هکتور؛ سگ بولداگی که آلمانی و انگلیسی می فهمد

هکتور؛ سگ بولداگی که آلمانی و انگلیسی می فهمد

یک سگ بولداگ آمریکایی که به طرز بی رحمانه ای در بیرون یک مرکز نگهداری از حیوانات رها شده بود و تنها زبان آلمانی می فهمید، حالا در تلاش برای پیدا کردن خانه ی جدیدی برای او در حال یادگیری زبان انگلیسی است.

این سگ باهوش که هکتور نام دارد را در حالی پیدا کردند که آن را به نرده های یک مرکز نگهداری از حیوانات در انگلیس بسته و تنش را با سیگار سوزانده بودند.

کارکنان مرکز در آن زمان سعی کردند به این سگ یک ساله دستورات ساده ای مثل «بنشین» و «بایست» را به زبان انگلیسی دهند اما هکتور هیچ واکنشی نداشت.

وقتی فهمیدند خودروی مردی که هکتور را بیرون مرکز رها کرده بود پلاک خارجی داشت، آنقدر زبان های دیگر را امتحان کردند تا بالاخره به زبان آلمانی رسیدند.

این سگ بولداگ از آن زمان در این مرکز تحت آموزش است و ظرف چهار ماهی که در آنجا بوده، آموخته به زبان انگلیسی هم واکنش نشان دهد.

با آنکه اعتماد به آدم های جدید برای هکتور سخت است اما کارکنان این مرکز امیدوارند که بتوانند خانه ی جدیدی برایش پیدا کنند.

مدیر این مرکز می گوید: «وقتی پیدایش کردیم یک پوزه بند بزرگ به صورتش زده بودند و با یک زنجیر سنگین آن را بسته بودند که به قدری کوتاه بود که هکتور به سختی می توانست دراز بکشد.»

«زنجیر را خیلی محکم دور گردنش بسته بودند و اصلاً نمی توانست حرکت کند.»

«هکتور به هیچ دستوری در زبان انگلیسی واکنش نشان نمی داد، به همین خاطر، با توجه به خارجی بودن شماره پلاک ماشین آن شخصی که بیرون مرکز رهایش کرده بود، تصمیم گرفتیم چند زبان مختلف را امتحان کنیم و معلوم شد که هکتور کاملاً تربیت شده بود و چندین دستور به زبان آلمانی بلد بود.»

«کم کم هکتور را با کلمات انگلیسی آشنا کردیم و از حرکات دست به همراه دستورات گفتاری استفاده کردیم که واقعاً خیلی زود توانسته آن ها را یاد بگیرد.»

«سگ خیلی باهوشی است و خیلی هم دوست داشتنی است.»

مدیر این مرکز همچنین می گوید همه ی کارکنان آنجا عاشق هکتورند اما برای آن ها مسلم است که افراد سیگاری چیزهای بدی را برای او تداعی می کنند. آن ها حدس می زنند تن هکتور را با سیگار سوزانده بودند و رفتارهای او حدس آن ها را تأیید می کند.

به گفته ی او تنها دو نفر از کارکنان مرکز سیگاری هستند و تنها هم همان دو نفر هستند که هکتور به آن ها اعتماد ندارد و در حضورشان مضطرب می شود.

بیشتر بخوانید:

با استلا آشنا شوید؛ سگی که با صاحب خود حرف می زند + ویدیو

تصاویری تماشایی از شباهت جالب و عجیب سگ ها به صاحبان خود

افتتاح اولین کافی شاپ مجاز به ورود سگ ها در عربستان سعودی

سگ خودکفایی که هر روز به تنهایی با اتوبوس به پارک می رود

در مواجهه با سگ های ولگرد چطور جان خود را حفظ کنیم؟

هر سال زندگی سگ ها معادل چند سال زندگی انسان ها است؟

بازسازی آثار هنری مشهور دنیا توسط صاحب خلاق سگ خانگی

 

تماشای این ویدئو را به شما پیشنهاد می کنیم:

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود