انتشار عکس هایی نادر از دوران کودکی رهبر کره شمالی و شایعاتی در مورد مادرش

انتشار عکس هایی نادر از دوران کودکی رهبر کره شمالی و شایعاتی در مورد مادرش

به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس بنیان سلسله ایدئولوژیکی اون ها در کره شمالی تصاویری نادر از رهبر کنونی این کشور در کنار مادرش منتشر شده است. در روز ۲۵ آگوست جشن های بزرگی در کره شمالی به مناسبت اعلام استراتژی موسوم به سونگون در این کشور توسط کیم جونگ ایل برگزار خواهد شد. شونگون یک استراتژی خاص سیاسی ایدئولوژیکی مختص به کره شمالی است که بر اساس آن تمام مشکلات یک جامعه با اولویت دادن به مسائل نظامی حل خواهد شد. در آستانه این جشن ها، دولت کره شمالی فیلمی منتشر کرده که حاوی تصاویری از رهبر کنونی، مادرش کو یونگ هوی و همسرش ری سول جو است.

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

این ویدیو ۹۰ دقیقه ای کو یونگ هوی را در شهر اوسان دئوک در شمال منطقه هامگ یونگ نشان می دهد که شهر محل تولد کیم جونگ ایل، رهبر سابق کره شمالی و پدر کیم جونگ اون است. در ادامه فیلم، دوران کودکی کیم جونگ اون نشان داده می شود که در حال نقاشی کشیدن و درخت کاشتن همراه با مادرش است. در کره شمالی از مادر کیم تنها با القاب یاد می شود، مانند «مادر محترمی که وفادارترین و باورمندترین تابع رهبر عزیز رفیق فرمانده بزرگ». مشخص نیست که مادر رهبر کره شمالی چگونه و چه زمانی فوت کرده است.

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

در ۲۷ آگوست ۲۰۰۴، منابع مختلف از مرگ کو یونگ هوی در پاریس به دلیل یک بیماری فاش نشده که احتمالاً سرطان سینه بوده خبر دادند. دیگر گزارش ها مدعی هستند که او در بهار ۲۰۰۴ در پارس تحت درمان قرار گرفته و بعد از بازگشت به پیونگ یانگ به کما رفته و آگوست همان سال درگذشته است. تا پیش از رسیدن کیم جونگ اون به قدرت، رژیم کره شمالی قصد داشت حول محور شخصیت مادر وی یک کیش شخصیت شکل دهد. این تلاش ها با توجه به خانواده دون پایه همسر رهبر سابق کره شمالی بی نتیجه بوده است زیرا بر اساس ساختار اجتماعی سونگبون کره شمالی او جایگاه چندان خوبی نداشت. سیستم اجتماعی سونگبون شهروندان این کشور را بر اساس پیشینه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خانواده آن ها و همچنین رفتارهای بستگان و نزدیکانشان رده بندی می کند.

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

بر اساس همین سیستم رتبه بندی است که افراد ارزیابی می شوند که آیا شایسته گرفتن مسئولیت در سیستم سیاسی و اداری کشور را دارند یا خیر و حتی میزان دریافت کمک های غذایی دولت نیز به جایگاه فرد در این سیستم وابسته است. بدین ترتیب نه تنها ریشه کره ای-ژاپنی مادر رهبر کنونی کره شمالی او را در دسته بسیار دون پایه «دشمن» قرار می داد، بلکه کار کردن پدر او در کارخانه نساجی متعلق به ارتش ژاپن نیز او را در چشم کره ای ها در جایگاهی بسیار پایین قرار می دهد. گزارش ها حاکی است که کیم جونگ اون از این بیم دارد که مردم کشورش از جزییات ریشه خانوادگی مادرش مطلع شوند که نژاد خالص و پاک خانوادگی او را مورد تهدید قرار می دهد.

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

بدین ترتیب به دنبال مرگ کیم جونگ ایل در سال ۲۰۱۱، نام همسر او و مادر رهبر کنونی کره شمالی به یک موضوع بسیار سری دولتی تبدیل شد. از آن زمان به بعد از مادر کیم جونگ اون تنها با القاب استفاده می شود. در طی روزهای اخیر، بار دیگر خبرهایی از مرگ رهبر جوان منتشر شده است. این بار نیز دیپلمات های کره جنوبی به شایعات مربوط به مرگ او دامن زده اند و گفته می شود رهبر کره شمالی اکنون در کما به سر می برد. چانگ سونگ مین، دستیار سابق کیم دائه جونگ رییس جمهور سابق کره جنوبی، هیچ اسنادی دال بر راستی ادعایش مطرح نکرده اما این اولین ادعایی نیست که در مورد مرگ کیم جونگ اون مطرح کرده است.

عکس های دوران کودکی رهبر کره شمالی

علیرغم این شایعات، رسانه های رسمی پیونگ یانگ تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد بیماری یا وخامت اوضاع رهبر کشور منتشر نکرده اند. علیرغم اینکه گفت می شود کیم به شدت سیگار می کشد و این عادت خود را ترک نکرده، روز یکشنبه یک وبسایت ضد استعمال دخانیات در کره شمالی راه اندازی شد.

بیشتر بخوانید: رهبر کره شمالی مُرده است؟

«بریگاد شادی»؛ زنانی که خواسته های جنسی رهبران کره شمالی را برآورده می کنند

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • Hamed شهریور ۹, ۱۳۹۹

  و خداوند دیکتاتور ها را خلق کرد تا مردم را به راه راست هدایت کنند و در مقابل آمریکای جنایت کار بایستند

  • mkwo شهریور ۱۰, ۱۳۹۹

   ?

  • Əlı شهریور ۱۱, ۱۳۹۹

   گر جملۀ کائنات کافر گردند، بر دامن کبریاش ننشیند گرد
   خدا خالق هستی است و البته کم از صنعتگر درستکار معمولی نیست که سعی میکند چیز بد نسازد
   خدا خالق عقل است و کم از سازندۀ کالای هوشمند نیست که روز به روز سعی میکند بر اختیارات پردازشگر محصولاتش بیفزاید تا هوشمندتر بودن‌شان را به رخ کشد
   خدا خالق اخلاق است و کم از معلّم نیست که پس از آموزش گزاره‌های اخلاقی، امتحان پایان ترم می‌گیرد
   حال اگر شیاطین (جن و انس) کجراهۀ پیروی از خواهش‌های نفسانی را بر راه راست اطاعت محض از اخلاق سبحانی، برگزیدند، تقصیر خدا نیست که قدرت انتخاب داده؛ تقصیر بندۀ بی‌حیاست که از این حق انتخاب، سوء استفاده میکند؛ از همه کس و همه چیز پروا دارد جز از پروردگاری که جان و نان و توانش به دست اوست!
   یک پدر رئوف با بچه لوس چه کند؟ اگر پولش دهد -با طرقه- دشنام و نفرین همسایه را میخرد؛ اگر ندهد متهم به بخیلی میشود؛ اگر هر بچه را به اندازۀ لیاقتش پول دهد، انگ بی‌عدالتی میخورد!
   البته فرعون را [که ادّعای خدایی هم نمود] خدا آفریده ولی طغیانش نتیجۀ بدکاری خودش است نه نتیجۀ گزینش بد خدا! زیرا همین خدا، همین قدرت [و بیشتر] را به بندگان صالح هم عطا فرموده ولی نه تنها کارشان به یاغی‌گری نکشیده بلکه آنقدر غرق خدمت به خلق خدایند که گمنام می‌میرند
   امریقای جنایتکار را هم خدا خلق کرد ولی نه برای نسل‌کُشی سرخپوستان، نه برای برده‌گیری سیه‌پوستان؛ نه برای بمب اتم‌ زردپوستان و نه برای غارت انفال قهوه‌ای چشمان!
   اشتباه بزرگ اینست که بجای محکوم کردن کشتار آهوان به نظارۀ جنگ زرگری / رقابت کفتارها و شیرها بنشینی؛ و بدتر اینکه حق را به ابرقدرت دهی و مظلوم را تخطئه کنی که چرا زیر بار اقرار به ظلم نرود تا قائله بخوابد!
   این صلح و مصالحه مثل اینست که به داعش -که حمله کرده مادرت را از اتاقی برون آورده- بگویی: خواهرم هم در آن اتاق دیگر قایم شده!
   باری به هر جهت، و البته بر خواهان و مسبّبش لعنت! الآن گلوی من ایرانی [غیرمرفّه] زیر زانوی امریقاست و با تحریم غذا و دارو [که حتّا در جنگها و بلاهای طبیعی هم ممنوع نمیشد] عملًا دارد نسل‌کُشی میکند؛ حالا عدّه‌ای خائن خودفروخته همۀ بدیها را به دین خدا و همۀ دین خدا را به اینها ربط میدهند؛ و در عوض بر دستان قصّاب بوسه می‌زنند
   امّا زمستان بگذرد و سیه‌رویی به زغال ماند! تا قرن آینده هم [که چیزی نمانده] نه امریقای جنایتکار بماند و نه دیکتاتوری