نحوه پیام دادن شما رازهای زیادی را درباره شخصیت تان فاش می کند

نحوه پیام دادن شما رازهای زیادی را درباره شخصیت تان فاش می کند

پیام های متنی با نامه های رسمی کاملاً متفاوت هستند و این فرصت را به ما می دهند که خود واقعی مان را ابراز کنیم. هیچ قانون مشخصی درباره ی نحوه ی پیام دادن وجود ندارد و به همین دلیل هم هست که نحوه ی پیام دادن تان نشان می دهد که چگونه آدمی هستید.

در ادامه می خواهیم ببینیم نحوه پیام دادن ما چه نکاتی را درباره ی شخصیت ما برملا می کند.

دوست دارید پیام هایتان طولانی باشد

سلام چطوری؟ تبریک میگم کار جدیدتو. خیلی خوشحالم برات. بیا امشب همدیگرو ببینیم و جشن بگیریم. خیلی وقته همدیگه رو ندیدیم.

برای شما مهم است که پیام هایتان طولانی باشد چون این فرصت را به شما می دهد که بتوانید افکار و احساسات خود را در آن بگنجانید. شما شخصیت حساس و متفکری دارید و به کلمات به چشم ابزاری معنی دار و قدرتمند نگاه می کنید. دوستان تان هم شما را به عنوان انسانی مهربان و دلسوز می شناسند و مطمئن اند که شما همیشه آماده اید که راهنمایی شان کنید یا گوش شنوای شان باشید.

با جملات کوتاه پیام می دهید

– حالت چطوره؟ شنیدم مریض بودی. حالا بهتری؟
– آره

دوستان تان می دانند شما از آن دست آدم هایی هستید که با پیام های کوتاهی مثل «باشه»، «آره» یا «نه» جواب می دهید. حتی اگر دیگران این شکل از جواب دادن را نشانه ی بی احساس بودن بدانند، شما پای پیام هایتان می ایستید. آن ها مثل خودتان رک و بی پرده اند. شما داستان سرایی نمی کنید تا چیزی را بهتر نشان دهید و رک و صادق هستید، که ویژگی منحصر به فردی هم محسوب می شود. شما فقط دوست ندارید با کلمات بازی کنید و هر کسی که نظر یا توصیه ی شما را بخواهد، همیشه حقیقت را می گویید.

دوست دارید از ایموجی استفاده کنید

– من یه مهمونی گرفتم. دوست دارم تو هم باشی.
– عالیه پس قراره کلی خوش بگذرونیم.

خلاصه اش آنکه شما احتمالاً به اصطلاح کشته و مرده ی ایموجی هستید و اگر می توانستید اصلاً از کلمات استفاده نمی کردید. علت این مسأله هم آن است که ایموجی ها احساسات و افکار را بهتر منتقل می کنند. شما خودتان هم مثل این شکلک های بامزه سرشار از احساسات هستید. وقتی حالتان را می پرسند قبل از جواب دادن خیلی فکر نمی کنید. حتی اگر مضطرب، هیجان زده، عصبانی یا ناراحت هم باشید، همه ی اطرافیان تان متوجه حالتان می شوند.

خیلی محتاطانه پیام می دهید

– ترفیع گرفتم!
– عالیه پس یعنی امشب مهمونی داریم، هاها

شما طوری پیام می دهید که انگار چاره ای نمی بینید جز اینکه جمله تان با عبارت های مثل «هاها» تمام کنید. این کار را برای این می کنید که مطمئن نیستید که طرف مقابل پیام تان را چطور بخواند و چه برداشتی از آن کند. شما از دعوا و درگیری خوش تان نمی آید و دوست ندارید بی ادب به نظر برسید، به همین خاطر فکر می کنید که باید از چنین عباراتی استفاده کنید. شما دوست دارید دیگران از شما راضی باشند و همه ی اطرافیان تان را خوشحال کنید. ویژگی خیلی خوبی است، اما باید به فکر حد و مرز خودتان هم باشید و گاهی هم باید صادق و رک باشید و خودتان را پشت عبارت هایی مثل «هاها» پنهان نکنید.

سرتان شلوغ تر از آن است که بتوانید جواب پیام ها را بدهید

– (۲:۰۵ بعد از ظهر) کی وقتت آزاد میشه؟
– (۹:۴۳ شب) امروز که نه. هنوز سر کارم. خودم زنگ میزنم بهت.

شما سرتان شلوغ تر از آن است که بتوانید جواب پیام هایتان را بدهید و حتی اگر موفق به این کار هم شوید احتمالاً دیگر خیلی دیر شده و حتی دوستان تان هم از دست تان شاکی شده اند. این یعنی شما آدم پرمشغله ای هستید و کارتان خیلی زیاد است. سبک پیام دادن تان هم مؤید این نکته است و نشان می دهد که باید آرام بگیرید و در آن واحد فقط روی یک کار تمرکز کنید. شما هنوز دنبال راهی و فرصتی می گردید تا در اسرع وقت به پیام هایتان جواب دهید، به خصوص اگر نفعی برایتان داشته باشد.

پشت سرهم پیام می دهید

سلام هستی؟
یه خبر عالی دارم…
الو
هستی؟

شما دوست دارید دوباره و حتی چندباره به دیگران پیام دهید، حتی اگر ساعت ها جوابی از طرف مقابل تان نگیرید. این یعنی شما شجاع و بی پروا هستید و همیشه دنبال چیزی که دوست دارید را می گیرید. چیزی که شما را خاص می کنید این است که جسور هستید و از اینکه کنترل زندگی تان را به دست بگیرید ترسی ندارید. با این حال، گاهی ممکن است برداشت دیگری از این خصوصیات شود و دیگران فکر کنند که شما آدم عجولی هستید. به همین خاطر هم باید قبل از اینکه دوباره پیام دهید این موضوع را درنظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

قوانین نانوشته پیام دادن: حرف هایی که هرگز نباید با پیام بزنید

چطور با پیامک دل فرد مورد علاقه مان را به دست آوریم؟

عکس پروفایل شما بازگوکننده شخصیت شماست

عکس های اینستاگرام شما رازهای زیادی را درباره شخصیت شما برملا می کنند

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود