رنگ لباس تان در مورد شخصیت تان چه می گوید؟

رنگ لباس تان در مورد شخصیت تان چه می گوید؟

محققان حوزه ی روانشناسی با تحقیق بر روی رنگ ها پی برده اند برخی از آن ها می توانند به ما کمک کنند بعضی جنبه های شخصیت خود را برجسته کنیم. البته هیچ قاعده ی کلی ای در این خصوص وجود ندارد چون در هر فرهنگی درک متفاوتی از رنگ ها وجود دارد، اما حقیقت آن است که شما می توانید پوشش خود را به گونه ای انتخاب کنید که با آن پیام مشخصی را برسانید. لباس های شما می توانند پیام های ظریف اما واضحی را انتقال دهند.

در ادامه به محبوب ترین رنگ هایی که افراد از آن ها در پوشش خود استفاده می کنند خواهیم پرداخت و می خواهیم ببینیم هر یک چه معنایی دارند.

آبی: آرامش

رنگ آبی اثری آرامش بخش دارد. به گفته ی مشاوران مد و فشن، توصیه می شود در مصاحبه های کاری خود لباسی به رنگ آبی به تن کنید چون این رنگ نماد وفاداری است. اینطور که گفته می شود به همین دلیل است که در برخی کشورها یونیفورم نیروهای پلیس به رنگ آبی است.

زرد: خلاقیت

از منظر روانشناختی، زرد رنگ قدرتمندی است. این رنگ با احساسات، خلاقیت و اعتماد به نفس بالا مرتبط است. رنگ زرد هیجان، انگیزش و روحیه ی خوب را تداعی می کند.

صورتی: معصومیت

طیف های تیره تر صورتی می تواند حس هایی تداعی گر خوشی و هیجان ایجاد کند. طیف های کمرنگ تر صورتی را بیشتر به کسب آرامش و حتی فقدان انرژی ربط می دهند. در بسیاری از فرهنگ ها صورتی را رنگی زنانه می دانند، که در موقعیت های کاری توصیه می شود در حد تعادل از آن استفاده شود. برخی پیام های مهم این رنگ عبارتند از معصومیت، عشق، فداکاری و بخشندگی.

سفید: پاکی

در بسیاری از فرهنگ ها سفید را رنگ کامل و بی نقص بودن می دانند. این رنگ نور، تازگی، پاکی، آرامش، خلوص، خوبی و معصومیت را تداعی می کند. رنگ سفید معنای ضمنی مثبتی هم دارد.

سبز: طراوت

رنگ سبز بی شک طبیعت را تداعی می کند و آن را از نظر احساسی هم رنگی آرامش بخش می دانند. این رنگ حسی از طراوت، هماهنگی و تعادل ایجاد می کند.

قرمز: شور و حرارت

رنگ قرمز نه تنها تداعی گر حرارت، قدرت، شور و نشاط و عشق، بلکه تداعی گر خطر، پرخاشگری و نفرت هم هست. این رنگ در پوشش حسی از برونگرایی، قدرت و حرارت می دهد.

سرخابی: خوشی

سرخابی یک رنگ برجسته است که بیانگر انرژی، حرارت و خوشی است. سرخابی را رنگی جسورانه و با دنیای هنر مرتبط می دانند. به طور کلی توصیه می شود از این رنگ در فعالیت هایی استفاده کنید که به انرژی نیاز دارند مثل تمرینات ایروبیک و قدرتی در باشگاه.

بنفش: پختگی

بنفش را رنگی سلطنتی می دانند. این رنگ تجمل، ثروت و پختگی را تداعی می کند. این رنگ تا مدت ها سخت گیر می آمد، به همین دلیل از آن در لباس های افراد دارای امتیاز استفاده می کردند.

نارنجی: استقلال

رنگ نارنجی را با استقلال، خودجوشی و نظم مرتبط می دانند. این رنگ می تواند بیانگر اراده ی قوی و رقابت جویی هم باشد.

قهوه ای: ثبات

این رنگ که در طبیعت به راحتی یافت می شود اعتبار و ثبات را می رساند. قهوه ای رنگ بسیار خوبی هم برای انتقال اطلاعات جدید یا دشوار است چون گفته می شود جوی خنثی برای گفتگو ایجاد می کند.

خاکستری: بی طرفی

رنگ خاکستری نمادی از بی طرفی و پختگی است. خاکستری بعد از رنگ آبی پر استفاده ترین رنگ در مصاحبه های کاری است. این رنگ حسی از اقتدار را به گونه ای ملایم تر از رنگ سیاه تداعی می کند.

سیاه: آراستگی

رنگ سیاه را هم طراحان مد و فشن دوست دارند هم جوان ها. این رنگ تیره انسجام و آراستگی را تداعی می کند. رنگ سیاه نشانگر قدرت است اما می تواند حسی از خشونت یا محصور شدن را هم برساند. توصیه می شود هنگام شرکت در مصاحبه های کاری هر دو بعد این رنگ را در نظر داشته باشید تا حتماً بتوانید پیام مناسب را برسانید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود