برخورد صاعقه بازیکن فوتبال نگون بخت را به کما فرستاد + ویدئو

برخورد صاعقه بازیکن فوتبال نگون بخت را به کما فرستاد + ویدئو

یک بازیکن فوتبال ۱۶ ساله ی روس هنگام گرم کردن خود پیش از شروع بازی مورد اصابت صاعقه قرار گرفت.

ایوان زابوروفسکی، دروازه بان نوجوانی که برای یکی از تیم های جوانان روسیه بازی می کند، روز چهارم جولای در حال دویدن در زمین بازی بود که در صحنه ای باورنکردنی یک صاعقه به او برخورد و او را نقش بر زمین کرد.

ویدئوی منتشره از این اتفاق که در استادیومی در مسکو، پایتخت روسیه گرفته شده، تیم فوتبالی را در حال گرم کردن خود در زمین بازی نشان می دهد.

زابوروفسکی در حالی که هم‌تیمی هایش یک سمت زمین دور هم جمع شده بودند، در سمتی دیگر مشغول دویدن بود که ناگهان در کسری از ثانیه زمین بازی جرقه ای می زند و بعد از آن معلوم می شود که به زابوروفسکی صاعقه زده است.

هم‌تیمی های زابوروفسکی تا چند لحظه ای اتفاقی که افتاده بود کاملاً بی خبر بودند تا آنکه بالاخره متوجه شدند او بی حرکت روی زمین افتاده است.

وقتی آن ها به طرف هم‌تیمی شان دویدند تا از خوب بودن حال او مطمئن شوند، متوجه شدند چمن های دور زابوروفسکی سوخته است.

دروازه بان نگون بخت تیم که بارها تیمش را نجات داده بود حالا خود به کمک نیاز داشت. بعد از انجام کمک های اولیه روی زابوروفسکی توسط مربی تیم، خیلی زود او را به بیمارستان منتقل کردند. اما زابوروفسکی در آنجا به کما رفت.

بلند شدن دود از محل برخورد صاعقه، جایی که زابوروفسکی روی زمین افتاده بود
ایوان زابوروفسکی

با این حال شانس با این بازیکن جوان همراه بود و او حالا بعد از گذشت کمتر از ۳ هفته از آن حادثه ی باورنکردنی به زمین بازی بازگشته است.

تنها چیزی که زابوروفسکی از آن لحظه ی هولناک به خاطر می آورد یک احساس سوزش در قسمت قفسه ی سینه اش است که به دلیل گردنبندی بود که به گردن داشت.

او می گوید: «نفس کشیدن برایم سخت شده بود. حرف دیگری برای گفتن نیست. ولی حالا دارم بهتر و بهتر می شوم. همه چیز دارد به حالت عادی برمی گردد.»

زابوروفسکی روز سه شنبه ی هفته ی گذشته با تیم بزرگسالان باشگاهش که در دسته ی سوم لیگ روسیه بازی می کند، قرارداد بست، امری که پیش از حادثه ی اصابت صاعقه برای آن برنامه ریزی شده بود.

مربی تیم زابوروفسکی می گوید ایوان آینده ی خوبی دارد.

منبع: mirror
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود