مردان سیگما چه تفاوتی با مردان آلفا دارند و چرا تا به این حد محبوبند؟

مردان سیگما چه تفاوتی با مردان آلفا دارند و چرا تا به این حد محبوبند؟

مردان دارای اعتماد به نفس و استایل ریاستی که به مردان آلفا مشهورند، ظاهراً شخصیت مطلوب مردان است که زنان را به خود جذب می کند. مردان در طول زندگی خود یاد می گیرند و آموزش می بینند که مانند آلفاها رفتار کنند. با این وجود مردانی هستند که از این قاعده پیروی نکرده و همچنان مردان جذابی هستند. از این رو باور داشته باشید یا خیر مردان سیگما نیز اخیراً بسیار پرطرفدار شده اند.

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است.

مرد سیگما کیست؟

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است. مرد سیگما درون گرا اما دارای اعتماد به نفس است سیگماها خارج از دایره مردان معمولی بوده و معمولاً در قالب گروه خاصی جای نمی گیرند زیرا غیرطبیعی و نادر هستند.

مرد آلفا در برابر مرد سیگما

مردان سیگما و آلفا برابر بوده و ویژگی های مشترک زیادی دارند. آن ها هر دو در انتخاب های زندگی شان بسیار مطمئن بوده و اهداف بلندی دارند. تفاوت بزرگ در دیدگاه های این دو است. سیگماها خود انتخاب کرده اند که بیرون از سلسله مراتب معمول باشند، در حالی که آلفاها سعی دارند در رأس این سلسله مراتب جای بگیرند. آلفاها با بالا رفتن از نردبان سلسله مراتب موجود به موفقیت می رسند اما سیگماها به هیچ قبیله ای تعلق ندارند. آن ها هر کاری را به تنهایی انجام می دهند.

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است.

ویژگی های مردان سیگما

مردان سیگما:

اهمیتی به انتظارات نمی دهند

آلفاها در صدر قرار دارند، بتاها دنبال کننده هستند اما سیگماها در این قالب شکل نمی گیرند. سلسله مراتب برای سیگماها اهمیتی ندارد و تمام هنجارها و رویه هایی که جامعه و آلفاها تعیین می کنند برای سیگماها بی اهمیت و بی معنی است. نمی توانید به مردان سیگما بگویید چه بپوشند و چگونه رفتار کنند. آن ها هر کاری که دوست داشته باشند انجام می دهند.

آن ها قوانین را می شکنند

همانند آلفاها، مردان سیگما با حاکمیت و تسلط دیگران مشکل دارند. آن ها معمولاً برای خودشان کار کرده و به آرامش، صلح و انعطاف پذیر اهمیت زیادی می دهند. برایشان بهتر است به تنهایی و برای خودشان کار کنند زیرا در مدیریت زمان و سازماندهی کارهای خود مشکلی ندارند.

دنبال تایید گرفتن از دیگران نیستند

مردان سیگما برای احساس کامل و موفق بودن به فکر زندگی لوکس نیستند. آن ها سعی نمی کنند با چیزهای گرانقیمت برای خود احترام و تایید بخرند زیرا درک می کنند که چیزهای ماتریالیستی نمی توانند جایگزین ارزش درونی شوند. از این رو هر ماشینی که دوست داشته باشند می رانند، هر لباسی که بخواهند می پوشند و چیزهایی که آلفاها به آن ها دیکته می کنند را انجام نمی دهند.

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است.

آن ها سفره دلشان را برای هر کسی باز نمی کنند

مردان سیگما در شبکه های اجتماعی در مورد دستاوردهایشان و رویاهای بزرگشان صحبت نمی کنند. آن ها علایقشان را برای خود نگه می دارند. مردان سیگما بسیار تودار و کمرو هستند. زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانید سیگماها را بشناسید. این مردان نیازی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی شان نمی بینند. آن ها هیچ نیازی به دلسوزی، ترحم، روحیه دادن یا تایید دیگران ندارند.

آن ها رهبرانی هستند که بسیار فروتن می مانند

مردان سیگما گرگ هایی تنها هستند اما در شرایط مناسب به رهبرانی قدرتمند تبدیل می شوند. این مردان با اشتیاق و تعهدشان الهام بخش دیگران می شوند و در جایگاه های بالا هیچگاه احساس غرور و خود بزرگ بینی می کنند و به همین خاطر در نزد دیگران محترم هستند.

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است.

آن ها بیشترین اهمیت را به سبک زندگی خود می دهند

مردان سیگما در هنگام انتخاب روتین زندگی بسیار سختگیر بوده و برای آن ها چیزی بدتر از کنترل شدن مجود ندارد زیرا خود را مقید به انتظارات دیگران نمی دانند. آن ها تنها زمانی که دلشان واقعاً بخواهد، تغییر می کنند.

آن ها درونگراهایی با اعتماد به نفس هستند

سیگماها از بودن در برابر چشم انظار خوششان نیامده و ترجیح می دهند وقتشان را تنهایی بگذرانند. اگر چه سیگماها اغلب جلب توجه نمی کنند اما به همان اندازه آلفاها اعتماد به نفس دارند. تنها چیزی که آن ها را از آلفاها متمایز می سازد، درونگرا بودن آن ها در مقابل برونگرا بودن آلفاهاست.

مرد سیگما مردی است که نیازی به تایید از جانب دیگران ندارد. او صدای بلندی ندارد و گستاخ و بی پروا نیست بلکه آرام و متین است.

برای مردان سیگما، حریم شخصی بسیار حیاتی است

مردان سیگما به فضای خصوصی بسیاری نیاز دارند تا هدفشان در یادگیری و موفقیت را تحقق بخشند. آن ها ممکن است به یکباره تغییر بزرگی کنند و به کسی اجازه نمی دهند سد راهشان شود.

چرا مردان سیگما تا به این اندازه محبوب هستند؟

مرد سیگما رمز و رازهای بسیاری در اطراف خود دارد که باعث شده شخصیتی مرموز و پیچیده داشته باشد. نادیده گرفتن هوش و استقلال او بسیار دشوار است. آن ها هیچگاه دنباله رو و همرنگ جماعت نیستند و دنبال تایید گرفتن از دیگران نخواهند بود. به همین دلیل است که سیگماها هم برای مردان و هم زنان دوست داشتنی هستند.

بیشتر بخوانید:

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • جیم موریارتی اسفند ۷, ۱۳۹۹

  قسم می‌خورم تا الآن فکر می کردم غیرعادی ام ! تا این مقاله رو خوندم .

 • رضا اسفند ۸, ۱۳۹۹

  الان فقط من این احساسو دارم که سیگما هستم یا همتون همین احساسو دارین؟
  حس میکنم سر تیترهای این مقاله مثل فال ها میمونه که چیزایی رو میگن که هرکسی فکر میکنه درباره ش صدق میکنه

 • مهدی اسفند ۹, ۱۳۹۹

  جالبترین مقاله بود نمیدونستم یک سیگما هستم.

 • امیر حسین شهریور ۱۲, ۱۴۰۰

  سیگما یه درونگرایه فوق موفقه آلفا یه برون‌گرایه فوق موفقه اگه درون‌گرا هستی فوق موفقم هستی پس یه سگیمایی در کل تعدا آلفا و سیگما کمه اگه درونگرایی هستی که اعتماد به نفس نداره و موفق نیست پس اومگا یی که داغون ترین تیپ شخصیتیه

 • Leon آبان ۱۵, ۱۴۰۰

  خب فقط اسم طبقه ای ک توش بودمو نمیدونستم اینطوری خیلی راحت میتونم خودمو معرفی کنم مرسی که طبقه بندی میکنین

 • خسرو آذر ۳, ۱۴۰۰

  خیلی خوب بود اما قرار بود تفاوتشون رو با آلفاها بنویسید. موضوعش اشتباهه بقیش درسته ?

  • خسرو آذر ۳, ۱۴۰۰

   منظورم اینه که بهتر بود کلا تیپ شخصیتیشون رو توضیح میدادید، لازم نبود با آلفاها مقایسشون کنید. درضمن یک دکمه ادیت هم واسه نظری که دادیم بذارید شاید پشیمون شدیم از چیزی که گفتیم ?

 • 😐🗿 مرداد ۴, ۱۴۰۱

  نمیدونستم سیگما هستم
  چه جالب
  اتفاقا خیلی هم ازینکه داشته هام رو تو فضای مجازی پخش کنم متنفرم و هر چی دارم فقط برا خودم دارم
  لزومی نداره دیگران بدونن من چی دارم
  هرچی دارم رو فقط برا خودم نگه میدارم و به کسی نشون نمیدم و پز نمیدم

 • لورد ولدمورد! مرداد ۳۰, ۱۴۰۱

  سلام
  هر کس که این متن رو خوند یقینا فکر میکنه سیگماست!
  جو نگیرتتون اینها طبقه بندی انسانی هستند و توسط خود ما نوشته شده. هیچ انسانی دوست ندارد به روی اسمش برون گرا باشد.
  طبق مقاله های روان شناسی تعریف های به ظاهر خفنی که این مقاله از سیگما کرد رو هر انسانی دوست داره داشته باشه.
  در ذهن شما تداعی میشه و فکر می کنید سیگما هستید

  سیگما ها عمل می کنند حرف نمیزنند
  راستی من سیگما نیستم من طبقه بندی خودمو میسازم چون من قووودرتمندم و ترجیح میدم جدید ها را ابداع کنم
  من گروهم آلفوس زئوس 😁