کارشناسان: خانم‌ها باید لباس‌های زیر خود را بعد از ۶ ماه دور بیندازند

کارشناسان: خانم‌ها باید لباس‌های زیر خود را بعد از ۶ ماه دور بیندازند

در کشوی لباس زیر بیشتر خانم ها تکه های رنگ و رو رفته ای پیدا می شود که بیشتر از بقیه استفاده شده اند.

این لباس های زیر از بقیه راحت تر هستند و حتی ممکن است کمی هم پوسیده شده باشند، با این وجود، دل کندن از آن ها کار سختی به نظر می رسد.

اما به گفته ی برخی کارشناسان، اگر بیشتر از ۶ ماه است که لباس زیری را دارید باید آن را دور بیندازید و لباس زیر جدیدی را جایگزینش کنید.

این کارشناسان می گویند حتی بعد از شستشو با ماشین لباسشویی هم باکتری ها می توانند داخل لباس های زیر باقی بمانند.

به گفته ی آن ها، لباس های زیر تماس نزدیک و طولانی مدتی با پوست و به خصوص نواحی خصوصی بدن دارند.

این مسأله باعث می شود با سلول های مرده ی پوست آن نواحی و همینطور باکتری ها تماس زیادی پیدا کنیم. البته در میان این باکتری ها هم باکتری های سالم و طبیعی ای وجود دارد که همه ی ما آن ها را داریم و هم باکتری های مضری که می توانند به دلیل عفونت هایی مثل برفک و بیماری های مقاربتی به وجود آمده باشند.

بهداشت لباس زیر خانم ها

برخی تحقیقات بیان می کند حتی شستن لباس زیر با ماشین لباسشویی هم همه ی باکتری های آن مثل ای. کولای را به طور کامل از بین نمی برد.

به همین دلیل برخی کارشناسان توصیه می کنند دست کم سالی یک بار لباس های زیر قدیمی خود را دور بیندازید و لباس های زیر جدیدی بخرید.

البته در مورد لباس های زیری که برای انجام فعالیت هایی مثل ورزش در باشگاه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند توصیه می شود آن ها را زودتر از لباس های زیر معمولی تان دور بیندازید.

یک نکته ی مهم دیگر که خانم ها باید در رابطه با لباس های زیر خود به آن توجه داشته باشند این است که از  پوشیدن لباس های زیر فانتزی خودداری کنند.

کوچک بودن اندازه ی لباس های زیر فانتزی تنها مشکل آن ها نیست، بلکه جنس غیر نخی آن ها باعث می شود هوا در آن ها جریان نداشته باشد و رطوبت در آن ها باقی بماند، مسأله ای که می تواند منجر به عفونت مجاری ادرار و عفونت های قارچی شود. در لباس های زیر نخی رطوبتی باقی نمی ماند که باعث رشد باکتری ها شود و به این ترتیب به حفظ اسیدیته ی مناسب واژن کمک می شود.

منبع: mirror
یک نظر

ورود