داستان «بایا» و سیامک انصاری و شرایط استفاده از خدمات

داستان «بایا» و سیامک انصاری و شرایط استفاده از خدمات

بایا یا baya.ir‌ نام یک سامانه معرفی کالا و خدمات در ایران است که در چند وقت اخیر تبلیغات گسترده ای در شبکه های صدا و سیما داشته و سیامک انصاری، کارگردان سریال طنز ۰۲۱ هم سفیر تبلیغاتی آن محسوب می شود. شعار شبکه هوشمند خرید و فروش کالا و خدمات در فروشگاه اینترنتی بایا دیده می شود. تامین کنندگان کالا و خدمات بایستی در سامانه بایا ثبت نام کنند و هزینه ای پرداخت شود که حدود ۳ میلیون ریال است. بایا در لغت به معنی ضروری و بایسته است.

با کمی جست‌و‌جو می‌فهمیم بایا که گویا یک سایت ارتباطی بین تامین‌کننده‌ها و مصرف‌کننده‌هاست به شرکت «دانش پارسیان» تعلق دارد؛ شرکتی که با مراجعه به سایتش می‌بینیم پشتیبان و مجری طرح‌های بزرگ دولتی است مثل سامانه سیب وزارت بهداشت، سامانه الکترونیکی کووید ۱۹ و سامانه الکترونیکی ثبت نام اصناف و صنایع.

بایا متعلق به شرکت دانش بنیان پارسیان است. مدیرعاملی ان را  ابراهیم ابراهیم بای سلامی از برادران یکی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی بر عهده دارد. غلام‌حیدر ابراهیم بای سلامی، نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بود که فعالیت های وب در سایت دانشگاه ut.ac.ir در دسترس است.

بایا

آگهی تغییرات شرکت دانش پارسیان مالک سامانه بایا

ابراهیم ابراهیم بای سلامی که مدیریت بایا را در اختیار دارد، در ۱۸ اذر ماه سال ۱۳۹۳ نیز شرکت آرتان شایان دیبا را در زمینه فعالیت های عمرانی در تهران تاسیس کرده بود و با فرزانه شجاعیان شریک بود. طبق اطلاعاتی که Nic.ir ارائه کرده، صاحب امتیاز دامنه ۴ کاراکتری Baya روی پسوند ملی ایران، موسسه دانش پارسیان است و روی سرور Arvancdn نصب شده است.

بایا عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بوده و از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت نیز نماد اعتماد الکترونیک دارد. در یک سال اخیر بیش از ۱۰۰۰ سایت، لغو نماد شده اند. هزینه های ارزیابی بایا از تامین کنندگان کالا و خدمات یک بار اخذ می شود و بیش از ۳۰۰۰ کارشناس برای بررسی و راستی آزمایی ادعای تامین کنندگان کالا و خدماتی که خواهان حضور در این سیستم هستند در اختیار دارد.

در فروش خدمات در بستر بایا ، ۳ تا ۵ درصد سود بر میدارد و در فروش کالا نیز بین ۱ تا ۳ درصد. متقاضیان B2C و B2B در بستر بایا می توانند از خدمات این کارآفرینی دیجیتالی کشور استفاده کنند. شرکت دانش پارسیان به عنوان طراح این سامانه است. در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده است.

شرایط استفاده از خدمات سامانه بایا

اگر خواهان استفاده از خدمات بایا به عنوان شخص حقوقی یا حقیقی هستید باید بدانید که باید شرایط استفاده از خدمات را بدانید. به دلیل آنکه احتمالا بخشی از هموطنان، خواستار ثبت اطلاعات در این سامانه باشند، در این گزارش روزیاتو، درباره شرایط استفاده از خدمات سامانه بایا اطلاعاتی ارائه شده است که باید دقت مطالعه کنید.

هر خدماتی که از این سایت دریافت می کنید، مشمول شرایط و ضوابطی است. بایستی شرایط را قبول کرده و در بخش ثبت نام، تیک مطالعه این شرایط که در زیر آمده را بزنید. قرارداد شما با این سامانه به صورت مکتوب امضا می شود.

رابطه شما با بایا بر اساس قوانین تجارت و قوانین تجارت الکترونیک ایران خواهد بود.

بدانید که قرارداد شما با شرکت دانش پارسیان (سهامی خاص) است و نه صرفا یک سایت. کالا و خدمات ارائه شده در سامانه باید مجاز باشد. اگر محصول بدلی یا fake‌ دارید، قابلیت عرضه ندارد. هر تامین کننده ای باید یک نماینده به سامانه معرفی کند. همه تعاملات با این فرد خواهد بود و در قبال کالا و خدمات ارائه شده مسئول خواهد بود.

اگر قصد ثبت نام در این سامانه دارید با گواهینامه های رسمی و مجوزهای لازم را از نهادهای ذیربط اخذ کرده باشید. خدمات و محصولات شما به عنوان تامین کننده کالا و خدمات بایستی با اصل رقابت پذیری همراه باشد و تعرفه گذاری آن طبق قوانین کشور باشد.

وظایف تامین کننده کالا و خدمات در بایا

تامین کننده کالا و خدمات حقیقی یا حقوقی در بایا بایستی موارد زیر را در نظر داشته باشد:

 • تامین کننده کالا و خدمات بایستی استانداردهای ارائه محصول را رعایت کند.
 • تامین کننده کالا و خدمات بایستی کالای مورد درخواست مشتری را در اسرع وقت ارسال کند.
 • نوسانات ارز و عدم موجود و اشتباه در تحویل مورد قبول نیست.
 • هر خسارتی که به بایا بخورد از تامین کننده، اخذ می شود.
 • از محل مطالباتش برداشته می شود. حق فسح قرارداد یکطرفه بایا با تامین کننده کالا و خدمات وجود دارد.
 • تامین کننده کالا و خدمات در بایا بایستی صرفا خدماتی به مشتری دهد که از طریق بایا، دریافت و وجه آن پرداخت شده باشد.
 • اگر مشتری شما خواهان خدمات اضافی است، بایستی وی را برای ثبت موارد جدید در بایا راهنمایی کنید. اگر خدماتی داده و به بایا اطلاع ندهید، مصداق تقلب بوده و امکان فسخ قرارداد وجود دارد.
 • طبق ماده ۳۷ و ۳۸ قانون تجارت الکترونیک ایران، هر تامین کننده کالا در ایران بایستی محصول انصرافی مشتری را دریافت و وجوه را عودت کند. مرجع تشخیص عیب محصول، بایا است و با کارشناسان، تعیین تکلیف می کند.
 • اگر عیب در محصول احراز شود، تامین کننده مکلف به استرداد کالا و یا جبران خدمت است و کلیه هزینه ها باید جبران شود. تامین کننده کالا باید اعلام کند که مالک قانونی کالا یا داری حق فروش است.
 • با عنایت به الزام و التزام اشخاص از جمله بایا و یا تامین‌کننده به اجرای صحیح قوانین، تامین‌کننده مکلف است که کلیه قوانین مربوط به حیطه فعالیت خویش در بایا را رعایت و اجرا نماید.
 • تامین‌کننده مکلف است نسبت به ارائه محصول، کلیه استانداردهای بایا را رعایت و از ارائه محصول بصورت تقلب، قاچاق کالا، تخلفات تعزیراتی همچون گران‌فروشی یا کم‌فروشی، زیرفروشی (دامپینگ)، مواد مخدر (تخدیری، محرک و یا توهم‌زا) و محصولات غیربهداشتی اجتناب نماید.
 • در صورت تعقیب یا نظارت نهادهای ذی‌صلاح، تامین‌کننده شخصا پاسخگو خواهد بود به نحوی که هیچگونه تعرضی و یا خسارتی به بایا باز نگردد و در صورت ورود خسارات و یا تعرض به بایا، وجه التزام (خسارات یا جریمه قراردادی) متناسب با رفتار تامین‌کننده از وی مطالبه می‌گردد. در صورت وقوع موارد فوق، خسارات ناشی از عمل تامین‌کننده در توافق نامه سطح خدمات منعکس گردید.

محرمانگی در بایا

 • تامین‌کننده متعهد به حفظ محرمانگی نام کاربری و رمز عبور درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده بوده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اقدامات لازم از جمله تغییر رمز عبور در دوره‌های متعارف و عدم افشای آن به اشخاص ثالث را مبذول خواهد داشت.
 • بدیهی است مسوولیت هرگونه سهل‌انگاری در حفظ نام کاربری و رمز عبور، مسوولیت‌های ناشی از استفاده از رمز عبور و به طور کلی فعالیت‌هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می‌پذیرد بر عهده تامین‌کننده می‌باشد.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا تخلف یا سوء استفاده اشخاص ثالث، تامین‌کننده مسوول و پاسخگوی نهادها و مراجع ذیربط و جبران هرگونه خسارت احتمالی وارده است و باید در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید.
 • تامین‌کننده مکلف است هرگونه مشکل احتمالی را سریعاً به بایا اعلام نماید و جهت حل و فصل آن همکاری لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت مسوولیت هرگونه سوء استفاده از درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده یا خسارات ناشی از آن بر عهده تامین‌کننده است.
 • تامین‌کننده اقرار نمود هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه استخدامی از جمله کارگر و کارفرمایی فیمابین طرفین نبوده و نخواهد بود. ضمنا تامین‌کننده ضمن پذیرش مسوولیت مقرر در ماده ۱۲ قانون مسوولیت مدنی، بایا را از هرگونه مسوولیت مدنی، قراردادی و ضمان مصون می‌دارد.
 • تامین‌کننده کلیه مسوولیت‌های مترتب بر تامین و تهیه محصول، عرضه و نمایش در بایا و تحویل محصول به مشتری را به عهده گرفت و عدم اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر موضوعات فوق، رافع مسوولیت وی نیست.
 • تامین‌کننده مکلف است که از واگذاری حقوق و تکالیف خویش در ارائه محصول (کالا و خدمات) به هر شخصی و با هر عنوانی حتی وکالت، نمایندگی، جعاله، صلح پرهیز نماید. بدیهی است در صورت اطلاع بایا قرارداد فسخ و کلیه خسارات مطالبه می‌گردد.
 • تامین‌کننده مکلف است با رعایت قوانین و مقررات حاکم نسبت به صدور فاکتور به مشتری اقدام نماید.
 • قوانین و مقررات ذکر شده در بایا ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین تامین‌کننده مکلف به بررسی قوانین و مقررات در هر بار استفاده از آن می‌باشد و استفاده از بایا به معنی پذیرش تغییر در قوانین و مقررات آن است. اگر بعد از تغییر، تامین‌کننده همچنان با بایا همکاری نماید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌ است.

تعهدات بایا چیست؟

بایا متعهد است تا با اختصاص فضای الکترونیکی و امکانات دیجیتالی به تامین‌کننده، متناسب با درخواست تامین‌کننده آنها را ارائه نمایند. مشروح نحوه تعامل به شرح درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده است. بایا متعهد است ساختار شناسایی، طبقه‌بندی و کدگذاری متناسب با گستره محصولات قابل ارائه در بایا را تهیه و در درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده ارائه و بروزرسانی نماید.

‌بایا متعهد است آموزش کار با درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده را یکبار بصورت رایگان و الکترونیکی به نماینده تامین‌کننده ارائه دهد.
بایا متعهد است کلیه ابلاغ‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها را با سرشماره پیامکی ۱۰۰۰۲۱ و یا نشانی پست الکترونیکی crm@baya.ir انجام دهد.
در صورت تغییر سرشماره پیامکی و یا نشانی پست الکترونیکی، موضوع از طریق ارتباطی درگاه ارتباطی بایاو تامین‌کننده ابلاغ می‌گردد.

بایا متعهد است مبالغ مربوط به ارائه محصول به مشتری را به نیابت از تامین‌کننده دریافت نماید و طبق قوانین و مقررات حاکم، در وجه تامین‌کننده پرداخت نماید. پرداخت از طریق شبکه بانکی به منزله رسید آن است.

وجه التزام (خسارات یا جریمه قراردادی)

درصورتی که تامین‌کننده اقدام به نقض قوانین و مقررات و همچنین توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) یا نقض هریک از تعهدات قراردادی خود نماید و در موعد مقرر یا به طور صحیح تعهدات خود را انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به خسارات مادی، معنوی و یا عدم‌النفع از جمله ورود خدشه به اعتبار یا شهرت بایا شود، بایا حق دارد وجه التزام را در درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده محاسبه و از تامین‌کننده مطالبه یا راساً از مطالبات تامین‌کننده کسر کند.

فسخ قرارداد

قرارداد فیمابین بایا و تامین کنندگان، قرارداد لازم است. همچنانکه با اراده دو طرف منعقد گردید، با اراده دو طرف نیز قابل انحلال است.
در صورت بروز هر یک از شرایط زیر قرارداد قابل فسخ است:

 • انحلال یا ورشکستگی هر یک از طرفین
 • امر آمر قانونی
 • حکم صریح مراجع قضایی
 • فسخ به مصلحت

بایا می‌تواند در موارد زیر بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی تامین‌کننده به درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده، قرارداد را یک جانبه فسخ نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه خسارات و وجه التزام قراردادی از سوی بایا نمی‌باشد. درصورت نقض تعهدات تامین‌کننده طبق این قرارداد و موارد مندرج در توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) و عدم رفع آن ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ ارسال اخطار الکترونیکی در درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده یا از طریق پست‌الکترونیکی.

واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی تامین‌کننده

بایا ادامه قرارداد را به مصلحت نداند. در صورت اعمال فسخ توسط بایا، بایا موضوع را از طریق درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده و یا پست الکترونیکی و یا پیامکی به تامین‌کننده ابلاغ می‌نماید. اعمال فسخ نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف و یا دادگاه ندارد.

بایا با محاسبه وجوه دریافتی و هزینه‌ها و خسارات با تامین‌کننده تسویه حساب می‌نماید و در اینصورت تضامین قراردادی همچون ضمانت‌نامه بانکی، اعتبارات اسنادی، ترهین ملکی و غیره (در صورت وجود هر یک) را رفع اثر و عودت می‌نماید.

حل اختلاف بین شما و بایا

در صورتیکه اختلافی بین طرفین قرارداد بروز کند اعم از اینکه مربوط به اجرای موضوع قرارداد و یا مربوط به تعبیر و تفسیر هر یک از مواد قرارداد، درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده، توافق نامه سطح خدمات و اسناد و مدارک پیوست آن باشد، ابتدا با اصل حسن نیت بوسیله مذاکره رفع اختلاف می‌گردد و در صورت بقاء اختلاف ظرف پنج روز، موضوع به هیأت داوری ارجاع می‌شود.

هیأت داوری که هیأتی سه نفره است شامل یک نماینده با معرفی کتبی تامین‌کننده، یک نماینده با معرفی کتبی بایا و یک نفر به عنوان سرداور.

سرداور که شخصی با آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص پلتفرم‌ها و همچنین تجارت الکترونیکی است از بین کارشناسان رسمی (در تخصص مربوطه) یا وکلای دادگستری به انتخاب هیأت مدیره دانش پارسیان انتخاب می‌گردد.

تبصره : در صورت عدم معرفی نماینده طرفین در هیأت داوری ظرف مدت یک هفته، هیأت داوری با اکثریت اعضاء تشکیل جلسه می‌دهد. و تصمیم لازم را اتخاذ و ابلاغ می‌نماید.

حق‌الزحمه سرداور مطابق تعرفه (حق‌الزحمه داور مصوب ۱۳۸۰ ریاست وقت قوه قضاییه) توسط محکوم‌علیه پرداخت می‌شود. هیأت داوری صلحاً یا حکماً نظریه داوری را از طریق پست سفارشی ابلاغ می‌نماید.

حفظ اطلاعات مشتریان و قرارداد

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در درگاه ارتباطی بایا و تامین‌کننده و ناشی از قرارداد اعم از اسناد، مدارک و اسرار تجاری، خصوصا اطلاعات مربوطه به مشتریان، را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات و جوانب مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا دو سال از تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است.

طرفین باید کلیه اطلاعاتی که به آنها ارائه شده یا در جریان مذاکرات منتهی به قرارداد یا از این پس در جریان کار کسب می‌نمایند را محرمانه نگاه دارند. هیچ چیز مجوز افشای اطلاعات نمی‌شود مگر تا جایی که به موجب قوانین و مقررات لازم الاجرا یا احضاریه‌های قانونی ایجاب می‌نماید.

با این حال طرف ارائه کننده اطلاعات در این موارد نیز موظف است به سرعت پس از دریافت احضاریه قانونی از مراجع صالح مبنی بر دستور افشای اطلاعات و پیش از هرگونه اقدام، طرف دیگر را مطلع نموده و در صورت الزام قانونی به پاسخگویی، با هماهنگی و در چارچوب قانون اقدام نماید. بایا حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات تامین‌کننده کسر نماید.

اگر خواهان استفاده از خدمات سامانه های ارائه دهنده کالا و خدمات هستید، حتما بخش شرایط استفاده از خدمات و حریم خصوصی را مطالعه کنید. قوانین تجارت الکترونیک را بدانید و به مسائل مالیاتی و ارزش افزوده آگاهی داشته باشید.

دیجیاتو
۴۰ نظر

ورود

 • گاگیک آذر ۱۰, ۱۳۹۹

  سلام استادان گرامی لطفا ببینید در قسمت شرایط چیز دیگه ای جا ننداختید و تمام و کمال شرایط بنفع بایا و همه جوره طرف مقابل رو هنوز هیچی نشده محکوم و رای صادر کردید اصلا هیچ بدرد خور نیسن دیوار و شیپور بهتره شما بهتره یکم اسنراحت کنی خسته بنظر میرسید .

  • علی زمانی آذر ۱۰, ۱۳۹۹

   این مقاله در حمایت یا نقد بایا نیست. صرفا معرفی شرایط حقوقی استفاده از خدمات این سامانه است. برداشت دیگری نداشته باشید

   • س آذر ۱۳, ۱۳۹۹

    رنگ رخسارش خبر از سر درون میدهد جنااااب?

   • س آذر ۱۳, ۱۳۹۹

    رنگ رخسارش خبر از سر درون میدهد جنااااب??

  • علی آذر ۱۸, ۱۳۹۹

   بایا جاسوسیه

   • پارسا دی ۲۴, ۱۳۹۹

    بله بنده هم شنیدم توسط فضایی های گلوبالیست صهیونیست ایلومیناتی طراحی شده چیز جدیدی هم شنیدم میام اطلاع میدم

 • گاگیک آذر ۱۰, ۱۳۹۹

  البته ایم برداشت من هست و انشا الله پر سال ۱۴۰۵ شاید سایتتون موفق بشه !!!!!
  اصلا شرایط که شما وضع کردی به کار نمیاد دیوار و شیپور همچین چیزی ندارن راحت اگهی یا معرفی خدمات رو اگهی میکنی اگه اگهی مشکلی باشه چاپ نمیکنه دیگه ای پیگیری و هیچی نشده حلقه دار رو بگردن اگهی دهنده نمیندازند شما کار و خدمات خادمین رو اطلاع رسانی میکنی یا دادگاه صحرایی درست کردی ؟

  • علی زمانی آذر ۱۱, ۱۳۹۹

   صرفا معرفی شرایط استفاده از خدمات این سایت بود. صحت و سقم و فایده و معایبش با شما اگر کاربر بایا بودی. همین

 • حسین آذر ۱۰, ۱۳۹۹

  این قرارداد ترکمنچای فقط برای مالیات گیری و شناسایی کسبه ای است که مشغول تجارت هستند و دولت اطلاعات آنها را ندارد
  این کجای تجارت است که فقط یکطرف باید سود داشته باشد

 • سعید آذر ۱۱, ۱۳۹۹

  با این شرایط ترکمنچای و یکطرفه
  که طوری تنظیم شده تا حضرات صاحب بایا ، خوب از واسطه گریشون سود کنن اما پاشون به هیچ عنوان خیس نشه
  خیلی مسخره و عجیبه!!!!

  قوانین کاملا یکطرفه به نفع سایت و در یکسری بندها ناقض حقوق تامین کننده هست.

  وقتی پلتفرم های مشابه با شرایط بسیار آسون تر دارن به تامین کننده ها سرویس میدن ، مگر کسی مغز خر خورده باشه یا واقعا بیسواد در فضای مجازی باشه که بیاد تو این پلتفرم ثبت نام کنه.

  فقط مونده مثل شرایط استخدامی ادارات ، حراست بایا بیاد تخقیقات محلی هم بکنه…!!!

  • علی زمانی آذر ۱۱, ۱۳۹۹

   اینم حرفیه

  • K1.D56 آذر ۱۱, ۱۳۹۹

   خوب که مطالعه کنید ، متوجه میشید کار بایا فقط تخلیه کردن جیب تولید کننده و واحد خدماتیه… اول که طرف قراردادشون حق دریافت هیچ مبلغی رو نداره؛
   دوم اینکه با این محکم کاری ماده تبصره هاشون چه کج بری چه نری اگه به هر نحوی دلشون بخواد یه یه انگ به بنگاه مخاطبشون میزنن، هم جریمش میکنن، هم مطالباتتو بالا میکشن،،، هم از طرف مقابلشون شکایت و محکومش میکنن،،، دست آخر پول قاضی مجازی رو هم باید بدی…
   ایناش به کنار، ابتدا قرار داد هر بنگاه طرف قرلر داد اینا باید مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت کنه، شما کل ایرانو در نظر بگیر که چندتا واحد تولیدی و خدماتی ممکنه فریب اینارو بخوره، و چه مبلغی رو به جیب میزنن که آیا بایا راه اندازی بشه یا نشه…

   به نظر من
   به هیچ وجه قابل اعتماد نیست…
   در هر حالت واحد تولیدی و خدماتی طرف قرار داد بایا متضرر میشه…

   حق پیش

 • K1.D56 آذر ۱۱, ۱۳۹۹

  خوب که مطالعه کنید ، متوجه میشید کار بایا فقط تخلیه کردن جیب تولید کننده و واحد خدماتیه… اول که طرف قراردادشون حق دریافت هیچ مبلغی رو نداره؛
  دوم اینکه با این محکم کاری ماده تبصره هاشون چه کج بری چه نری اگه به هر نحوی دلشون بخواد یه یه انگ به بنگاه مخاطبشون میزنن، هم جریمش میکنن، هم مطالباتتو بالا میکشن،،، هم از طرف مقابلشون شکایت و محکومش میکنن،،، دست آخر پول قاضی مجازی رو هم باید بدی…
  ایناش به کنار، ابتدا قرار داد هر بنگاه طرف قرلر داد اینا باید مبلغ ۳۰۰،۰۰۰ تومان پرداخت کنه، شما کل ایرانو در نظر بگیر که چندتا واحد تولیدی و خدماتی ممکنه فریب اینارو بخوره، و چه مبلغی رو به جیب میزنن که آیا بایا راه اندازی بشه یا نشه…

  به نظر من
  به هیچ وجه قابل اعتماد نیست…
  در هر حالت واحد تولیدی و خدماتی طرف قرار داد بایا متضرر میشه…

  حق پیش

 • رسول آذر ۱۲, ۱۳۹۹

  رنگ بنفش و سبز شما را به یاد چه چیزی میندازد ؟؟

  • محمد بهمن ۲, ۱۳۹۹

   دقیقا زدی به هدف منم تا رنگ بنفش رو دیدم یاد … افتادم.

  • ناشناس بهمن ۷, ۱۳۹۹

   عزیز دل برادر چه رنگ بنفش باشه و چه پرچم ایران، سر و ته یه کرباسن. ضمن اینکه این حجم از تبلیغات توی صدا و سیمای خودتون داره انجام میشه

 • مجتبی آذر ۱۲, ۱۳۹۹

  خیلی شبیه fatf ه. دلم نمیخواد بدبین باشم ولی داره اطلاعات تجاری همه ی مردم رو جمع میکنه.

  • علی زمانی آذر ۱۲, ۱۳۹۹

   مردم هم میتوانند ۱۵۰ هزار تومن ندهند و اطلاعاتشان جمع اوری نشود 🙂

   • امیر آذر ۱۲, ۱۳۹۹

    اینارو ول کن اینا همونایی هستن که ولشون کنی میگن مردم باید مثل اول عنقلاب تو بدبختی باشن که اون دنیا برن بهشت!!!

 • علی آذر ۱۲, ۱۳۹۹

  اطلاعات هفت پشت را میخوادپشتوانه امنیتی بایاچیست این اطلاعات برای چیست؟!!!!!!

 • محمد یاقی آذر ۱۳, ۱۳۹۹

  تکرار میکنم
  بایا میخواد خودشو به صورت یک دلال بزرگ در عرصه تولید و خدمات بنا کنه و به صورت درصدی و کاملا ناعادلانه خون تولیدکنندگان رو بمکه

 • سید اسماعیل آذر ۱۳, ۱۳۹۹

  دلالی نوین…..

 • س آذر ۱۳, ۱۳۹۹

  با این تو ضیحاتی که در مورد بایا داده شده واقعا کار کثیفی باید باشه که جیب ملتو بزنن مواظب باشید واحد های تولیدی و صنفی.

 • آنتی رضا ستوده آذر ۱۳, ۱۳۹۹

  میکسش با دارک نایت ته خندست?

  • شاهین آذر ۱۸, ۱۳۹۹

   سلام نه شیپور و نه دیوار و نه دیجی کالا و نه حتی دیجی پروتئین هم که سابتهای خوبی هستن و پر بازدیدن این داستانهارو ندارن این همه هزینه کردن وتبلیغ که هیچ جای امنی بنظر نمیاد بنظر من این ۴ تا سایت خیلی بهتره عمل میکنن ونیاز به همچین سایتی دیگه نیست بهتره بود صاحب بایا با یکی از این سایتها شراکت میکرد که تبلیغات ش هدر نره !!!

 • جعفر آذر ۱۳, ۱۳۹۹

  سلام و خسته نباشین
  یک سوال چرا باید قانون و مقرارات بعد از عقد قرارداد باید تغییر کنه
  و اینکه ما هرمقرراتی که باشه رو باید قبول کنیم
  فقط سوال پیش اومد برام

 • می سی نو آذر ۱۷, ۱۳۹۹

  به نظر من چهارمیخ کردن کسبه و گوش به فرمان بودن که کی بکنم وکی نکنم ،اینوبکنم واونو نکنم،به بایا بگم بعد بکنم،جمع کنین بابا
  راه دیگه ای نبود جیب ملت رو خالی کنن؟
  آیا همه سواد اینو دارن که از بایا استفاده کنن؟
  آیا همه مناطق اینترنت روان دارن تا دسترس باشن؟
  آیا محصول تاییدشده تو ایران وجود دارد؟
  آیا تمام محصولات تولیدی در بازار اطمینان مصرف کننده رو جلب کردن که تامین کننده باید خسارت عدم رضایت مصرف کننده رو پرداخت کنه؟
  آیا مصرف کننده موزی شناخته شده هست یا کد گذاری شده؟
  آیا بازرس اثبات درستی خدمات همه جا مستقرن؟
  خدمات دهنده یه جین ملزومات میخره توش چهارتا سالمه، بعد نرخ مشخص شده ی خدمات چندتاشو جبران میکنه؟
  و ………….؟………..؟………؟
  منکه وارد شدم ثبت نام کنم به درگاه پرداخت وصل شدم کنسل کردم،از همون روز هی پیام میاد بیا زودتر کاروتموم کن تا سه شنبه، بابا ،بایا کنسل کردم،باید بگم گوه خوردم تا ولم کنین.
  بعد حقوق مصرف کننده و تولید کننده و تامین کننده و ……… کشک

 • امیر آذر ۱۸, ۱۳۹۹

  تا غول دیگری ساخته نشده که یکطرفه جیبمون خالی کنه و صدامون جایی نرسه شرکت نکنید در یک سایت مشابه تامین کننده بودم و بی اطلاعاتی کارشناس که منبع خودشو یوتیوب دونست به بنده ضرر ۲۰۰ میلیونی زد و صدام جایی نرسید موقعی که رفتم گفتم شکایت میکنم انقدر پشتشون گرم بود که گفت هرکاری میتونی بکن
  شرکت های دزد را به غول های دزد تبدیل نکنیم

 • mohammad.ghz آذر ۱۸, ۱۳۹۹

  سلام وقت همه تون بخیر
  من ثبت نام کردم و توجه تون رو به نکات زیر جلب میکنم
  همه چیز ابهام داره
  ۱. شیوه ارسال برای مشتری هنوز مشخص نیست خود بایا میگه انبار دارم اما باز هم میگه شرایط ارسال رو خود تون مشخص میکنید که چجوری بفرستید
  ۲. قرار بود که ۹۹۹۹ افتتاح بشه که نشد پرسیدم علت رو گفتن فروشندگان بخاطر تعطیلی کرونا درخواست تعویق زمان افتتاحیه رو داشتن در صورتی که در همون بازه زمانی در مگا کمپین ۹۹۹۹ دیجی کالا بخش اعظم فروش برای فروشندگان بود و بایا هیچ گونه نظر سنجی ای نداشت
  ۳. درثد کمیسیون قطعی معلوم نیس

 • علی دی ۲, ۱۳۹۹

  هنوز هیچی نشده میخواد پول بگیره
  با پشتیبانی تماس گرفتم خودشونم نمیدونن میخوان چکار کنن

 • محمد دی ۲۰, ۱۳۹۹

  دوستان همشون یک طرفه به قاضی رفتن شما بایا رو با دیجی کالا مقایسه کنید میفهمید که بایا با انصاف تره دیجی کالا پول رو بعد از ۴۵روز پی میده بایا بعد از ۲۴ساعت دیجی کالا تو بعضی از محصولات تا ۲۰درصد کارمزد میگیره ولی بایا حدود ۳درصد این قوانین که نوشته شده برید بخونید تو دیجی کالا دوبرابر سخت تر از بایاست

  • ناشناس بهمن ۷, ۱۳۹۹

   همون دیجیکالایی که داری میگی، چندین ساله سابقه داره و مطمئنه. ولی بایا یه شبه با تبلیغات میلیاردی اومده توی تلوزیون. هنوزهم سایتشون راه نیافتاده

 • ناشناس بهمن ۷, ۱۳۹۹

  چجوریه بایا هنوز شروع نکرده، این حجم از تبلیغات داره، ضمن اینکه کلی هم باید کارمند جذب کنن. درحالی که دیجیکالا با سابقه چندین ساله اش، توی تلوزیون تاحالا تبلیغ نکرده

 • سیامک انصاری بهمن ۱۷, ۱۳۹۹

  یه سلام گرم به همه ی شما از اینجا استودیوی بایا??????

 • پلیس فتاح اسفند ۴, ۱۳۹۹

  سلام پلیس فتاح شبکه باهم باید فتلیر با یا دروغ است مرد شکایت کرد

 • پلیس فتاح سس اسفند ۴, ۱۳۹۹

  سلام شبکه باهم باید فتلیر شود با یا دروغ است مرد شکایت کردن

 • پلیس فتاح اسفند ۴, ۱۳۹۹

  پلیس فتاح با یا دروغ است شما دستگیر می شوید این اخطار است

 • صادقی اسفند ۱۰, ۱۳۹۹

  خدایا خداوندا:چندش اورتر،نچسب تر،بی مزه تر،ازین سیامک انصاری رو کره زمین داریم؟؟؟؟؟
  وااای وقتی ادای بانمکارو درمیاره میگم بگیرم…….ولی حیف ک دستم بهش نمیرسه..تو رو خدا روزی روزگاری دیدینش بهش بگید یک نفر گفت ازت عق میزنم.
  خدا خیر مدیری بده ک با توسری زدن تو فیلماش اینو ادم کرد..البته میدونه تنها استعدادش تو سری خور بودن تو فیلمهاست همین وگرنه بدرد لای جرزو جورزم نمیخوره

 • پلیس فتاح اسفند ۱۱, ۱۳۹۹

  پلیس فتاح با یا دروغ است شما دستگیر می شوید

 • دقیقا مرداد ۳۱, ۱۴۰۰

  بایا واقعا کلاهبرداریه، اول میگن کالا موجوده پرداخت ک میکنین بعد میگن تامین کننده قادر ب ارسال نیست لغو بزنین برای برگشت مبلغتون تماااام اطلاعات کارتی و شباتونو میخوان اصلا ندین اصلا اصلا اصلا، مطمئنم پولتونم بر نمیگردونن. اراهیم سلامی رییییدی کلاهبردار