تصاویری دیدنی از جنگ تن به تن ببرهای نر در برابر چشم گردشگران

تصاویری دیدنی از جنگ تن به تن ببرهای نر در برابر چشم گردشگران

این عکس های خیره کننده از لحظه ی درگرفتن زد و خوردی شدید میان دو ببر نر در جنگل های هند ثبت شدند.

معلوم است که این دو ببر نر دل خوشی از یکدیگر نداشتند؛ آن ها درست جلوی چشمان گردشگرانی که در یک اردوی حیات وحش به سر می بردند با یکدیگر شروع به مبارزه کردند.

این عکس ها را عکاسی به نام هارشا ناراسیمهاموتی، ۲۸ ساله اهل هند، در جریان یک تور عکاسی گرفته است. او مربی این تور بود و کار هدایت یک گروه از مشتاقان هنر عکاسی را در این سفر بر عهده داشت.

در این تصاویر فوق العاده دو ببر نر بنگال را می بینیم که شروع به مبارزه با یکدیگر می کنند. این مبارزه آنقدر ادامه پیدا می کند تا دست آخر یکی از ببرها مغلوب می شود و به خاک می افتد.

ببرها در هند اغلب در حال پرسه زدن در اطراف شهر بنگلور دیده می شوند اما این اولین باری بود که هارشا موفق شده بود یک جنگ تمام عیار میان دو تا از خطرناک ترین حیوانات دنیا را با دوربین خود شکار کند.

هارشا می گوید: «زبانم کاملاً بند آمده بود. از ترس می لرزیدم. صحنه ی فوق العاده ای که شاهدش بودیم را باور نمی کردم.»

«تک تک عکس های این مجموعه برایم خاص هستند چون دیدن یک ببر نر در جنگل همیشه سخت است اما دیدن دو تا ببر نر یک خوش شانسی تمام عیار بود.»

«چیزی که آن لحظه را متمایز کرد نحوه ی رخ دادنش بود.»

«هر وقت این عکس ها را به دیگران نشان می دهم مبهوت عکس ها می شوند و آرزو می کنند که آن ها هم چنین صحنه ای را در سفرهایشان ببینند، بعضی ها هم به من به خاطر عکس ها تبریک می گویند اما چیزی که این ماجرا را برای خودم خاص می کند این است که توانستم آن را با چشم های خودم ببینم.»

ببرها در حال حاضر در فهرست گونه های در معرض خطر انقراض اتحادیه بین ‌المللی حفاظت از محیط زیست (IUCN) قرار دارند.

در سال ۲۰۱۵ جمعیت ببرهای دنیا چیزی بین ۳،۰۶۲ تا ۳،۹۴۸ قلاده تخمین زده شد. این درحالی است که جمعیت این حیوانات در آغاز قرن بیستم ۱۰۰ هزار قلاده در دنیا بود.

منبع: thesun
دیجیاتو
بدون نظر

ورود