بیماری سپتیسمی
یک نظر

مارگارت هندلسون ۵۷ ساله مادربزرگی است که به خاطر یک بریدگی کوچک با کاغذ به بیماری سپتیسمی مبتلا شد و هر چهار دست و پایش را از دست داد. او حالا تصمیم گرفته شرح زندگی اش را در قالب کتابی با مردم سراسر دنیا در میان بگذارد.

او که بعد از بریدن دست خودش با لبه کاغذ دچار عفونت خونی نادری شد، پس از مرخص شدن از بیمارستان قسم خورد که باقی سال های زندگی اش را وقف آگاهی دادن به آنهایی کند که دچار همین مشکل شده اند.

این زن ۵۷ ساله به خاطر این مشکل دچار بیماری سپتیسمی شد که به سرعت در سراسر بدنش گسترش پیدا کرد و زندگی اش را به خطر انداخت. سپتیسمی یا گند خونی نوعی التهاب است که سراسر بدن را فرا می‌گیرد و به دلیل عفونت پیش می‌آید. علائم و نشانه‌های این بیماری شامل تب، افزایش تپش قلب، افزایش میزان تنفس و سردرگمی هستند.

بیماری سپتیسمی

در ادامه به تشخیص پزشکان دست چپ او از آرنج به پایین قطع شد تا مانع از پیشروی بیماری در بدنش گردند. پزشکان همچنین چهار انگشت دست راست او را هم قطع کردند. ده روز بعد از آغاز این بیماری عفونی هر دو پای مارگارت نیز از زیر زانو قطع شد. او حالا امیدوار است با کتابش آگاهی بخش افرادی شود که به مشکلش دچار شده اند.

مارگارت این کتاب ۸۰ هزار کلمه ای را تنها با همان یک انگشت باقی مانده اش و طی یک فراید دشوار و طولانی به رشته تحریر درآورده و در این باره می گوید:

آدم های زیادی هستند که باید با پیامدهای این بیماری کنار بیایند. این بیماری بسیار خطرناک است و آدم ها به راحتی میتوانند به آن مبتلا شوند. برای همین توصیه می کنم که اگر علائم این بیماری را دارید یا یک بریدگی هرچند کوچک روی بدنتان وجود دارد برای دریافت مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

او صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد:

این بیماری بسیار سریع بدن را درگیر می کند و در فرایند درمان آن هر ثانیه ارزشی بسیار زیاد دارد. من به موقع به بیمارستان مراجعه نکردم و وقتی متوجه شدم که اندام های حیاتی بدنم درگیر شده بودند و تمام تلاش پزشکان صرف حفظ کردن این اندام ها شد.

ماجرای مارگارت از یک بریدگی کوچک روی انگشت اشاره دست راست او شروع شد. بریدگی آنقدر کوچک بود که او مانند هر فرد دیگری به آن توجهی نکرد غافل از اینکه قرار بود اتفاقات بدی را به دنبال داشته باشد.

مارگارت در یکشنبه شب متوجه این زخم روی انگشت خود شد و روز بعد این زخم تبدیل به یک تاول شد. روز چهار شنبه همان هفته حال او به قدری بد شد که مجبور شد به پزشک مراجعه کند. او شش ماه را در بیمارستان سپری کرد تا اینکه نهایتا بدون پاها و دست هایش به خانه بازگشت. خودش می گوید زمانی کمک حال دخترم بودم و از نوه ام مراقبت می کردم حالا حتی نمی توانم رانندگی کنم.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • محسن شهریور 26, 1399

    من دستم رو گاهی با کاغذ بریدم ولی این چند تا دلیل می تونه داشته باشه شاید کاغذ آلوده به باگتری بوده یا شاید که قاومت عفونی بدن خانم هم به دلایلی کم بوده این شکلی نمیشه گفت ولی موقع کار با کاغذ مخصوصا کاغذهای a4 برش خوده باید احتیاط کرد