احساساتی شدن مرد کوررنگی که برای اولین بار دنیای اطرافش را رنگی می‌بیند + ویدیو

احساساتی شدن مرد کوررنگی که برای اولین بار دنیای اطرافش را رنگی می‌بیند + ویدیو

دن بروگر، ۴۴ ساله، اهل استوکتون، کالیفرنیا بعد از آنکه یک عینک مخصوص EnChroma  که توسط سه پسرش به او هدیه داده شده بود را روی چشم گذاشت، شاهد تغییر دنیای خود بود. سه پسر ۱۴، ۱۵ و ۱۶ ساله دن به مناسبت روز پدر این عینک مخصوص را به او هدیه داده بودند. این عینک با قیمت ۳۵۰ دلار به افرادی مانند دن که کوررنگ هستند امکان می دهد که تصاویر را به صورت رنگی و شفاف ببینند. دن بروگر با زدن این عینک اهدایی به چشمش برای اولین بار شاهد دنیایی رنگی بود و این تجربه لحظات احساسی را برای وی رقم زد.

درمان کوررنگی با عینک

پیش از گذاشتن عینک ها، دن هرگز نتوانسته بود رنگ ها را دیده و از هم تشخیص دهد اما در ویدیویی که منتشر شده، بعد از گذاشتن عینک مخصوص کوررنگی، واکنش جالبی به دنیای رنگی اطرافش دارد. او به شکل ناگهانی برای اولین بار موفق می شود که رنگ تمامی بادکنک های روبرویش را تشخیص دهد و همچنین گل های زیبایی که در باغچه کاشته شده اند. او که از دیدن این تصاویر رنگی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته، از خوشحالی شروع به اشک ریختن می کند.

همسرش آدریانا از او می پرسد: «داری گریه می کنی؟» و او در حالی که اشک هایش را پاک می کند می گوید: «نه». دن که همچنان از خوشحالی اشک می ریزد رنگ های مختلف اطرافش را دیده و شناسایی می کند، به گل ها و بادکنک های رنگی اشاره می کند و می گوید: «فکر می کنم تا به امروزهرگز نمی دانستم که با چنین کوررنگی شدیدی زندگی می کنم».

درمان کوررنگی با عینک

آدریانا درباره این اتفاق که زندگی خانواده را تغییر داد چنین می گوید: «تماشای تجربه رنگی دن برای اولین بار برای همه ما بسیار احساسی بود. دن بارها در حیاط پشتی خانه اش بوده و برخی از این گل ها که در ویدیو می بینیم را کاشته بود اما دیدن اینکه او برای اولین بار موفق به دیدن رنگ ها می شود، برای ما تجربه بسیار خارق العاده ای بود. این هدیه برای دن بود اما آنروز همه ما هدیه گرفتیم. همه ما احساس خوشبختی و تواضع کردیم». دن از روزی که این عینک مخصوص کوررنگی را هدیه گرفته هر روز از آن استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: آیا می دانید افراد نابینا چه چیزی را در برابر چشمان خود می بینند؟

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • سیما تیر ۲۳, ۱۳۹۹

    خب اگه کوررنگی داشته، رنگ ها رو چجوری میشناسه و از هم متمایز میکنه؟ این که بدونه مثلا فلان رنگ قرمزه یا اون یکی بادکنکه سبزه? اینو من نفهمیدم

    • حسین علی پناهی تیر ۲۳, ۱۳۹۹

      در هیچ کجای متن گفته نشده که او رنگ ها رو میشناسه. گفته شده که الان رنگ ها رو می بینه و چون مدتی از این اتفاق می افته میشه گفت که اون الان دیگه احتمالا رنگ ها رو می شناسه و در واقع یاد گرفته