دیدار با «گلاره ناظمی»: یکی از ۱۰ داور برتر فوتسال جهان در ۲۰۲۰

دیدار با «گلاره ناظمی»: یکی از ۱۰ داور برتر فوتسال جهان در ۲۰۲۰

گلاره ناظمی متولد سال شصت و یک در روستای دیلمان سیاهکل استان سرسبز مازندران است. او را باید یکی از معروف ترین زنان جوان ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی دانست. گلاره ناظمی در فهرست ۱۰ داور برتر فوتبال داخل سالنی جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی قرار گرفت و به همین خاطر، به این بانوی جوان خوش آتیه کشور می بالیم.

گلاره ناظمی دیلمی، هم در رشته فوتبال آقایان و هم بانوان، داوری کرده است. یکی از نامداران عرصه داوری فوتبال بانوان در جهان بوده و در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنواهن داور بین المللی انتخاب شد. لیگ برتر فوتسال بانوان کار او را آغاز کرد و در رقابت های فوتسال جام باشگاه های مردان در سال ۲۰۱۹ در تایلند نیز گلاره ناظمی سوت زد.

گلاره ناظمی در سال ۲۰۱۹ میلادی در اولین دوره جام ملت های فوتسال زنان اروپا در پرتغال سوت زد. برادر گلاره ناظمی یعنی کوپال ناظمی، داور فوتبال است و او انگیزه گلاره برای حضور در عرصه داوری فوتبال در سن ۱۷ سالگی گردید. گلاره ناظمی مجرد است و اینستاگرام فعالی ندارد.

گلاره ناظمی دیلمی در دی ماه ۹۹ در مصاحبه ای با رسانه ها گفته بود که ۲ ملی پوش به زنان ورزشکار توهین کرده اند. قرار گرفتن نام گلاره ناظمی در فهرست ۱۰ داور برتر فوتسال جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی گویا انتقاداتی علیه گلاره ناظمی به دنبال داشته است.

مهدی فنونی زاده و سپهر حیدری (همسر آرام جوینده) دو فوتبالیست سال های نه چندان دور استقلال و پرسپولیس هستند که گویا گلاره ناظمی را در کانون انتقادات خود قرار داده اند. گلاره ناظمی توسط سایت فوتسال پلنت در فهرست ۱۰ داور برتر فوتسال جهان قرار گرفته و گویا اواخر دی ۹۹، اسامی بهترین داور فوتسال جهان در سال ۲۰۲۰ اعلام می شود. گلاره ناظمی ۱۳ سال تجربه برگزای مسابقات لیگ فوتبال بانوان ایران را در کارنامه دارد.

حضور گلاره ناظمی در مسابقات فوتسال زنان در پورتو پرتغال

گلاره ناظمی از اینکه مهدی فنونی زاده و سپهر حیدری به عنوان پیشکسوت های مطرح فوتبال سرخابی ها، از واژه زن در دعواهایشان استفاده می کند، ابراز ناراحتی کرده است و گفته که این دو شرایط فوتبال بانوان را درک نمی کنند. گلاره ناظمی از اینکه پریا شهریاری به عنوان نخستین ناظر فوتبال زن ایران به رقابت های المپیک توکیو ۲۰۲۱ دعوت شده است خرسند است.

گلاره ناظمی

آخرین اینستانوشته گلاره ناظمی در سال ۲۰۲۰ میلادی

اینستاگرام گلاره ناظمی در نشانی: @gelarehnazemi قرار دارد که حدود ۷۰۰۰ دنبال کننده دارد. گلاره ناظمی چند ماه پیش با انتشار یکی از عکس های کافه گری خود نوشت:

زندگی سخت است اما ماگاهی سخت ترش میکنم .. گاهی آرامش داریم خودمون خرابش میکنیم…
گاهی همه چیز داریم اما محو تماشای نداشته هایمان میشویم…
گاهی حالمون خوبه با نگرانی فردا خرابش میکنیم..
گاهی میشه بخشید اما با انتقام ادامه اش میدیم… گاهی باید انصراف داد اما با حماقت ادامه میدیم… کاش بیشتر مراقب خودمون و تصمیماتمون و گاهی های زندگیمون باشیم.

کافه گردی های گلاره ناظمی در سال ۲۰۱۹ میلادی در پرتغال

گلاره ناظمی در کنار برادرش در فرودگاه امام تهران

گلاره ناظمی در اکتبر ۲۰۱۸ میلادی در کنار تیم داوری ایرانی در بوینس آیرس آرژانتین

ویدیو زیر، مروری دارد بر قضاوت گلاره ناظمی داور بین المللی فوتسال زنان ایران در جام باشگاه های فوتسال جهان بین تیم بارسلون و شنزن چین که در اردیبهشت ۹۸ رخ داد و این برای نخستین بار بود که یک داور بین المللی زن ایرانی رقابت های مردان را قضاوت می کرد.

گلاره ناظمی در مهر ۹۷ در برنامه حالا خورشید روبروی رضا رشیدپور نشست و درباره قضاوتش در آرژانتین گفت.

گلاره ناظمی همواره از امکانات کم برای فوتسالیست های زن در ایران گلایه کرده است. هم چنین از حقوق پایین داوران زن در فوتبال ایران. امیدواریم وضعیت فوتسال و فوتبال زنان ایران و هم چنین اوضاع داوران زن این رشته ها در سال ۲۰۲۱ میلادی بهتر از سال های قبل باشد. ورزش زنان را باید جدی گرفت.

گلاره ناظمی نشان داده است که می توان در حوزه ورزش بانوان در عرصه داوری بین المللی، شاهد افتخار آفرینی های جهانی زنان پر تلاش ورزشکار کشور باشیم و در این عرصه ها با تربیت نیروی با انگیزه، می توان برند ورزش زنان ایران را توسعه داد.

بدون نظر

ورود