۴ نظر

یئونمی پارک ۲۶ ساله، شهروند اهل کره شمالی که به تازگی از این کشور فرار کرده، زندگی در آنجا را پر از «سرکوب و سیاهی مطلق» توصیف کرده است. او همچنین ادعا می کند که رژیم کیم جونگ اون عمداً مردمش را گرسنگی داده و این رویه را «انتخاب» کرده است. خانم پارک در مصاحبه با واشنگتن پست در این باره گفته است که کره شمالی با دیگر کشورهای کمونیستی و منزوی مانند کوبا بسیار متفاوت است: «در این کشورها به نوعی این درک وجود دارد که آن ها غیرطبیعی، منزوی و مردمشان در خطر هستند. اما کره شمالی چنان از دیگر نقاط جهان دور مانده که یک قلمرو کاملاً تنها و جدا مانده است. وقتی آنجا زندگی می کردم نمی دانستم که در یک کشور منزوی زندگی می کنم. نمی دانستم که در حال ستایش یک دیکتاتور هستم».

افشاگری های دختر فراری اهل کره شمالی: رهبران کشور عمداً ما را گرسنگی می دهد

یئونمی در ادامه در مورد مشکل قحطی و گرسنگی در کشورش گفته و ادعا می کند که در کودکی برای رفع گرسنگی به خوردن حشرات روی آورده است. وی همچنین مدعی است که به طور مکرر جنازه هایی را در خیابان ها مشاهده می کرده و درباره عادی بودن این صحنه ها چنین می گوید: «هرگز این موضوع را چیز معمولی نمی دانستم. من از زاغه نشین های بمبئی دیدن کرده ام، به زاغه نشین های دیگر کشورها رفته ام، اما هیچ کدام شبیه کره شمالی نبود زیرا قحطی و گرسنگی در کره شمالی یک قحطی سیستماتیک از جانب کشوری است که انتخاب کرده ما را گرسنگی بدهد». این فعال مدنی در ادامه به برنامه تسلیحات هسته ای کره شمالی اشاره کرده و می گوید: «اگر آن ها تنها ۲۰ درصد از هزینه ای که صرف سلاح های هسته ای می کنند را بدهند، هیچ کسی در کره شمالی از گرسنگی نخواهد مرد اما رژیم تصمیم گرفته که ما را گرسنه نگه دارد».

افشاگری های دختر فراری اهل کره شمالی: رهبران کشور عمداً ما را گرسنگی می دهد

خانم یئونمی در سال ۲۰۰۷ و زمانی که تنها ۱۳ سال داشت از طریق رودخانه یخ زده یالو از کشورش فرار کرد اما پس از عبور از مرز چین به دست قاچاقچیان انسان افتاد. این دو به مدت دو سال در دست قاچاقچیان انسان بوده، در این مدت مادرش مورد تجاوز قرار گرفته و به اجبار به ازدواج با یک کشاورز چینی درآمد. یئونمی مدعی است که در این مدت خود نیز در خطر تجاوز قرار داشته و یکی از ربایندگان از او خواسته که معشوقه اش باشد. بعد از فرار از دست آنان، وی همراه با مادرش به مغولستان رفته و در نهایت در کره جنوبی پناهنده شدند، تا اینکه به ایالات متحده نقل مکان کردند. او اکنون در شیکاگو همراه با شوهرش زندگی کرده و به عنوان فعال حقوق بشر زندگی می کند.

افشاگری های دختر فراری اهل کره شمالی: رهبران کشور عمداً ما را گرسنگی می دهد

یئونمی در کودکی

یئونمی می گوید که علیرغم سختی هایی که متحمل شده، از این که در کره شمالی به دنیا آمده به خود افتخار می کند. وی در ادامه می گوید: «اگر در آن ظلم و ستم و تاریکی مطلق به دنیا نمی آمدم، فکر نمی کنم نوری که اینجا هست را ببینم».

افشاگری های دختر فراری اهل کره شمالی: رهبران کشور عمداً ما را گرسنگی می دهد

وی همچنین در مصاحبه خود مدعی شده که منابع او در کره شمالی به اطلاعش رسانده اند که رهبر کره شمالی هنوز زنده است. این در حالی است که در روزهای اخیر بار دیگر شایعات مربوط به مرگ کیم جونگ اون مطرح شده و بسیاری گفته اند خواهرش کیم یو جونگ جانشین او خواهد بود. خانم یئونمی در این باره چنین اظهارنظر کرده است: «می توانیم بگوییم که کیم یو جونگ رهبر آینده کره شمالی نبوده و فکر نمی کنم که وی علاقه ای به این موضوع داشته باشد کیم جونگ اون به طور کامل در قدرت است و او به این زودی ها مردنی نیست».

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ماشین پروپاگاندا و شستشوی مغزی کودکان در کره شمالی اشاره کرده و می گوید به کودکان این کشور گفته می شود که رهبر کشور می تواند فکر و ذهن آن ها را بخواند. یئونمی می گوید که به دلیل سیستم سختگیرانه آموزشی در مدارس این کشور دوستی و عشق وجود ندارد و احساس ستایش تنها باید مختص رهبر کشور باشد. وی مدعی است که والدینش هیچگاه به او نگفته اند دوستش دارند، موضوعی که در مورد اکثر مردم کشور صحت دارد. این دختر فراری اهل کره شمالی می گوید که وی و خواهرش در مدرسه یاد گرفته بودند که کیم جونگ ایل (رهبر سابق کره شمالی و پدر رهبر کنونی) می تواند فکر تمامی شهروندان را بخواند. وی همچنین می گوید که از دانش آموزان خواسته می شد اشتباهات و نقص های همکلاسی هایشان را پیدا کرده و در «جلسات انتقادی» آن ها را مورد انتقاد و حمله قرار دهند.

افشاگری های دختر فراری اهل کره شمالی: رهبران کشور عمداً ما را گرسنگی می دهد

در روزهای اخیر تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که نیروها و خودروهای نظامی کرده شمالی در حال آماده سازی خود برای یک رژه بسیار بزرگ هستند. گفته می شود که روز ۱۰ اکتبر امسال همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگران کره شمالی، رژه نظامی عظیمی در این کشور برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: «بریگاد شادی»؛ زنانی که خواسته های جنسی رهبران کره شمالی را برآورده می کنند

کیم جونگ اون و تهاجم فرهنگی؛ ۷۰ درصد مردم کره شمالی سریال‌های جنوبی تماشا می‌کنند

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.3 / 5. تعداد رای: 6

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: express
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۴ نظر

ورود

 • ف شهریور 21, 1399

  نوری که اونجاست از غارت منابع اینجاست وگرنه یه چند وقت دیگه همدیگه رو میخورن

 • آهو شهریور 22, 1399

  اره واقعنم
  میگن آدمی که کوره و بعد بیناییش رو بدست میاره خیلی خوشبخت تر از آدمی هست که از اول بینا بوده…

 • Xtract آذر 29, 1399

  دروغ محض برای گرفتن پناهندگی

 • H تیر 7, 1400

  واقعا مردم کره ی شمای بدبختن.در حالی که کره ی جنوبی هر روز داره پیشرفت میکنه