رقص حرفه ای ربات های شرکت ربات سازی آمریکایی + ویدئو

رقص حرفه ای ربات های شرکت ربات سازی آمریکایی + ویدئو

شرکت بوستون داینامیکس معمولاً ویدئوهایی از ربات های خود در حال بالا رفتن از پله ها، پرش از موانع یا حمل اجسام سنگین منتشر می کند، اما جدیدترین ویدئوی این شرکت حرکات رقص ربات های آن را به رخ می کشد.

این ویدئوی حدوداً  ۳ دقیقه ای ربات ها را در حال انجام انواع حرکات رقص با آهنگی به نام Do You Love Me نشان می دهد.

این ویدئو از زمان انتشارش در یوتیوب در شامگاه روز گذشته بیشتر از ۴۷۰ هزار بار بازدید داشته و برخی کاربران در بخش نظرات عنوان کرده اند رقص این ربات ها از اغلب انسان ها بهتر است.

و حتی ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا هم از دیدن این ویدئو حیرت زده شده و هیجان خود را نسبت به آن ابراز کرده است.

او این ویدئو را در توییتر خود به اشتراک گذاشته و در توضیح آن نوشته است: «این سی جی آی نیست.»

شرکت بوستون داینامیکس کار خود را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد، امری که به ساخت ربات انسان گونه ی Atlas در سال ۲۰۱۳ و سپس ربات Spot Classic در سال ۲۰۱۵ انجامید.

این شرکت از آن زمان به گونه ای خستگی ناپذیر بر روی ساخت ربات های طبیعی و قدرتمند کار کرده که برای صنایع تجاری طراحی می شوند.

تحقیقات این شرکت معمولاً بر ساخت ماشین هایی تمرکز دارد که سرسخت و انعطاف پذیر و قادر به ایستادن بر روی دو یا چهار پای خود باشند. اما ویدئوی جدید این شرکت یک بعد مفرح این شرکت ربات سازی را هم نشان می دهد.

در توضیح این ویدئو در یوتیوب آمده: «ربات های ما دور هم جمع شدند تا آغاز آنچه امیدواریم سال شادتری باشد را جشن بگیرند: تبریک سال نو از طرف همه ی ما در بوستون داینامیکس.»

به گفته ی بوستون داینامیکس Atlas یک ربات انسان گونه با پویایی بالا است که برای گذر از محیط های باز و ناهموار طراحی شده است. این ربات روی دو پا راه می رود.

چهره ی دیگر این ویدئو یک ربات سگ مانند به نام Spot است که پیش از این هم ویدئوی رقص دیگری از آن در سال ۲۰۱۸ با آهنگی از برونو مارس منتشر شده بود.

ربات دیگر به نام Handle جدیدترین ساخته ی شرکت بوستون داینامیکس است. این ربات تعادل خود را بر روی دو چرخ حفظ می کند و توانایی جا به جایی بار دارد.

منبع: dailymail
دیجیاتو
بدون نظر

ورود