کفش های ما از شخصیت ما چه می گویند؟

کفش های ما از شخصیت ما چه می گویند؟

کفش ها فقط یکی از اعضای کوچک پوشش ما هستند اما دیگران توجه زیادی به آن ها دارند. حتی تحقیقی نشان داده ما کفش هایمان را بر اساس شخصیت مان انتخاب می کنیم. برونگراها و افراد خلاق ممکن است کفش های روباز و پررنگ را ترجیح دهند و از طرفی افراد خونسرد و انعطاف پذیر ممکن است به دنبال کتانی های راحت با رنگ خنثی باشند.

در ادامه می خواهیم ببینم شخصیت ما چگونه بر انتخاب کفش ما تأثیر می گذارد.

۱- افراد برونگرا

طبق این تحقیق، این نوع افراد کفش های رنگی را به کفش های سیاه و سفید ترجیح می دهند. آن ها این کار را انجام می دهند تا شخصیت خود را ابراز کنند و به نظر آن ها رنگ های حنثی خسته کننده اند.

۲- افراد خلاق

کفش های پررنگ هم پذیرا بودن و برخورداری از یک قدرت تخیل قوی را تداعی می کنند. این افراد از کفش ها برای نشان دادن اشتیاق بی پایان خود استفاده می کنند.

۳- افراد سازگار

طبق تحقیق مذکور، کسانی که کفش های کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه به پا می کنند معمولاً افراد سازگارتری هستند. آن ها تواضع، بخشندگی و دوستی بیشتری از خود نشان می دهند و به ندرت پیش می آید آن ها را با کفش های برند و گران قیمت با نوک تیز ببینیم. برعکس، کسانی که سازگاری کمتری دارند، ممکن است کفش های مردانه تر یا لژ بلند را ترجیح دهند.

۴- افراد وظیفه شناس

کفش های این دست آدم ها تمیز است و فکر شده انتخاب شده است. در عین حال، این تحقیق نشان داد، میان جذابیت کفش و توانایی نگهداری درست از کفش ها هیچ ارتباطی با این خصیصه وجود ندارد.

۵- افراد خونسرد

طبق تحقیق مذکور، این دست افراد لوفرهای غیررسمی را به کفش های پاشنه بلند ترجیح می دهند.

۶- افراد دوری گزین

این افراد احتمالاً هرگز اجازه نمی دهند بفهمید واقعاً چه احساسی دارند یا چه در فکرشان می گذرد؛ آن ها معمولاً وقتی پای نظر خودشان در میان باشد، دیدگاه های دیگران را در نظر نمی گیرند. کفش های آن ها جذاب یا مد روز نیست. آن ها کتانی های رنگ خنثی را ترجیح می دهند که چیزی از شخصیت شان برملا نمی کند.

۷- آدم های متمول

اگر دوست دارید کفش های برندتان را به رخ بکشید، ممکن است معنی اش آن باشد که می خواهید روی جایگاه اجتماعی تان تأکید داشته باشید. کفش های برند گران قیمت هستند و اگر استطاعت خریدشان را دارید، احتمالاً فرد عادی ای نیستید.

۸- آدم های پذیرا

آنطور که این تحقیق نشان می دهد، کسانی که پذیرای تجربه های جدید هستند ممکن است توجه بیشتری به کفش های خود داشه باشند. آن ها ترجیح می دهند کفش های جذاب و نامتعارف به پا کنند که اغلب پررنگ هم هستند.

۹- افراد نگران

این افراد به مراقبت و توجه نیاز دارند. به همین دلیل ممکن است لباس ها و کفش هایی را انتخاب کنند که آن ها را ابراز کند و مشتاق اند ویژگی های شخصیتی شان را آشکار کنند. به همین دلیل است که کفش های مد روز و نامتعارف می پوشند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند و نوک تیزی که راحت نیستند می تواند حاکی از آن باشد که این افراد برای نظرات دیگران ارزش قائلند. آن ها وجهه ی اجتماعی را به کاربردی بودن کفش ها ترجیح می دهند و این مسأله برای آن ها اولویت دارد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود