رهبر کره شمالی به خاطر کشتن شهروند کره جنوبی عذرخواهی کرد

رهبر کره شمالی به خاطر کشتن شهروند کره جنوبی عذرخواهی کرد

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفته «خیلی متأسف» است که نیروهای کشورش یک مرد اهل کره جنوبی را برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به کره شمالی با شلیک گلوله کشتند. این خبر را مقامات کره جنوبی اعلام کردند.

به گفته ی مسئولین کره جنوبی، سربازان کره شمالی یکی از مقامات شیلات کره جنوبی را که مردی ۴۷ ساله بود، به ضرب گلوله از پای درآوردند، سپس روی جدش نفت ریختند و آن را آتش زدند تا مطمئن شوند از او ویروس کرونایی وارد کشورشان نمی شود.

این حادثه خشم جهانی را برانگیخته و تنش ها در کره جنوبی را افزایش داده است. مون جا-این، رئیس جمهور کره جنوبی این اقدام را عملی «غیر قابل بخشش» عنوان کرده است.

دستیاران رئیس جمهور کره جنوبی روز جمعه تأیید کردند که کره شمالی یک عذرخواهی رسمی به همسایه ی جنوبی خود ارسال کرده است.

سوه هون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور کره جنوبی اظهار داشت: «رهبر کیم جونگ اون تأسف بسیار خود را از حادثه ی غیر مترقبه و ناگوار رخ داده در آب های ما که ناراحتی شدید رئیس جمهور مون جا-این و هموطنان مان در کره جنوبی را در پی داشت، ابراز کرد.»

عذرخواهی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی

کیم در نامه ای گفته بود متأسف است که به جای آنکه یاری گر رئیس جمهور مون و مردم کره جنوبی در غلبه بر «ویروس منحوس کرونا» باشد، «باعث ناراحتی آن ها شده است».

در این نامه آمده بود، مرد اهل کره جنوبی – که بر اساس برخی گزارشات تلاش داشت به سمت کره شمالی فرار کند – در حالی در آب های کره شمالی پیدا شد که با یک جلیقه نجات روی آب معلق مانده بود. او روز ۲۱ سپتامبر مفقود شده بود.

طبق اظهارات کره شمالی، سربازان این کشور ۱۰ گلوله به سمت مرد مذکور که «غیر قانونی وارد آب هایشان شده بود» شلیک کردند و او نتوانست خود را احراز هویت کند. با این حال، مقامات کره شمالی به آتش کشیدن جسد این مرد را تکذیب کرده اند. آن ها می گویند فقط جلیقه ی نجات مرد را آتش زدند نه خودش را، تا از خود در برابر خطر ویروس کرونا محافظت کنند.

مقامات نظامی سئول به نقل از منابعی نامعلوم، بیان کردند مرد اهل کره جنوبی بیشتر از چند ساعت توسط مقامات نیروی دریایی کره شمالی در داخل آب مورد بازجویی قرار گرفته و تمایلش به فرار به کره شمالی را ابراز کرده بود. بعد از آن با دستور «یک مقام بلندپایه» این مرد کشته شده بود.

به گفته ی رسانه های کره جنوبی، مرد مذکور دو فرزند داشت، درگیر مشکلات مالی بود و به تازگی هم از همسرش جدا شده بود.

این اتفاق در حالی رخ داد که هم مون و هم کیم تلاش داشتند تنش ها میان دو کشور را کاهش دهند.

 بیشتر بخوانید:

کرونا در کره شمالی؛ تصاویری جدید و دیدنی از حال و هوای کشور کره شمالی در دوران کرونا

رمزگشایی از استایل رهبر کره شمالی؛ لباس‌های «کیم جونگ اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

حقایقی جالب و خواندنی درباره همسر رهبر کره شمالی

نگاهی به عادت های عجیب رهبر کره شمالی در سفرهایش

قدرتمندترین زن کره شمالی کیست؟ با خواهر مرموز و پر نفوذ رهبر کره شمالی آشنا شوید

انتشار عکس هایی نادر از دوران کودکی رهبر کره شمالی و شایعاتی در مورد مادرش

وارثان تاج و تخت «کیم جونگ اون»؛ در مورد سه فرزند رهبر کره شمالی چه می‌دانیم؟

 

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود