چطور بر اساس فرم چهره مدل ابرو مناسب خود را پیدا کنیم؟

چطور بر اساس فرم چهره مدل ابرو مناسب خود را پیدا کنیم؟

ابروها نقش مهمی در نمای چهره دارند و می توانند تغییر زیادی در آن ایجاد کنند. ابروها می توانند روی ظاهر و حالت چهره ی شما و حتی تصوری که دیگران از شما پیدا می کنند تأثیر بگذارند، پس با پیدا کردن فرم ابرویی که مناسب چهره ی شما باشد می توانید به ظاهر خود تعادل بخشید. در ادامه می خواهیم ببینیم برای هر فرم چهره ای چه مدل ابرو یی مناسب است.

انواع فرم چهره

انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم چهره

اولین چیزی که باید بدانید این است که ۶ نوع فرم چهره ی مختلف وجود دارد. برای ایجاد هماهنگی در چهره، شما باید بدانید فرم چهره تان چه نوعی است. پس اول فرم چهره تان را پیدا کنید، سپس ببینید که چه مدل ابرویی مناسب شما است.

۱- چهره های بیضی

اول ببینیم چهره های بیضی چه ویژگی هایی دارند. در چهره های بیضی پیشانی پهن تر از چانه است، گونه ها برجسته اند و چانه باریک است.

اگر فرم چهره تان بیضی است، بهترین مدل ابرو برای شما ابرویی است که اندکی زاویه دار باشد. یعنی ابرو باید صاف به سمت بالا برود و سپس با قوس مختصری به سمت پایین بیاید. دقت داشته باشید که قوس ابرو نباید خیلی زیاد باشد، در غیر اینصورت چهره تان شکل نامتقارنی پیدا می کند.

۲- چهره های گرد

چهره های گرد طول و عرض تقریباً یکسان و پیشانی پهنی دارند.

اگر چهره تان گرد است، ابروهای شما باید قوس دار باشند. یعنی ابرو باید از ابتدا تا وسط به سمت بالا برود و سپس به سمت پایین بیاید. ابروهای قوس دار به کشیده تر دیده شدن چهره ی شما کمک می کنند.

از آنجایی که هدف این است که از گردی چهره ی شما کاسته شود، ابروهای شما نه باید خیلی منحنی باشند و نه خیلی صاف.

۳- چهره های کشیده

در چهره های کشیده، پهنای پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً به یک اندازه بوده و چانه باریک است.

اگر چهره تان کشیده است، بهترین مدل ابرو برای شما ابروی صاف است. خطوط صاف افقی کمک می کنند چهره ی شما کوتاه تر به نظر برسد و در نتیجه شکل متعادل تری پیدا کند. برای این منظور، سعی کنید با حفظ شکل اصلی ابرو، دم آن را تا حد ممکن صاف بکشید.

ابروهای زاویه دار برای چهره ی شما مناسب نیستند چون خطوط صاف رو به بالا، به جای آنکه به چهره ی شما تعادل بخشند، آن را کشیده تر از آنچه که هست نشان می دهند. پس سعی کنید از این مدل ابرو دوری کنید.

۴- چهره های مربعی

در چهره های مربعی پهنای پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً به یک اندازه است. زاویه دار بودن فک مشهودترین و واضح ترین ویژگی چهره های مربعی است.

اگر چهره تان مربعی است، توصیه می شود مدل ابرویتان قوس دار باشد تا زاویه دار بودن فک تان که پررنگ ترین ویژگی چهره ی شما است را تعدیل کند. برای این منظور، با حفظ فرم اصلی ابرو، شکلی قوس دار به آن دهید اما نه انحنای قوس باید زیاد باشد نه ارتفاع آن.

اگر قوس ابرو خیلی زیاد باشد، این مسأله باعث می شود خصوصیات چهره تان شکل برجسته تری پیدا کنند و بیشتر به چشم بیایند، که این خلاف هدفی است که به دنبالش هستیم.

۵- چهره های قلبی شکل

چهره های قلبی شکل شبیه چهره های بیضی هستند، با این تفاوت که در چهره های قلبی شکل چانه نوک تیز است.

اگر چهره تان قلبی شکل است، بهترین مدل ابرو برای شما ابروی قوس دار است. چون ظاهری طبیعی به چهره ی شما می دهد که هم ملایم است و هم زنانه. کشیدن ابروی قوس دار بسیار ساده است؛ کافی است به شکل طبیعی ابرویتان یک قوس ملایم دهید. قوس ابرو نباید خیلی زیاد باشد، چون هدف ما این است که به چهره ی شما ظرافت دهیم.

از ابروهای خیلی صاف دوری کنید چون تیزی چانه ی شما را تعدیل نمی کنند.

۶- چهره های لوزی شکل

این فرم چهره به اندازه ی بقیه ی فرم ها متداول نیست. چهره های لوزی شکل بسیار زاویه دار هستند و پیشانی کوتاهی دارند. در این فرم چهره قسمت شقیقه بیشترین پهنا را دارد.

اگر چهره تان لوزی شکل است، بهترین مدل ابرو برای شما، ابروی قوس دار است. چون کمک می کند زاویه های چهره تان را تعدیل کنید و کاری می کند که چهره تان متقارن به نظر برسد. برای کشیدن ابروی قوس دار، با حفظ شکل اصلی ابرو، قوسی تا حد ممکن ملایم به آن دهید.

از قوس دادن بیش از اندازه به ابرو خودداری کنید. چون خصوصیات چهره ی شما به خودی خود برجسته و چشمگیر هستند، پس باید سعی کنید به آن ها تعادل بخشید.

بیشتر بخوانید:

چطور ابروهایی پرپشت داشته باشیم؟ ۱۰ درمان خانگی رشد ابرو

با علل مختلف «ریزش ابرو» آشنا شوید

شخصیت شناسی: بگوئید ابروهایتان چه شکلی است تا بگوئیم چه شخصیتی دارید

نگاهی به عجیب ترین مدل های ابرو که تاکنون مد شده اند

نگاهی به تغییر مدل ابروهای هنرمندان مشهور از سال ۲۰۰۰ تاکنون

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود