توضیحات جدید محمد رضا حیاتی از دلیل اخراج از تلویزیون و مهاجرت به خارج از کشور + ویدیو

توضیحات جدید محمد رضا حیاتی از دلیل اخراج از تلویزیون و مهاجرت به خارج از کشور + ویدیو

محمد رضا حیاتی، مجری با سابقه خبر شبکه اول سیما، در پی حمایت از یکی از خوانندگانی ایرانی مقیم امریکا، در حالی که بازنشسته شده بود، از خبر ۱۹ و ۲۱ شبکه اول سیما در هفته های اخیر کنار گذاشته شد. حمایت محمد رضا حیاتی از ابی سبب شد تا مسئولان شبکه اول به او بگویند که فعلا برنامه ای برای بازگشت وی به خبر شبکه ۱ ندارند تا این‌که انتشار ویدیویی از حضور محمد رضا حیاتی در شبکه خبری آسیا نیوز، شایعات درباره پایان همکاری او با رسانه ملی را تایید کرد.

محمد رضا حیاتی نیز مثل مزدک میرزایی، مجری برنامه های ورزشی شبکه ۳ سیما و برخی از مجریان سیما و روزنامه نگاران دهه شصتی همکار با رسانه ملی، این مجموعه عریض و طویل رسانه ای را ترک کرد. بی بی سی فارسی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا و من و تو، مقصد شماری از فعالان رسانه ای کشور در ۲۰ سال اخیر بوده است.

آسیانیوز، شبکه خبری خارجی نیست و متعلق به یکی از روزنامه های ایران است. لذا محمد رضا حیاتی همچنان در داخل است و شایعات درباره مهاجرت یا پناهندگی آقای مجری ، صحت ندارد.

حضور محمد رضا حیاتی در شبکه خبری آسیا نیوز، احتمالا پایان همکاری او با شبکه اول سیما باشد که وی از اوایل دهه شصت شمسی تا چند ماه پیش، سابقه همکاری با این شبکه داشت و یکی از مجریان با سابقه رسانه ملی پس از انقلاب بود.

او پس از مدتی سکوت، در یک مصاحبه، درباره بخشی از ماجراها و شایعات چند ماه گذشته، توضیحاتی را ارائه کرده است.

توضیحات جدید محمد رضا حیاتی درباره اتفاقات اخیر

محمد رضا حیاتی اخیرا سکوت خود را شکست و درباره اخراج از تلویزیون و تمجید از ابراهیم حامدی، مطالبی ارائه کرد.

الان ۵ سال است که بازنشسته شده‌ام اما همکاری‌ام را با بخش خبر در صدا و سیما ادامه دادم. این اتفاق به دستور مسئولان صدا و سیما و علاقه خودم بود؛ چون به کار گویندگی خبر و این مدل ارتباط مردمی علاقه زیادی دارم. این اواخر در مصاحبه‌ با یک شبکه اینترنتی، مطالبی عنوان شد که شاید از نظر عده‌ای جالب نبود و باعث شد همکاری‌ام با صدا و سیما مدتی قطع شود. از طرف مدیران، با من تماس گرفتند و گفتند شما نباشید، من هم گفتم چشم. من پنج سال پیش بازنشسته شدم و حالا اگر شما می‌گویید نباشم می‌پذیرم.»

در آن مصاحبه، نکات زیادی مطرح شد که شاید به برخی برخورده باشد. من خیلی در مورد مسائل و مشکلات مردم دغدغه دارم؛ چرا که خودم، جزو کوچکی از مردم هستم و همان مشکلاتی را که مردم تحمل می‌کنند من نیز تحمل می‌کنم. بیکاری جوانان، تورم، مشکلات اقتصادی و … هست و در آن مصاحبه به این مشکلات اشاره کردم. فکر نمی‌کنم حرف بدی هم زده باشم، هر جایی باشم این حرف‌ها را می‌زنم. اگر کسی از این حرف هایم ناراحت می‌شود، من را ببخشد.»

آن مطلبی هم که عنوان کردم از این جهت که ترانه‌های آن خواننده را دوست دارم و با آن خاطره دارم، از نظر حرفه‌ای و هنری عرض کردم. وقتی آدم کار هنری را مثال می‌زند کاری ندارد که آن هنرمند از نظر عقیدتی و اخلاقی چگونه است. من یک نمونه را بارها مثال زدم. آنتونی کویین یک هنرپیشه مسیحی بود که از نظر اخلاقی شاید خصوصیاتش مورد پسند ما نبود، اما ایشان نقش‌های بسیار شایسته و خوبی بازی کرده از جمله نقش حمزه سید الشهدا در فیلم محمد رسول الله است.

اگر من بگویم آنتونی کویین بازیگر خوبی است کار بدی کردم؟! من از هنر این بازیگر استفاده و از او تقدیر کردم. درباره خواننده مدنظر هم در مصاحبه موضوع عملکرد فنی و هنری شخص اهمیت داشت.

حیاتی درباره شایعه مهاجرت از کشور هم گفته من اگر می‌خواستم از ایران بروم سال‌های قبل این کار را می‌کردم. مثلا زمانی که بچه‌های من کوچک‌تر بودند و می‌توانستم راحت‌تر مهاجرت کنم. البته مهاجرت به تنهایی اشکالی ندارد؛ مهاجرت نه یک فضیلت است نه جرم. مهاجرت در قرآن هم آمده است که اگر می‌توانید در جایی بهتر زندگی کنید، مهاجرت کنید.

اما من کشورم و زندگی در ایران را دوست دارم. علاقه دارم که بین همین مردم و همین خاک زندگی کنم و نفس بکشم. البته منظورم این نیست که خارج از کشور زندگی بد یا خوب است، اما هر کسی خودش می‌تواند انتخاب کند که هر جای دنیا زندگی کند. من دوست دارم اینجا باشم.»

محمد رضا حیاتی مثل عادل فردوسی پور، قبلا گفته بود که قصد و تمایلی برای خروج از کشور به منظور همکاری با رسانه های فارسی زبان ندارد. او در مصاحبه ای گفته بود که مثل بسیاری از خانواده های ایرانی، ۲ فرزند بیکار دارد.

محمد رضا حیاتی چند هفته پیش با انتشار ویدیویی از داخل خودروی خود، درباره ممنوع التصویری در رسانه ملی گفت که بازتاب های زیادی داشت. محمدرضا حیاتی قبلا گفته بود که در خواندن خبر جنجالی «نشستن بر اره»، اختیاری در انتخاب خبر نداشته است.

شبکه خبری آسیا نیوز متعلق به روزنامه اقتصادی آسیا است که در دهه هشتاد شمسی، از نشریات جنجالی بود و بارها توقیف و سردبیرش ایرج جمشیدی روانه زندان شد. ایرج جمشیدی ۱۵ تیر ۱۳۸۲ به اتهام انتشار عکس مریم رجوی، سرکرده گروه تروریستی منافقین، بازداشت شد و برادرش اسماعیل جمشیدی نیز در ۱۸ تیر بازداشت شد. دکتر ساقی باقری نیا، همسر ایرج جمشیدی، مدیر مسئولی مجموعه آسیا را بر عهده دارد و اکنون از همکاران محمد رضا حیاتی محسوب می شوند.

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • مهران آذر ۲۶, ۱۴۰۱

    اگه مرد بودی قبل بازنشستگی یا زودتر میگفتی .بعدشم اصل خبر پیش شماست.ابی کمپین ضدانقلاب و ضد نظام هستش.یعنی این رو هم نمیدونستی

  • اسماعیل بهمن ۱۳, ۱۴۰۱

    درود خدا بر خبر نگار جناب دکتر حیاتی که صدایت همیشه در ذهن هایمان ماندگار شده. خبرنگار زحمت کش. خبرنگاری که خبر رحلت امام ره را خواند و اندام دنیا را به لرزه در آورد. نباید زحمتهای یک شخص بزرگ را فراموش کنیم. باید از خبرنگاران بزرگی تجلیل میشد.