سریال اتهامات تجاوز جنسی به «محسن نامجو» رسید و او هم تکذیب کرد

سریال اتهامات تجاوز جنسی به «محسن نامجو» رسید و او هم تکذیب کرد

سریال اتهامات و ادعاهایی مبنی بر آزار و اذیت جنسی و تجاوز به زنان ایران که توسط مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی در فضای مجازی در هفته های اخیر با انتشار ادعاهایی علیه کیوان امام وردی، دانش آموخته باستان شناسی دانشگاه تهران آغاز شده بود، اکنون وارد فاز جدید شده است.

چندی پیش، سارا امت علی، خبرنگار سابق خبرگزاری میراث فرهنگی در تهران مدعی شده بود که ۱۴ سال پیش، آیدین آغداشلو، نقاش مطرح ایرانی در دفترش در خیابان سهروردی شمالی تهران به او تعرض کرده است. موضوعی که منجر به انتشار بیانیه آیدین آغداشلو شد و ایشان ضمن بی پروا خطاب کردن این ادعا و تکذیب مطالب مطرح شده توسط سارا امت علی، حق خود را مبنی بر شکایت از شبکه تلویزیونی ایران اینترشنال محفوظ دانست.

واکنش ها بر سر ادعاهای سارا امت علی و شماری از هنرجویان سابق آیدین آغداشلو درباره تجاوز جنسی این هنرمند به آن ها همچنان ادامه دارد. دیشب یکی از کاربران توییتر ایران، با انتشار متنی مدعی شد که محسن نامجو، خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور، هفت سال پیش به وی تجاوز کرده است.

ادعاهای این کاربر ناشناس توییتر نیز ساعاتی پیش با واکنش محسن نامجو روبرو شد. محسن نامجو که در سریال مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی قرار گرفته است، با انتشار ویدیویی در اینستاگرامش، ادعاهای مطرح شده را تکذیب کرد. نوع بیان و گفتار محسن نامجو در واکنش به ادعای فردی که مدعی است که قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو قرار گرفته، با واکنش های متفاوتی از سوی هواداران و منتقدان این خواننده همراه شده است.

پانیدا خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور نیز اعلام کرده که مورد آزار و اذیت جنسی محسن نامجو قرار گرفته است. محسن نامجو، متولد ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۴ در تربت جام، آهنگساز و خواننده و نوازنده و ترانه سرای ایرانی است که مدتی است در آمریکا سکونت دارد و تا پیش از کرونا، کنسرت هایی در آمریکای شمالی برگزار می کرد. اولین آلبوم او ترنج نام دارد که سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شد و تا کنون ده ها آلبوم منتشر کرده که «مطنطن» در سال ۲۰۲۰ جدید ترین محصول اوست.

محسن نامجو
تصویر پست توییتری کاربری ناشناس که مدعی است که قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو در خارج از کشور در زمانی که در خواب بوده قرار گرفته است

محسن نامجو در پیام ویدویی ۶ دقیقه و ۳۴ ثانیه ای خود در پاسخ به ادعای فردی که خود را قربانی تجاوز جنسی محسن نامجو در چند سال پیش خطاب کرده گفته که پس از شنیدن ادعاهای کاربر ناشناس توییتر، قصد پاسخ فوری داشته اما تصمیم گرفته پس از گذشت چند روز، پاسخ بدهد.

محسن نامجو
پست اینستاگرامی محسن نامجو در واکنش به اتهامات تجاوز جنسی مطرح شده توسط شماری از کاربران توییتر

محسن نامجو در پیام ویدیویی گفته که پس از گذشت چند روز از انتشار ادعای یک کاربر ناشناس در توییتر مبنی بر تجاوز جنسی وی به این شخص، چند روز سکوت کرده تا پاسخ او، با احساسات نباشد.

محسن نامجو گفته که اتهامات، مربوط به زمان اخیر نیست و به سالیان قبل بازمیگردد و ایشان در همان زمان نیز اتهامات وارد شده را رد کرده است. ایشان در این ویدیو میگوید که بعضی از شنوندگان دفاعیه ویدیویی محسن نامجو، حرف های وی را باور و برخی نیز آن ها را باور نمی کنند و کاری هم از دست ایشان بر نمی آید.

محسن نامجو در ویدیو گفته است که در در فضای مجازی و دادگاه قضاوت عمومی، نه قاضی وجود دارد، نه وکیل وجود دارد و نه مدعیان، مدرک و سند رو می کنند و با هویت های ناشناس، سابقه چهره های مختلف را مخدوش می کنند. او اضافه می کند که در سیستم قضایی آمریکا که زنان و اقلیت ها و مهاجرین را در بعضی موارد در برابر قانون، شهروند درجه دو می داند، حداقل از منظر دیدگاه نظری، متهم تا جرمش اثبات نشده است، بی گناه است.

محسن نامجو گفته که اتهامات زده شده مربوط به هفت سال پیش است که معروفیت و موقعیت محسن نامجو طبق اذعان ایشان، به اندازه حالا نبوده است. این گفتار محسن نامجو، واکنش های گسترده ای را در میان منتقدان وی و حامیان قربانیان تجاوز جنسی به دنبال داشته است.

محسن نامجو در بخشی از پیام ویدویی خود به انتشار دهندگان اتهامات تجاوز جنسی وی به بعضی زنان در آمریکا، هشدار می دهد که با انتشار چنین شایعاتی، کمک زیادی به شنیده نشدن حرف کسانی می کنید که قربانیان واقعی تجاوز جنسی هستند و اینجریان افشاگری تجاوز جنسی را به حاشیه می کشانید.

کاربری به نام MAHI، در تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۲۰ میلادی با انتشار پستی در توییتر، مدعی شد که محسن نامجو وی را در خانه دوستش مورد تعرض جنسی قرار داده است و سپس او و دوستش، محسن را از خانه اش بیرون کرده است و مراتب را به پلیس اعلام کرده است.

این کاربر ناشناس توییتری که مدعی است، قربانی تعرض جنسی محسن نامجو قرار گرفته، اعلام کرده که سابقه آشنایی قبلی با محسن نامجو را نداشته اما دوستان مشترکی با این خواننده داشته است. این کاربر ناشناس توییتر، از هشتگ #METOO و #METOOIRAN که در هفته های اخیر از هشتگ های محبوب منتقدان، حامیان و مدعیان آزار و اذیت جنسی مردان و زنان در توییتر است، برای دیده شدن بهتر و بیشتر پست جنجالی خود استفاده کرده است.

روی این ۲ هشتگ، هزاران پست درباره روایت های مدعیان و قربانیان تجاوز جنسی در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شده است.

صفحه اینستاگرام محسن نامجو بیش از ۳۰۰ هزار دنبال کننده دارد و پست ویدیویی او در واکنش به اتهامات تعرض جنسی، بیش از ۳۰۰ هزار بار دیده شده و با هزاران کامنت هواداران و حامیان قربانیان تجاوز جنسی همراه شده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود