«امیر رضا دلاوری» به مهران مدیری چه گفت؟

«امیر رضا دلاوری» به مهران مدیری چه گفت؟

امیر رضا دلاوری هنرپیشه سینما و تلویزیون، شامگاه ۵ شنبه ۱۶ بهمن ۹۹ که مصادف شده بود با مراسم خاکسپاری مرحوم علی انصاریان، مهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی شبکه نسیم بود. او درباره زندگی و کارهایش برای نخستین بار در این برنامه صحبت کرد.

امیر رضا دلاوری متولد هفدهم مرداد ماه سال پنجاه و پنج در تهران است. او یک فرزند به نام یلدا دارد و فعالیت های هنری خود را از سال هفتاد و چهار با مسعود آب پرور آغاز کرد.

جدید ترین کارهای سینمایی امیر رضا دلاوری، فیلم تک تیر انداز به کارگردانی علی غفاری است که او در نقش حسین ظاهر شد. فیلم خانه ماهرخ به کارگردانی شهرام ابراهیمی و فیلم غیبت موجه به کارگردانی عباس رافعی از دیگر کارهای امیر رضا دلاوری است.

امیر رضا دلاوری سابقه همکاری با شمار کثیری از کارگردانان سینمای ایران از اصغر فرهادی تا داود میرباقری و مسعود آب پرور را در کارنامه دارد.

امیر رضا دلاوری با فیلم سینمایی تک تیرانداز در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۹۹ حضور دارد. او هم باری کامبیز دیرباز و علیرضا کمالی و اسماعیل خلج شده است.

امیر رضا دلاوری در برنامه دورهمی مهران مدیری

سریال های تلویزیونی امیر رضا دلاوری

در سال نود و هشت، امیر رضا دلاوری را در سریال وارش به کارگردانی احمد کاوری دیدیم که او در نقش جاوید حضور داشت. در سریال آنام به کارگردانی جواد افشار نیز او در نقش نوید حضور یافته بود. اگر سریال گشت پلیس را دیده باشید، امیر رضا دلاوری در نقش رضا ظاهر شده بود.

در سریال پریا به کارگردانی حسین سهیلی زاده نیز امیر رضا دلاوری در نقش علیرضا بازی کرد. در سریال آسمان من نیز که محمد رضا آهنج تولید کرده بود، امیر رضا دلاوری در نقش میلاد دیده شد. در سریال هوش سیاه ۲ نیز که مسعود آب پرور در سال ۱۳۹۳ ساخت، امیر رضا دلاوری در نقش رضا نقش آفرینی کرده بود.

سلفی امیر رضا دلاوری با دخترش

در سریال تاریخی کلاه پهلوی محصول سال ۹۲ شبکه اول سیما به کارگردانی مرحوم سید ضیا دری، امیر رضا دلاوری در نقش غلام آمده بود. در سریال مختارنامه نیز که از پر هزینه ترین سریال های رسانه ملی در دهه هشتاد بود، امیر رضا دلاوری در نقش سردار، روبروی دوربین داود میرباقری رفت.

نخستین سریالی که امیر رضا دلاوری در آن بازی کرده بود، سریال فروغ بی پایان به کارگردانی اسماعیل پور رضا بود. پس از آن در مهر خوبان یوسف سید مهدوی ظاهر شد.

اینستاگرام امیر رضا دلاوری

امیر رضا دلاوری حضور فعالی در اینستاگرام دارد و تا بهمن ۹۹ بیش از ۵۸۰ پست در اینستاگرامش به اشتراک گذاشته که سبک زندگی دیجیتالی اش و پشت صحنه نقش آفرینی های وی در سینما و تئاتر و تلویزیون را به تصویر کشیده است. علاقه زیادی هم به استوری دارد. اینستاگرام امیر رضا دلاوری در نشانی: @amirrezadelavari قرار دارد. او ۱۷۸ هزار دنبال کننده دارد.

امیر رضا دلاوری

اینستانوشته امیر رضا دلاوری درباره تولد مادر در کنار دخترش یلدا

شش هفته پیش مرحوم مهرداد میناوند که در اثر آمبولی ریه در تهران درگذشت، کامنتی به مناسبت تبریک تولد آیدا دختر امیر رضا دلاوری زیر پست امیر خان قرار داد که در عکس زیر مشاهده می کنید.

کامنت مرحوم مهرداد میناوند زیر پست امیر رضا دلاوری

اینستانوشته امیر رضا دلاوری درباره روز سینما در کنار ابوالفضل پور عرب

امیر رضا دلاوری قبلا در برنامه حالا خورشید به مجری گری رضا رشیدپور در شبکه ۳ سیما نیز حضور یافته بود و صحبت هایش را در ویدیو زیر تماشا کنید.

نظرات و دیدگاه های خود را درباره نقش آفرینی های امیر رضا دلاوری در فیلم ها و سریال های سال های اخیر از طریق بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود