تصاویر تماشایی عکاس جهانگردی که با لباس سنتی کشورها از خود عکس می گیرد

تصاویر تماشایی عکاس جهانگردی که با لباس سنتی کشورها از خود عکس می گیرد

آنیتا دمیانوویچ دور دنیا به دنبال مناظر زیبا می گردد و از خود با لباس های سنتی کشورها عکس می گیرد.

آنیتای ۳۹ ساله که اهل کشور هلند است این پروژه را ۸ سال قبل به عنوان راهی برای اضافه کردن یک عنصر انسانی به عکس های خود از مناظر زیبا شروع کرد. او برای گرفتن این عکس ها دوربین را روی سه پایه می گذارد، سلف تایمر آن را تنظیم می کند و خود به جلوی دوربین می رود.

آنیتا در جریان این پروژه به کشورهای مختلفی سفر کرده و عکس های زیادی با لباس های سنتی آن ها از خود گرفته است.

او می گوید دشواری این پروژه همین است؛ نه تنها باید یک منظره ی زیبا برای عکس گرفتن پیدا کند و در زمان مناسب به آنجا برود، بلکه باید یک لباس سنتی هم گیر آورد و از خودش عکس بگیرد. با این حال آنیتا می گوید که این پروژه برای او راهی است تا به زیبایی یک کشور و فرهنگش ادای احترام کند.

آنیتا این تصویر روح نواز را روی تپه ای در میان کوه های دولمیتز، شاخه ای از کوه های آلپ در ایتالیا گرفته است.
او می گوید پیدا کردن لباس های سنتی همیشه کار ساده ای نیست و برای این کار باید به سراغ آژانس های گردشگری، سفارتخانه ها و فروشگاه های اجاره ی لباس برود.

این تصویر که در کشور نروژ ثبت شده، یکی از دشوارترین تجربه های عکاسی آنیتا در این پروژه بود. او می گوید آن زمان در نروژ زمستان بود و پوشیدن چنان لباس نازکی در هوای سرد کار چندان راحتی نبود. این تجربه البته در نهایت هم به بیمار شدن آنیتا منجر شد.

آنیتا این عکس را در گواتمالا گرفته. او می گوید زحمت و تلاش زیادی صرف ثبت این عکس شد: «برای گرفتن این عکس مجبور شدم با یک کوله پشتی که بیشتر از ۲۰ کیلوگرم وزنش بود، از یک آتشفشان حدوداً ۴ هزار متری بالا بروم. موقع طلوع هوا واقعاً سرد بود و همه در آنجا کت و کلاه داشتند ولی من پابرهنه و با یک لباس نازک بودم.»

آنیتا می گوید: «این پروژه برای من راهی است تا به زیبایی یک کشور و فرهنگش ادای احترام کنم.»
او این عکس را در جزایر قناری گرفته.

آنیتا این عکس را در مزارع اسطوخودوس فرانسه گرفته.
او می گوید: «عکس های این پروژه را جاهایی که سفر می روم می گیرم، چه سفر کاری باشد چه سفر تفریحی.»

آنیتا این عکس زیبا را جلوی یکی از پل های مشهور آلمان به نام پل Rakotzbrücke Devil گرفته که طوری ساخته شده که با انعکاس تصویرش در آب یک دایره ی کامل به نظر برسد.

این عکس در اسکاتلند گرفته شده.
آنیتا می گوید: «مهم ترین چیز در این پروژه این است که انسان فقط به تصویر شکل دهد. این پروژه درباره ی یک شخص یا فرهنگ یک منطقه نیست. می خواهم که تمرکز روی منظره باشد.»

آنیتا این عکس را در کاستاریا گرفته.
او این لباس ستنی را از یکی از افراد محلی قرض گرفت که او را در یک جشنواره دیده بود. آنیتا برای تشکر، از آن زن و نامزدش یک عکس گرفت.

این عکس زیبا در السالوادور ثبت شده که کوچک ترین کشور آمریکای مرکزی است.

آنیتا این عکس را در کشور مکزیک گرفته.

آنیتا این عکس را بر روی پشت بام یک کلیسای جامع در نیکاراگوئه گرفته.
او امیدوار است با سفر به ارمنستان، گرجستان و ایسلند بتواند عکس های بیشتری به پروژه ی خود اضافه کند.

آنیتا می گوید: «اگر یک نفر بود که با من سفر می کرد و مدل عکس هایم می شد خیلی راحت تر بود. اما راحت تر بودن به معنی بهتر بودن نیست. غلبه بر مشکلاتی که در مسیر وجود دارد همان چیزی است که گرفتن عکس های مدنظرم را برایم رضایت بخش تر می کند.»
او این عکس را در جمهوری چک گرفته.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • Ali مرداد ۱۲, ۱۳۹۹

  من فقط برام سواله که این ها چجوری انقدر پول و وقت دارن که این کارا میکنن یا کلا برای خودش شغلی هست که عکساشونو میفروشن ؟

  • احمد مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

   در مقایسه با کی؟ اگه ما ایرانی ها منظورته که دیگه آدم حساب نمیشیم خیلی وقته

   • Ali مرداد ۱۹, ۱۳۹۹

    با خودشون ، قبول دارم وضعیت ایران ولی همچین کار هایی نیاز به پول زیاد و تجهیزات کافی و حتی نفراتی که باهات باشن و کارتو درک کنن داره من اطلاعات کافی ندارم ولی میخوام ببینم ایا برای خودش شغل حساب میشه یا کار تفریحی هست که قطعا باید از کار اصلی که داره خوب پول در بیاره البته نکته مهمی که هست به دلیل جنسیت و عکس های خاص خوب قطعا با یک مرد تفاوت زیادی داره