگفت انگیز از ساختمان رنگارنگی در شهر چونگ کینگ چین از آن خود کرد.

استفن اس. تی. بردلی جایزه ی بخش علم/محیط مسابقه را برای این عکس زیبا از ابرهایی که بر فراز خانه اش در ایرلند شمالی در حرکت بودند دریافت کرد.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود