چرا بعضی ها تا بالش خود را بغل نکنند خواب شان نمی برد؟

چرا بعضی ها تا بالش خود را بغل نکنند خواب شان نمی برد؟

بسیاری از ما هنگام خواب تا بالش عزیزمان را بغل نکنیم خواب مان نمی برد. اگر شما هم از این دسته هستید باید بدانید که این عادت گرچه ممکن است به این مربوط باشد که در دوران کودکی عادت داشتیم به حالت جنینی بخوابیم، اما حالا به این شکل نمی خوابیم تا به دوران کودکی مان برگردیم. در حقیقت پشت عادت بغل کردن بالش در هنگام خواب دلایل دیگری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

۱- خروپف و وقفه تنفسی در خواب را کم می کند

بغل کردن بالش هنگام خواب

وقفه تنفسی در خواب نوعی اختلال خواب است که باعث می شود تنفس فرد روانی ای که باید را نداشته نباشد. این مسأله باعث قطع مکرر خواب می شود، در نتیجه در طول شب دائماً از خواب بیدار می شوید، صبح احساس خستگی می کنید و تمام روز خواب آلود هستید.

عادت بغل کردن بالش هنگام خواب فواید فیزیکی دارد، به گونه ای که از مشکل وقفه تنفسی در خواب می کاهد. با بغل کردن بالش ، تکیه گاهی برای کل بدن فراهم می شود و می توانید به پهلو بخوابید.

۲- دلتان نمی خواهد احساس تنهایی کنید

بغل کردن بالش برای بعضی ها هم این احساس را به وجود می آورد که انگار کسی را در آغوش گرفته اند.

درست است که ما همیشه دوست نداریم موقع خوابیدن کسی را بغل کنیم، اما وقتی دائماً احساس تنهایی کنیم و از این وضعیت هم خسته شده باشیم، به چیزی نیاز پیدا می کنیم تا بتوانیم آن را در آغوش بگیریم، حتی اگر معنی اش بغل کردن یک بالش باشد.

۳- داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم برای شما اهمیت زیادی دارد

بغل کردن بالش یک راحتی عاطفی هنگام خواب برای شما ایجاد می کند. این مدل خوابیدن نشان می دهد شما در حقیقت یکی از آن دست افرادی هستید که داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم در روابط خود، به خصوص با اعضای خانواده، اهمیت زیادی برایتان دارد. شما حاضرید برای کمک به کسانی که دوست شان دارید و برایتان مهم هستند تا آن سر دنیا هم بروید.

۴- عادت دارید موقع خواب چیزی را بغل کنید

اگر از آن دست آدم هایی هستید که یک برنامه ی مشخص را به خاطر اینکه برایشان مفید و کمک کننده بوده در پیش می گیرند، مثل بیدار شدن حدود یک ساعت مشخص یا انجام کارهایی مشخص در هنگام صبح و شب، باید بدانید که شما از آن آدم های برنامه محور هستید.

به همین دلیل اگر هر شب قبل از خواب بالش تان را بغل می کنید، معنایش این است که این هم یکی از آن برنامه های همیشگی شما است.

۵- با هجوم آوردن اضطراب میل به بغل کردن چیزی پیدا می کنید

اضطراب خوابیدن را سخت تر می کند. وقتی احساس اضطراب می کنید، بهتر است رختخواب تان را به یک نقطه ی امن و راحت تبدیل کنید. افراد مضطرب برای کم کردن حس اضطراب خود شاید به یک آغوش نیاز داشته باشند.

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: brightside
بدون نظر

ورود