بدون نظر

آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد اکبر طبری معاون سابق قوه قضاییه برگزار شد و متهم اصلی پرونده در تمامی اتهامات خود را بیگناه دانست. طبری در آغاز دفاعیه خود تمام اتهامات را رد کرده و چنین گفت: « من تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده است را رد می‌کنم. آخرین دفاع را وکیلم انجام می‌دهد، چون من حقوقی نیستم و از مسائل حقوقی چیزی نمی‌دانم».

پرونده اکبر طبری

وی در مورد ارتباطاتش با افرادی مانند دانیال زاده، نجفی و نیازآذری و بده بستان هایی که با آن ها داشته نیز گفت: «نماینده دادستان در جلسه دادگاه گفت درب اتاق من بر روی دانیال‌زاده باز بود، او همسایه من بود. یا نیازآذری هر موقع به ایران می‌آمد به من سر می‌زد، آن هم نه در دفتر کارم بلکه در محل دیگری با پول خودم نه از پول بیت‌المال با او صبحانه می‌خوردیم. در کیفرخواست یکی از دلایل وارد ساختن اتهام به من را روابط تنگاتنگ با حسن نجفی بیان شده است این درحالی است که من پیش از ورود به قوه قضاییه با آقای نجفی دوست بودم؛ رابطه دوستی ۳۵ ساله خود را نجفی را در جلسه دادگاه وصف کردم».

طبری در ادامه با ارائه لایحه دفاعیه مکتوب خود از دادگاه تقاضای مهلت یک هفته ای برای ارائه لایحه ای دیگری را داشت. دیگر متهمان پرونده نیز به نوبت در جایگاه متهم حاضر شده و همراه با وکلایشان اتهامات مطرح شده در مورد خود را رد کرده و جملگی ارتباط با شبکه ارتشا و فساد اکبر طبری را منکر شدند. اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضاییه بود که تیر ماه سال گذشته برای اولین بار به خاطر فساد گسترده و ایجاد شبکه ارتشا دستگیر شد.

پرونده اکبر طبری

نماینده دادستان در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به این پرونده، جرم های صورت گرفته توسط طبری را چنین توصیف کرده بود: ««اکبر طبری با انبوهی از اتهامات هم خود به بیراهه رفته و هم راه اجرای عدالت را در مورد برخی از متهمان دانه درشت اقتصادی سد کرده است و با تشکیل گروه مجرمانه در معاونت اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه موجب شد تا دفتر وی به عنوان کانونی جهت مراجعه برخی از متهمان برای حل پرونده خود، تبدیل شود. آنچه در رفتار‌های مجرمانه اکبر طبری حائز اهمیت است مراودات ناسالم و تبانی با صاحبان پول و ثروت است که با اعمال نفوذ در مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی حداکثر سوء استفاده مالی و اداری را به دست آورده است».

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرده است که رسیدگی به این پرونده به پایان رسیده و بزودی حکم اکبر طبری و دیگر متهمان این پرونده اعلام خواهد شد. غلامحسین اسماعیلی در این باره چنین گفت: «وکلا فرصتی را از دادگاه خواستند با این حال به زودی رأی صادر می‌شود. آنچه در دادگاه رسیدگی شد همه اتهامات این فرد نیست، بخش دوم پرونده به زودی رسیدگی می‌شود».

بیشتر بخوانید: جزییات جالب از محاکمه سلطان رشوه: اکبر طبری، معاون سابق قوه قضاییه

مصطفی نیاز آذری کیست؟ متهم فراری پرونده ارتشاء اکبر طبری

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 2 / 5. تعداد رای: 1

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود