کرونا اکران «آواتار ۲» را باز هم عقب انداخت

کرونا اکران «آواتار ۲» را باز هم عقب انداخت

دنباله ی فیلم «آواتار» (Avatar) خود انگار کم کم دارد تبدیل به یک افسانه می شود.

جیمز کامرون، کارگردان فیلم، روز پنجشنبه ی گذشته با انتشار نامه ای برای طرفداران این فیلم در توییتر اعلام کرد اکران دنباله ی فیلم پرفروش سال ۲۰۰۹ او که مخاطبان سینما مدت ها است انتظارش را می کشند، بار دیگر به تأخیر افتاده است. تاریخ جدید اکران «آواتار ۲» ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ اعلام شده است.

پیش از این قرار بود «آواتار ۲» دسامبر ۲۰۲۱ در سینماها اکران شود.

در نامه ی کامرون آمده: «همانطور که بسیاری از شماها می دانید، به خاطر بیماری کووید-۱۹ مجبور شدیم اکران فیلم لایو اکشنی که در حال حاضر در نیوزلند در حال ساختش هستیم را برخلاف انتظار به تأخیر بیشتری بیندازیم.»

«چیزی که احتمالاً بیشتر شما نمی دانید این است که این همه گیری هنوز اجازه نمی دهد که بتوانیم عمده ی بخش جلوه های ویژه فرآیند تولید را در لس آنجلس اجرا کنیم.» او همچنین گفت تا قبل از شیوع ویروس کرونا همه چیز درست پیش می رفت و فیلم به تاریخ قبلی تعیین شده برای اکران می رسید: «هیچ چیزی به اندازه ی این تأخیر نمی توانست مرا دلسرد کند.»

به تعویق افتادن تاریخ اکران آواتار 2

اکران دنباله ی فیلم «آواتار» که زمانی رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را در اختیار داشت، طی ۱۰ سال گذشته بارها به تعویق افتاده است.

در ابتدا ساخت دو دنباله برای این فیلم درنظر گرفته شده بود که قرار بود در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اکران شوند. بعدها تعداد دنباله ها به رقم چهار رسید.

در آوریل ۲۰۱۶، کامرون اعلام کرد که کار ساخت دنباله ها به طور همزمان در حال انجام است تا در ماه دسامبر سال های ۲۰۱۸، ۲۰۲۰، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ اکران شوند. کار تولید فیلم ها در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و تاریخ اکران ها دوباره تغییر کرد. بعد از آنکه دیزنی شرکت فیلمسازی فاکس قرن بیستم را خریداری کرد، تاریخ اکران ها به دسامبر سال های ۲۰۲۱، ۲۰۲۳، ۲۰۲۵ و ۲۰۲۷ تغییر یافت.

زویی سالدانا و سم ورثینگتون دوباره در همان نقش های قبلی خود در دنباله های «آواتار» ظاهر خواهند شد. سیگورنی ویور اما نقش جدیدی خواهد داشت. کیت وینسلت که در فیلم «تایتانیک» جیمز کامرون نقش آفرینی کرده بود هم به این فیلم خواهد پیوست.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم پرهزینه تاریخ سینما با گران‌ترین جلوه های ویژه؛ از «کینگ کونگ» تا «آواتار»

۳۸ فیلم و سریالی که تاریخ انتشار آن‌ها به دلیل شیوع کرونا به تاخیر افتاده است

کرونا مراسم اسکار ۲۰۲۱ را به تعویق انداخت

احتمال آغاز فیلمبرداری اپیزود جدید سریال Friends از ماه آینده

کرونا مراسم جایزه انجمن بازیگران فیلم را هم عقب انداخت

خبرهای بد کیت هرینگتون درباره سرنوشت فیلم «جاودانگان» استودیو مارول

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود