بدون نظر

رهبر کره شمالی که از اوایل سال جاری در مورد افزایش روابط جنسی نامشروع بین جوانان این کشور هشدار داده و بر سختگیری ها در این موضوع افزوده اکنون توجه خود را به سمت فرهنگ عامه در این کشور معطوف کرده است. بر اساس گزارش رادیو آسیای آزاد، به دنبال انتشار گزارش مقامات رسمی در مورد اینکه اکثریت جمعیت ۲۵ میلیون نفری کره شمالی سریال ها و فیلم های ساخت کره جنوبی را تماشا کرده و موسیقی پاپ نیز از علایق آن ها به شمار می آید، کیم جونگ اون وعده تنبیهات سنگینی برای قانون شکنان داده است.

تهاجم فرهنگی در کره شمالی

بر اساس یک سری ویدیو منتشر شده، برخی از شهروندان کره شمالی به دلیل تقلید از واژه ها و عبارات خاصی که در سریال های ساخت کره جنوبی دیده می شود، تنبیه شده اند. یکی از ساکنان چونگ جین، مرکز استان هامگیونگ درباره این ویدیو سخنرانی چنین گفته است: «بر اساس گفته هایی کسی که در این ویدیو صحبت می کند، ۷۰ درصد از ساکنان کشور در حال تماشای فیلم ها و سریال های درام ساخت کره جنوبی هستند. سخنگو به نشانه هشدار می گوید که فرهنگ ملی ما در حال از بین رفتن است. در این ویدیو، یک مقام رسمی از کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی از تلاش برای از بین بردن واژه های متعلق به کره جنوبی و نمونه هایی از تنبیه کسانی که از آن ها استفاده کرده اند می گوید». در این ویدیو تصاویری از دستگیری خاطیان و بازجویی از آن ها توسط نیروهای پلیس نشان داده می شود.

تهاجم فرهنگی در کره شمالی

شهروند بی نام کره شمالی در این باره نیز چنین توضیح داده است: «سر ده ها مرد و زن تراشیده شده و در حالی که مقامات آن ها را بازجویی می کردند در غل و زنجیر بودند. از اوایل ماه جاری، مقامات تکنیک های مختلفی را به کار خواهند گرفت، از جمله مجازات قانونی سخت همراه با پروژه های آموزش ایدئولوژیکی تا از نفوذ هر چه بیشتر فرهنگ کره جنوبی جلوگیری کنند». یکی از مقامات بخش قضایی شهرداری پیونگ یانگ نیز در این باره تصریح کرده است :«قامات یک بار دیگر به طور جدی به پیونگ یانگ و دیگر مناطق شهری اطراف کشور دستور داده اند تا کسانی که زبان کره جنوبی را تقلید می کنند سخت تنبیه نمایند».

تهاجم فرهنگی در کره شمالی

وی در ادامه در این باره چنین گفته است: «در ماه می، در مجموع ۷۰ جوان بعد از دو ماه تحقیقات و بازرسی های شدید توسط پلیس پیونگ یانگ دستگیر شدند که در واکنش به دستور جناب رهبر بزرگ به منظور مقابله شدید با فرهنگ افکار غیرمعمول انجام شد. افراد دستگیر شده مظنون به ناموفق بودن در محافظت از هویت و قومیت خود از طریق تقلید و انتشار واژه ها و تلفظ های کره جنوبی هستند». از مدتی پیش در پیونگ یانگ، رسم تماشای فیلم ها و سریال های درام کره جنوبی و تقلید از کلمات و نوشته های کره جنوبی در میان جوانان باب شده است اما این موضوع تا همین اواخر آنقدر دردسرساز نشده بود زیرا آن ها پس از دستگیری در حین ارتکاب جرم با پرداخت رشوه به پلیس آزاد می شدند».

تهاجم فرهنگی در کره شمالی

کیم جونگ اون بارها در مورد «تهاجم فرهنگ سرمایه داری» در کره شمالی هشدار داده و دستور «نابودی این پدیده غیرسوسیالیستی» را صادر کرده بود. در ماه می، روزنامه رودونگ شینمون که روزنامه رسمی دولت کره شمالی محسوب می شود خطاب به جوانان کشور چنین نوشت: «اگر نتوانید در مقابل یک فیلم یا ترانه واحد مقاومت کنید و آن را تقلید کنید، فرهنگ ملی رفته رفته رنگ می بازد و سبک زندگی فاسد مصرف گرایی مستولی می شود».

تهاجم فرهنگی در کره شمالی

همچنین در ماه می دولت کیم جونگ اون «رفتارهای جنسی غیراخلاقی» دانش آموزان و دانشجویان در این کشور را محکوم کرده و «رفتارهای کثیف» آن ها را خائنانه نامید و هشدار داد که خانواده ها، معلمان و اساتید در صورت ناکامی در کنترل فرزندان و شاگردان خود تنبیه خواهند شد. گفته شده است که بر اساس تحقیقات حزب جوانان محلی کیم ایل سونگی ها در سینویجی در مورد دانش آموزان دبیرستانی این منطقه، برخی از دختران و پسران این سطح با گانگسترهای محلی ارتباط داشته، با هم زندگی کرده و در اعمال غیرقانونی مانند روسپی گری دخالت داشته اند.

بیشتر بخوانید: «بریگاد شادی»؛ زنانی که خواسته های جنسی رهبران کره شمالی را برآورده می کنند

رهبر کره شمالی دستور جمع آوری سگ‌های خانگی برای سیر کردن مردم گرسنه را صادر کرد

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.7 / 5. تعداد رای: 3

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود