شیوع یک بیماری ناشناخته در هند صدها نفر را راهی بیمارستان کرد

شیوع یک بیماری ناشناخته در هند صدها نفر را راهی بیمارستان کرد

به گفته ی مقامات محلی هند، شیوع یک بیماری ناشناخته بیش از ۳۰۰ تن را در جنوب شرقی این کشور راهی بیمارستان کرده و جان یک نفر را نیز گرفته است.

این بیماران که همگی از شهر الوروی استان آندرا پرادش هستند، از تجربه ی علائمی همچون تشنج، بیهوشی و حالت تهوع در روزهای ابتدایی این هفته خبر دادند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که هند کماکان درگیر مبارزه با همه گیری کرونا است و از نظر آمار مبتلایان کووید-۱۹ رتبه ی دوم را دنیا دارد. آندرا پرادش یکی از استان های هند است که بیشترین آمار ابتلا به این ویروس را دارند و اخیراً ابتلای بیش از ۸۰۰ هزار نفر  به کووید-۱۹ در این استان به تأیید رسیده است.

اما کرونا علت این بستری شدن این جمعیت در هفته ی جاری نبوده است.

به گفته ی مقامات محلی تست کرونای همه ی بیماران منفی بوده و حدود ۱۸۰ نفر آن ها از بیمارستان مرخص شده اند. بقیه نیز وضعیت پایداری دارند. بیماری که جان خود را از دست داد علائمی مشابه بقیه داشته اما دچار یک حمله قلبی مرگبار اما نامربوط شده بود.

طبق اطلاعیه ی منتشر شده از سوی اداره بهداشت استان آندرا پرادش آزمایش خون اولیه ی این بیماران هیچگونه عفونت ویروسی ای مثل تب دنگی یا چیکونگونیا را نشان نداده، دو بیماری که هر دو از نیش پشه منتقل می شوند.

بررسی ها نشان داد آب مورد مصرف همه ی این بیماران از یک منبع مشترک بوده به همین دلیل مقامات محلی در حال آزمایش نمونه های آب شهر الورو به دنبال نشانه ای از آلودگی هستند. این نمونه ها از ۵۷،۸۶۳ خانه جمع آوری و به یک آزمایشگاه پزشکی قانونی ارسال شده است.

مقامات استان آندرا پرادش می گویند علت بیماری هنوز مشخص نیست اما کماکان در حال انجام انواع آزمایشات از جمله آزمایش مواد غذایی و شیر هستند.

متخصصانی از مؤسسات پزشکی هند و یک عصب شناس هم از خارج آندرا پرادش برای انجام آزمایشات مربوط به مواد مسموم کننده ی عصب به شهر اولورو آمده اند.

بیشتر بخوانید:

محققان چینی: ویروس کرونا اولین بار در هند شیوع پیدا کرده نه ووهان

مرد هندی سر همسرش را به خاطر خیانت برید و با خود به اداره پلیس برد + ویدیو

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود