روایت کارگردان «تنها در خانه» از حضور اجباری دونالد ترامپ در این فیلم

روایت کارگردان «تنها در خانه» از حضور اجباری دونالد ترامپ در این فیلم

فیلم کمدی «تنها در خانه» (Home Alone) این روزها سی امین سالگرد خود را سپری می کند، فیلمی آنچنان موفق که ۴ دنباله برای آن ساخته شد. اما تنها قسمت دوم این مجموعه فیلم به نام «تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک» (Home Alone 2: Lost in New York) بود که با نقش آفرینی کوتاه دونالد ترامپ همراه شد.

دونالد ترامپ قبل از آنکه چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شود به عنوان یک تاجر نیویورکی شهرت داشت. همین مسأله بود که سبب شد او در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ از فرانشایز «تنها در خانه» سر در آورد.

کریس کلمبوس کارگردان قسمت های اول و دوم مجموعه فیلم «تنها در خانه» به تازگی در مصاحبه ای از ماجرای حضور دونالد ترامپ در این کمدی موفق پرده برداشته است.

در اپیزود «گمشده در نیویورک» یک بار دیگر خانواده ی کوین (با بازی مکالی کالکین) تنهایش می گذارند و او از نیویورک سردرمی آورد. کوین با چرب زبانی موفق می شود در هتل مجلل پلازا اتاق بگیرد و بار دیگر با سارقان اپیزود اول یعنی هری (با بازی جو پشی) و مارو (با بازی دنیل استرن) رو در رو می شود.

دونالد ترامپ فیلم تنها در خانه

نمایی از حضور دونالد ترامپ در فیلم تنها در خانه

دونالد ترامپ و مکالی کالکین در هتل پلازا، سال ۱۹۹۱

کلمبوس در مصاحبه ی خود گفت در آن زمان دونالد ترامپ صاحب هتل پلازا بود، به همین خاطر در جریان ساخت فیلم سر و کارشان به او افتاد.

کلمبوس در اینباره گفت: «می خواستیم در سالن انتظار هتل فیلمبرداری کنیم. برایمان مقدور نبود هتل پلازا را با دکور بازسازی کنیم.»

تیم تولید تصور می کردند طبق رویه ی معمولی که در مورد فیلمبرداری در یک مکان خاص وجود دارد، پرداخت مبلغی به ترامپ کفایت خواهد کرد و همه چیز رو به راه خواهد شد. اما این برای ترامپ کافی نبود.

کلمبوس در این مصاحبه گفت: «ما هزینه را پرداخت کردیم و او هم گفت که فقط به این شرط می توانیم از پلازا استفاده کنیم که خودش هم در فیلم باشد. به خاطر همین قبول کردیم که در فیلم باشد.»

معلوم نیست خود کلمبوس هم از ابتدا می خواست این نقش آفرینی کوتاه ترامپ را در فیلمش نگه دارد یا نه، اما وقتی برای اولین بار اپیزود «گمشده در نیویورک» را برای تماشاچیان نمایش دادند، برای کلمبوس مسلم شد که این حضور کوتاه را از فیلمش حذف نکند.

کلمبوس در اینباره گفت: «مردم وقتی ترامپ را روی پرده دیدند دست زدند و هورا کشیدند. به خاطر همین به تدوینگر فیلم گفتم سکانس ترامپ را نگه دارد، این سکانس برای تماشاچی ها است. ولی شکی نبود که او با زورگویی خودش را در فیلم جا کرد.»

در ادامه می توانید ویدئویی از سکانس حضور دونالد ترامپ در فیلم تنها در خانه را مشاهده کنید:

بیشتر بخوانید:

«تنها در خانه ۲»؛ چرا سکانس کوتاه مربوط به حضور «دونالد ترامپ» در کانادا حذف شد؟

۱۳ حقیقت جالبی که تا کنون درباره فیلم «تنها در خانه» نمی دانستید

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • آترین آبان ۲۸, ۱۳۹۹

    همینجوری هم بود که رئبس جمهور شد. خودش رو قالب کرد به مردم.