چگونه خلافی خودرو بگیریم؟

چگونه خلافی خودرو بگیریم؟

خلافی خودرو در سال ۹۹ به نسبت سال ۹۸ افزایش یافته و احتمالا بر اساس بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که اواخر اسفند تصویب می شود، شاهد افزایش نسبی جرایم رانندگی در سال آینده باشیم.

سایت پلیس راهو ۱۲۰ یا سایت RAHVAR12O.IR از جمله درگاه های رسمی است برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو. روشی برای پرداخت جریمه و خلافی خودر. بایستی پس از ورود به سایت پلیس راهور ۱۲۰ دات آی آر، روی گزینه خدمات کلیک کنید.

برای استفاده از خدمات سایت فوق بایستی ضد فیلتر را غیر فعال کنید.

در این سایت، علاوه بر امکان استعلام خلافی خودرو و پرداخت جرایم رانندگی می توان به اطلاعاتی چون: آدرس واحد رسیدگی به تخلفات رانندگی ، آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو ، آدرس آموزشگاه های رانندگی و موتورسواری ، آدرس آموزشگاه های رانندگی اتباع خارجه ، آدرس پارکینگ های استان ها ، آدرس مراکز پلیس راه ، آدرس مراکز راهنمایی و رانندگی ، آدرس دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و آدرس مراکز معاینه فنی استان ها دسترسی داشت.

تصویر ایندکس سایت راهور ۱۲۰

برای استعلام خلافی خودرو به این لینک در سایت بروید و اندکی برای باز شدن صفحه به دلیل ترافیک بالا روی سایت صبور باشید: http://service.rahvar120.ir/page/infractions-police.

برای پرداخت اینترنتی جرایم نیز به نشانی: https://shop.pep.co.ir/bill مراجعه کنید.

تصویر صفحه پرداخت اینترنتی جرایم رانندگی

از دیگر روش های استعلام و پرداخت خلافی خودرو استفاده از کد دستوری مربع ۱۱۰ ستاره یا #۱۱۰* است. نیازی به اینترنت و دسترسی به اپ های پرداخت ریالی نیست. گوشی هوشمند هم نیاز ندارد. کد دستوری را وارد کرده و دکمه سبز را بزنید.

در این حالت، مجموعه ای از خدمات پلیس راهور برای شما به نمایش در می آید که بایستی گزینه مربوط به استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. سپس کد وین را وارد کرده و در حالت لاتین وارد کنید.

خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق کد دستوری ستاره ۱۱۰ مربع

۲ گزینه نمایش داده می شود. یکی مبلغ خلافی و دیگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی. با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی قادر خواهید بود تا از طریق دستگاه های خود پرداز نسبت به پرداخت جریمه و خلافی خودرو اقدام کنید.

از طریق شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ نیز می توان از میزان جریمه و خلافی خودرو آگاه شد و شناسه قبض و شناسه پرداخت دریافت کنید. گوشی موبایل هوشمند نیاز ندارد. شماره ۱۷ رقمی وین را به این سرشماره پیامک کنید.

خلافی خودرو

شماره پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ برای دریافت استعلام خلافی خودرو

چند نکته مهم درباره خلافی خودرو

  • به منظور کمک به رانندگانی که جرایم سنگین دارند، طرح پرداخت قسطی نیز در دستور کار است تا از توقیف خودروهایی که جرایم سنگین دارند، اجتناب شود. پرداخت تقسیطی جریمه و خلافی خودرو برای خودروهای توقیف شده و توقیف نشده به ۲ صورت مجزا انجام می شود.
  • هفت روش برای پرداخت خلافی خودرو وجود دارد. هر روشی که برای شما آسان است را در دستور کار قرار دهید. برای استفاده از هر هفت روش، نیازمند شماره VIN یا کد ۸ یا ۹ رقمی هستید که در پشت کارت ماشین شما درج شده است و یا پلاک خودرو نیاز دارید.
  • برای استعلام خلافی خودرو می توانید در هر ساعت از شبانه روز با تماش با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ که سامانه تلفن گویای پلیس راهور است، اطلاعات خلافی خودرو خود را مطلع شوید.
  • توجه داشته باشید که طرح تقسیط جرایم رانندگی شامل همه وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت،‌ خودروهای سبک، کامیون، ‌اتوبوس و … است.
  • در پرداخت جرایم رانندگی خود تعجیل کنید تا مشمول مروز زمان و جرایم و توقیف خودرو نشوید.
  • اگر شکایتی در پرداخت و صدور جرایم رانندگی دارید به سایت police.ir مراجعه کنید.

اگر تجربه‌ای در پرداخت جرایم رانندگی و استعلام جرایم رانندگی و هم‌چنین صدور اشتباهی جریمه برای خودرو خود دارید، مراتب را از طریق بخش کامنت به اشتراک بگذارید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود