زن آمریکایی رکورد جهانی بلندترین موی آفرو را شکست

زن آمریکایی رکورد جهانی بلندترین موی آفرو را شکست

تلاش های ۹ ساله ی سیمون ویلیامز برای بلند کردن موهای خود افتخاری را نصیبش کرده است.

این زن نیویورکی ۳۲ ساله که طراح مد و لباس است، به تازگی موفق شده رکورد جهانی گینس برای بلندترین موی آفرو (در زنان) را با موهای حجیم خود که بیشتر از ۲۰ سانتیمتر طول و نزدیک به ۲۳ سانتیمتر عرض دارد، از آن خود کند. اندازه ی موهای آفروی ویلیامز تا دور آن هم ۱۰ و ۲۵ سانتیمتر است.

موی آفرو

ویلیامز می گوید موهایش همیشه جلب توجه زیادی می کند.

او گفته: «وقتی موهایم کاملاً درست کرده و بزرگ و حجیم اند خیلی ها به آن خیره می شوند، درباره اش نظر می دهند و تحسینش می کنند. دلم می خواهد که فکر کنم نگاه همه مثبت است ولی بعضی ها طوری خیره می شوند که انگار نمی دانند چه خبر است یا به چه نگاه می کنند.»

این اظهارنظرها یکی از چیزهایی بود که الهام بخش ویلیامز شد تا به دنبال کسب این رکورد رود. او گفته در این راه از اوین دوگاز هم الهام گرفته، آمریکایی دیگری که پیش از این به مدت ۸ سال رکورددار بزرگ ترین موی آفروی دنیا بود.

ویلیامز وقتی فهمید این رکورد را شکسته، باورش نمی شد.

او در اینباره گفته: «دهنم باز مانده بود و بعدم پاهایم شل شد! باورم نمی شد! ایمیل را باز کردم تا مطمئن شوم اشتباه نشده. ۱۰ دقیقه طول کشید تا بفهمم چه نوشته.»

با این حال، هیچ سرم یا محصول جادویی ای به او در رشد تحسین برانگیز موهایش کمک نکرده. ویلیامز گفته برنامه ی مراقبت از موهایش اصلاً پرزحمت نیست: او یک بار در هفته موهایش را خوب به نرم کننده آغشته می کند و سعی می کند تا حد امکان از دستکاری آن ها خودداری کند. بلند کردن مو در خانواده ی ویلیامز امر رایجی است. او خاله ای دارد که قد موهایش به ساق پاهایش می رسد.

و گرچه شکستن این رکورد دستاورد شگفت انگیزی محسوب می شود، اما عشق ورزی به موهای طبیعی خود نه یک شبه، بلکه به تدریج در او شکل گرفته است. ویلیامز ۹ سال قبل، زمانی که ۲۳ سال داشت بالاخره موهای آفروی خود را پذیرفت و این در حالی بود که تا پیش از آن، سال ها موهای خود را صاف یا فر مدت دار کرده بود.

او دراینباره گفته: «فکر می کنم در این رکورد اعتماد به نفس و حس افتخار زیادی نهفته است. اولین باری که تصمیم گرفتم موهای طبیعی خودم را داشته باشم، هیچ کسی نبود که بتوانم سراغش بروم.»

ویلیامز اما می گوید از زمانی که این رکورد را از آن خود کرده از سرتاسر دنیا با او تماس گرفته اند، کسانی که او را الهام بخش می دانند. او بعد از سال ها زندگی با این حس که گویی باید موهای طبیعی خود را از مردم پنهان کند، حالا خوب می فهمد که تحسین شدن به خاطر آن چه معنایی دارد.

منبع: cnn
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود