پادشاه زنباره تایلند همسر صیغه ای خود را ملکه دوم کشورش کرد

پادشاه زنباره تایلند همسر صیغه ای خود را ملکه دوم کشورش کرد

پادشاه عیاش تایلند همسر صیغه ای خود را با وجود درز ۱،۴۰۰ سلفی برهنه از او، به عنوان هدیه ی تولدش ملکه دوم این کشور کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که پادشاه ۶۸ ساله ی تایلند، صیغه ی سلطنتی خود، سینینات را در روز تولد ۳۶ سالگی اش ملکه ی این کشور کرده است.

این زوج در مراسمی بودایی که روز گذشته در بانکوک، پایتخت تایلند به مناسبت تولد سینینات برگزار شد هر دو کت آبی رنگی به تن داشتند و تعدادی ماهی و پرنده آزاد کردند.

این درحالی است که تنها یک ماه از درز ۱،۴۰۰ تصویر برهنه و نیمه برهنه از سینینات، صیغه ی سلطنتی پادشاه تایلند می گذرد که با نام «کوی» هم شناخته می شود.

درز این تصاویر را با ماجرای رقابت سرسختانه ی میان صیغه ی پادشاه و همسرش مرتبط می دانند.

افشای این تصاویر که برخی از آن ها کوی را برهنه یا نیمه برهنه با ژست های تحریک آمیز در برابر دوربین نشان می دهند، به دنبال پیوستن دوباره ی او به حرمسرای پادشاه تایلند پس از اخراج پرماجرایش از دربار و زندانی شدنش رخ داد.

سینینات، پرستار بیمارستان نظامی سابق، که به تلاش برای کوچک کردن همسر رسمی پادشاه تایلند، ملکه سوتیدا متهم شده بود، عناوین سلطنتی و نظامی اش به او بازگردانده شد.

تصاویر مذکور که تصور می شود توسط خود سینینات گرفته شده بودند برای روزنامه نگار بریتانیایی به نام اندرو مک گرگور ارسال شدند که مقالات انتقادی درباره ی پادشاهی تایلند می نویسد.

او در پستی فیسبوکی نوشت: «تصاویر به وضوح از تلفن شخصی کوی هستند.»

«بیشتر تصاویر را خودش گرفته و تعداد زیادی از آن ها بسیار بی پرده است. احتمالاً این عکس ها را از خودش گرفته تا برای پادشاه بفرستد.»

این ۱،۴۴۳ عکس در فاصله ی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ گرفته شدند و برخی از آن ها کوی را با بالاتنه ای برهنه و در لباس خوابی مختصر نشان می دهد.

سینینات در ژوئیه ۲۰۱۹ در مراسمی که به مناسبت تولد ۶۷ سالگی پادشاه برگزار شده بود عنوان صیغه سلطنتی را دریافت کرد.

این اولین بار در تقریباً یک قرن گذشته بود که پادشاه تایلند زنی را به عنوان صیغه سلطنتی خود انتخاب می کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که از ازدواج پادشاه ۶۸ ساله ی تایلند با همسر چهارمش، ملکه سوتیدای ۴۱ ساله تنها ۳ ماه می گذشت.

اما در اکتبر ۲۰۱۹ ، یعنی کمتر از ۳ ماه بعد از اعطای عنوان صیغه سلطنتی به سینینات، پادشاه تایلند دستور لغو این عنوان را داد و سینینات را به زندان فرستاد.

در بیانیه ی رسمی منتشر شده در اینباره همسر صیغه ای پادشاه تایلند به «پست و قدرنشناس بودن و نافرمانی از پادشاه و ملکه» متهم شده بود.

در ماه جاری بود که زن ۶۵ ساله ای در تایلند به جرم توهین به خاندان سلطنتی این کشور به ۴۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد.

این زن که آنچان پریلرت نام دارد و کارمند بخش دولتی تایلند بود در فیسبوک و یوتیوب کلیپ های صوتی منتشر کرده بود حاوی صحبت هایی که انتقاد به پادشاهی تایلند تلقی شده بود.

آنچان در ۲۹ مورد نقض قانون سلطنتی گناهکار شناخته شد.

تایلند قانون بحث برانگیزی دارد که مردم را از انتقاد از پادشاهی این کشور منع می کند.

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود