محققان: چهره مگان مارکل قابل اعتمادتر از ملکه انگلیس است

محققان: چهره مگان مارکل قابل اعتمادتر از ملکه انگلیس است

محقان می گویند چهره ی مگان مارکل قابل اعتمادتر از ملکه انگلیس است و این نتیجه ی تحقیقی است که در آن به بررسی پرتره های ۵۰۰ سال گذشته پرداخته شده است.

کارشناسان دانشگاه PSL فرانسه الگوریتمی ساخته اند که چهره های درون نقاشی های پرتره و عکس ها را اسکن می کند تا میزان «قابل اعتماد بودن» سوژه ها را بر اساس انقباضات عضلانی چهره ی آن ها تشخیص دهد.

محققان متوجه شدند با بالا رفتن استانداردهای زندگی از دهه ی ۱۵۰۰ میلادی، میزان قابل اعتماد بودن چهره ها هم افزایش پیدا کرده بود.

محققان در بخشی از کار خود به مقایسه ی برخی چهره های مشهور با پرتره های قدیمی پرداختند، از جمله مقایسه ی ملکه انگلیس و مگان مارکل با الیزابت اول.

چهره ی مگان مارکل سه و نیم برابر بیشتر از الیزابت اول قابل اعتماد از آب درآمد اما میزان قابل اعتماد بودن چهره ی ملکه انگلیس فقط یک و نیم برابر بیشتر از الیزابت اول بود.

محققان می گویند این الگوریتم میزان قابل اعتماد بودن نه خود شخص بلکه چهره ی او را نشان می دهد.

به گفته ی محققان، مثلاً ممکن است مگان مارکل خود شخص قابل اعتمادی نباشد اما چهره ی او در عکس هایش قابل اعتماد به نظر می رسد.

آن ها می گویند این مسأله احتمالاً برای خود مگان مارکل هم اهمیت زیادی دارد، در واقع بیشتر از الیزابت اول که در پرتره های خود لبخند به لب ندارد.

محققان تصاویر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن را هم با یکدیگر مقایسه کردند و متوجه شدند چهره ی بایدن ۳۰۰ درصد قابل اعتمادتر از ترامپ است.

مقایسه ی تصاویر باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فعلی روسیه هم نتیجه ی مشابهی داشت و نشان داد چهره ی اوباما قابل اعتمادتر از پوتین است.

بررسی های محققان نشان داد در فاصله ی سال های ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی، میزان قابل اعتماد بودن چهره های سوژه ها هر سال بیشتر شده بود.

به گفته ی محققان این مسأله به تغییرات انقباضات عضلانی نمود یافته در چهره ی سوژه های پرتره های این دوره برمی گردد و با بهبود استانداردهای زندگی مرتبط است.

بیشتر بخوانید:

اختلاف عروس های خاندان سلطنتی بریتانیا؛ مگان مارکل دسته گل کیت میدلتون را قبول نکرد

در جستجوی آزادی؛ افشاگری‌های جدید درباره علت جدایی هری و مگان مارکل از خاندان سلطنتی بریتانیا

۱۰ قانون پروتکل سلطنتی که هری و مگان مارکل دیگر مجبور به رعایت‌شان نیستند

۹ حقیقت جالب درباره مگان مارکل، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا

دعوای عروس های خاندان سلطنتی بریتانیا بر سر پوشیدن جوراب شلواری!

 

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود