رضا چلنگر مترجم معروف فوتبال بازیگر شد

رضا چلنگر مترجم معروف فوتبال بازیگر شد

رضا چلنگر مترجم معروف فوتبال ایران بازیگر سریال جدید تلویزیون شد.

از نیمه اسفند ماه قرار است سریالی به نام «چوب خط» از شبکه سه سیما پخش شود که رضا چلنگر در آن به عنوان یک مترجم ایفای نقش کرده است.

رضا چلنگر به دلیل اینکه در دهه های اخیر به عنوان مترجم مربیان کروات فوتبال ایران فعالیت داشته، از چهره های معروف فوتبال کشورمان به حساب می آید.

این اولین باری است که رضا چلنگر کار بازیگری را تجربه می کند و البته نقشی هم به او واگذار شده که در آن تبحر دارد. چلنگر هنگام ترجمه ی صحبت های مربیان کروات حتی احساس آن ها را در سیمای خود نشان می داد تا نقش خود به عنوان مترجم را به خوبی ایفا کرده باشد.

رضا چلنگر متولد تهران، از مشهورترین مترجمان فوتبال و ورزش ایران است و سابقه ی مترجمی مربیان کروات از جمله میروسلاو بلاژویچ، برانکو ایوانکوویچ، وینگو بگوویچ، و اسلوبودان کواچ را دارد و در حال حاضر مترجم ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران و زلاتکو کرانچار (سرمربی باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان) است. او چند سال نیز در سفارت ایران در زاگرب، پایتخت کرواسی کار می‌ کرد. وی به زبان‌ های ترکی استانبولی، فرانسوی، کروات و انگلیسی تسلط دارد.

سریال طنز «چوب خط» به کارگردانی حمید بهرامیان از ۱۵ اسفند از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

فیلمبرداری این سریال از اوایل زمستان در سکوت خبری آغاز شد. سریال چوب خط که پیش تر به عنوان یکی از گزینه های نوروز ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده بود، مضمونی کمدی و اجتماعی دارد و قصه ای خانوادگی و مفرح را روایت می کند.

الهام پاوه‌نژاد، حسن زارعی، محمود جعفری، امیرمهدی ژوله، بهار کاتوزی، محمدجواد جعفرپور، امیرعباس نورزایی و (با حضور) امیرنوری، محمدرضا چلنگر، رضا ناجی، کریم قربانی، نازنین کیوانی، افشین آقایی، گلشید بحرایی، مونا کرمی، بهناز بستان‌دوست و (باهنرمندی) علیرضا خمسه، اکبر عبدی و مینا جعفرزاده بازیگرانی هستند که در «چوب خط» به ایفای نقش می‌ پردازند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود